Fuerteventūros regionas | Apie Fuerteventūros regioną

Trumpai apie Fuerteventūro regioną:

Fuerteventūra – seniausia Kanarų salyno sala, priklausanti Ispanijai, esanti Atlanto vandenyne. Didžiausias salos ilgis 100 km, plotis – 31 km. Jos plotas 1660 km² (antra pagal dydį Kanarų salyno sala, po Tenerifės). Ssiformavusi prieš maždaug 20 milijonų metų po ugnikalnio išsiveržimo. Aukščiausias salos taškas – Chandijos kalnas (807 m) pietvakarinėje salos dalyje. Siauriausia salos vieta siekia 5 km. Salą sudaro dvi dalys – šiaurėje Maxorata ir pietvakariuose Chandijos pusasalis. Nors Tai tikras paplūdimių kurortas, nes jų čia yra per 150.

Paplūdimiai čia fantastiško grožio – nuo akmenėtųjų pakrančių iki biraus smėliuko ir žydro vandens mišinio. Ši sala yra pati seniausia iš visų Kanarų salų, jos istorija siekia 7000 metų. Kaip ir visos salos ji siūlo daug atrakcijų – vienas ispūdingiausių dalykų – vandens kelionė aplink sala su valtimi, kurios metu išvysite akinančio grožio salos subtilybes.

Kiti Kanarų salų regionai:

Tenerifė – egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis.

Gran Kanarija – dažnai vadinama „mažuoju kontinentu“.Sakoma, kad Gran Kanarijoje visada amžinas pavasaris, nes žiemą oro temperatūra nenusileidžia žemiau 20°C, vasarą retai viršija 30°C. Gran Kanarijoje daug žalumos, egzotinių augalų ir kaktusų. Visa pietinė pakrantė yra apaugusi kaktusais bei sausą klimatą mėgstančiais augalais, šiaurinėje dalyje vyrauja tropikų augalija.

Lanzarotė – tai labiausiai į rytus nutolusioje ir ketvirtoje pagal dydį Kanarų saloje Lanzarotėje beveik nėra medžių, o dalis vandens išgaunama nudruskinimo įrenginiais. Tačiau daugelis keliautojų ją laiko gražiausia sala. Sala garsėja savo unikaliu vulkaniniu kraštovaizdžiu ir yra žinoma ir kaip 100 – o ugnikalnių sala. 

Orai Fuerteventuroje. Kada keliauti?

Sala yra toje pačioje geografinėje platumoje kaip ir Florida (JAV) bei Meksikas (Meksika), todėl temperatūra čia retai nukrenta žemiau 18 °C arba pakyla aukščiau 24 °C. Žiemą aukščiausia temperatūra būna 21 °C, žemiausia 15 °C. Vasarą temperatūra aukščiausiai pakyla iki 27 °C, žemiausiai nukrenta iki 20 °C. Per metus kritulių iškenta apie 150 mm, daugiausiai jų pasitaiko žiemą. Saloje pastebimas reiškinys vadinamas „Calima fenomenu“. Smėlio audros, siaučia pietvakarių kryptimi nuo Levečės Ispanijoje iki Sacharos dykumos. Tuomet oro temperatūra pakyla dešimčia laipsnių, oras būna drėgnas, vėjas neša smėlį, kartais skėrius, todėl pablogėja matomumas.

Kelionės į Portugaliją nuo
875 €
Kelionės

Ką pamatyti Fuerteventuroje?

Corralejo gamtos parkas (Parque Natural de Corralejo) turi didžiausias kopas Kanarų salose: jos tiesiasi apie 10 km. nuo Puerto Remedio iki La Salina ir čia yra daugybė saugomų vietinių gyvūnų ir augalų rūšių. Šios kopos organinės kilmės, nes susiformavo iš suirusių moliuskų kriauklių ir kitų jūros organizmų. Parko paplūdimiai yra patys populiariausi saloje tarp banglentininkų dėl stipraus vėjo. Besideginantys saulėje dėkingi žemiems pusapskritimiams iš akmenukų, kurie apsaugo nuo vėjo.

Lobos sala yra už 2 km. nuo Fuerteventuros ir lengvai pasiekiama keltu, kuris išvyksta kiekvieną dieną nuo Corralejo šiauriniame krante. Lobos sala tapo gamtos draustiniu 1982 m. ir šiandieną ji yra vaizdingas žvejų, saulės mylėtoju ir nuotykių ieškotojų mini rojus. Kadaise sala buvo daugybės ruonių vienuolių , kurie ir suteikė jai tokį vardą, namais. Paskutiniai šios vietos gyventojai buvo švyturio sargas ir jo šeima, kurie iškeliavo, kai švyturys tapo automatizuotas 1960 m. Šiandien Punta Martino švyturys išlieka svarbus objektas aplankantiems salą.


 

Druskos muziejus. Į pietus nuo Caleta de Fuste galima rasti Salinas del Carmen ir Museo de la Sal, kur parodomas kiekvienas druskos išgavimo iš vandenyno bangų procesas. Galimi du nemokami turai: vienas – muziejaus viduje ir kitas – lauke, druskos telkinyje. Muziejuje galima ištyrinėti nuotraukas ir lentas iliustruojančias ilgą druskos istoriją, įvairiarūšį panaudojimą (medicina, kulinarija, chemikalai ir kita) per skirtingus amžius ir žemynus ir net tradicijas, tikėjimus ir prietarus surištus su druska įvairiuose kultūrose. Taip pat tai reta galimybė sužinoti, kaip druskavietė suteikė Kanarų salų gyventojams pragyvenimo šaltinį.

 

Antigua vėjo malūno amatų centras esantis Antigua mieste siūlo keliautojams galimybę atrasti tradicinius vietinius Fuerteventuros menus ir amatus taip pat leidžia aplankyti tikrą molino (vėjo malūną) ir sužinoti apie jo darbus iš vidaus. Amatų centre yra visas kambarys skirtas tapybai ir archeologijai ir čia yra platus veiklos, į kurią gali pasinerti lankytojai norėdami sužinoti apie folkloro istoriją ir Antigua gyventojų gyvenimo būdą bėgant amžiams, pasirinkimas. Taip pat verta aplankyti didelį kaktusų sodą su daugybe rūšių iš viso pasaulio.


 

Atalayita archeologinis interpretacijų centras yra pati svarbiausia ir geriausiai išsilaikiusi archeologinė vietovė Fuerteventuroje. Ji yra tokio paties pavadinimo kaimelyje, Pozo Negro slėnyje. Idealus šeimos ekskursijai Atalayita archeologijos centras privalomas aplankyti besidomintiems salos istorija ir antropologija ar bet kam, kas tiesiog susidomėjęs namu pastatytame lavoje


 

Skulptūrų parkas po atviru dangumi yra sostinėje Puerto del Rosario. Jame yra apie 100 skirtingų skulptūrų sukurtų skirtingų vietinių menininkų. Dauguma skulptūrų sukurta per Tarptautinį skulptūrų simpoziumą, kuris čia švenčiamas kiekvienais metais. Tai reiškia, kad darbai esantys čia keičiasi kas metus. Skulptūros įtaisytos prie tako skirto vaikščioti lankytojams, tad malonu vaikščioti aplinkui besimėgaujant tiek natūraliu grožiu, tiek žmogaus sukurtu.


 

Tindaya vulkanas. Tam, kad būtų galima užlipti į šį vulkaninį darinį šalia La Olivia turi būti gautas leidimas. Viršūnėje keisti pėdos formos įpjovimai išraižyti uoloje. Jie sukurti Majoreros, kurie čia gyveno tūkstančius metų prieš salą atrandant europiečiams. Giedromis dienomis gali būti matomas sniegas užklojęs Tenerifės viršūnę esančią daugiau nei už 170 km. ir Gran Kanarijos bei Lanzarotės (arčiausia salyno sala) vaizdai. Lankytojai turi gauti Aplinkos agentūros Puerto Rosario laidimą bei būti lydimi gamtos parko sargo.


 

Punta de Jandia ir Cofete. Nepaprastas laukinis Cofete paplūdimys Jandia gamtos parke vakariniame krante gali būti pasiektas tik nelygiu negrįstu keliu vedančiu iš Morro Jable uosto. Parko taisyklės nurodo, kad vairuotojai privalo likti ant pažymėto maršruto, kuris gali pasiūlyti keletą iš geriausių salos vaizdų besisukdamas žemyn per kalnus link jūros. Paplūdimys yra daugiau nei 5 km. ilgio po aukštais juodais skardžiais. Čia įsikūrusi logerhedų vėžlių perykla ir tikimasi, kad per dešimt metų vėžlės dar kartą grįš į paplūdimį sudėti kiaušinių Keliaujant toliau į vakarus, vakariausioje salos viršūnėje stovi švyturys. Puerto de la Cruz – mažame žvejų kaimelyje ir žvejybos usote pavėjui esančiame pusiasalyje du maži restoranai gali pasiūlyti puikius jūros gėrybių ir žuvies meniu.


 

El Cotillo – mažas žavus žvejų kaimelis šiauriniame krante turi puikius paplūdimius banglentėms po aukštais skardžiais. Plaukikai turi būti atsargūs, nes čia daug srovių. Mažame žvejybos uoste žemiau kaimelio žvejai nuolatos iškrauna savo tuno ir sardinių laimikį. Vos už Punta de Tostón kaimelio uolėti saulės įšildyti baseinai tinkami paviršiniam nardymui ar plaukiojimui.


 

La Olivia kaimelis buvo salos kariuomenės gubernatorių namai tarp 17 a. ir 19 a. vid. Keletas šio laikotarpio pastatų vis dar išlikę. Gubernatoriaus namas (Casa de los Coroneles) buvo restauruotas ir jame galima apsilankyti. Name yra keletas intriguojančių medžio dirbinių. Kaimelio centre yra graži Parroquiade Nuestra Seiiora de Candelaria bažnyčia su kvadratine varpine ir smulkiai išdrožinėtomis medinėmis durimis. Bažnyčios viduje – paskutiniojo teismo paveikslas, altoriaus paveikslas sukurtas Juan de Miranda ir keletas įspūdingų trompe l'oeil darbų. Kaimelyje yra meno centras eksponuojantis Kanarų salų menininkų darbus (Centro de Arte Canario Casa Mane). Gražūs LA Olivia paplūdimiai. Vanduo ramus, tinkamas plaukiojimui.


 

Casa se los Coroneles stovi La Olivia kaimelyje. Tai savitas įtvirtintas 17 a. dvaras pastatytas kariuomenės lyderių, kurie valdė salą kaip savo privatų feodą beveik du šimtmečius. Vidinis kiemelis su aukštu plačiu balkonu padarytu iš pušies puikiai tinka vėsiam prieglobsčiui dienos karštyje. Apatinis namo aukštas dabar naudojamas salos menininkų paveikslų ir fotografijų parodoms.


 

Betancuria buvo įkurta 1405 m. ir buvo pirmoji Fuerteventuros sostinė. Miestas puikioje vietoje ir gali pasiūlyti gražių kalvotos vietovės ir vingiuojančios upės vaizdų. Mieste keletas vertų aplankyti žavių pastatų ir bažnyčių, tarp kurių – Iglesia de Santa Maria de Betancuria bažnyčia ir San Buenaventura vienuolynas. Casa Museo Arquebiologico saugo keletą įdomių artefaktų, tarp kurių vaisingumo dievaitės ir žemdirbystės įrankiai. Tai ankstyvosios salos istorijos dalis. Miestas buvo pastatytas apsigynimui nuo piratų puldinėjimų. 1593 m. jis buvo sugriautas piratų, o tada iš lėto atstatytas. Mieste yra įvairių parduotuvių pardavinėjančių vienus iš geriausių Fuerteventuros amatų dirbinių. Viena iš geriausių vietų norint sužinoti apie liaudies kultūrą ir regiono amatus yra Centro Insular de Artesania įsikūręs už muziejaus pagrindiniame kelyje.

 

Lavos tunelis Cueva del Llano yra 648 m ilgio po Villaverde šiaurės saloje žeme. Tai ne tik požeminio muziejaus namai, bet čia gyvena ir unikalus baltasis voras. Tiesa, vieta, kur gyvena voras lankytojams nepasiekiama. Ola susiformavo prieš 990 000 m. po vulkano išsiveržimo ir kadaise čia buvo net vulkaninis ežeras. Muziejus, informacijos centras padaryti 2006 m. Lankytojams duodamas šalmas ir žibintuvėlis, nes čia visiškai tamsu.

Zoologijos sodas (Fuerteventura Oasis Park) yra mažame La Lajita žvejų kaimelyje rytiniame Furteventuros krante. Zoologijos sode yra daugiau nei 3000 gyvūnų. Skirtingų rūšių čia 250. Tarp gyvūnų – žirafos, kupranugariai, hipopotamai, drambliai, flamingai, lemūrai ir kiti. Tai vienintelis botanikos sodas Fuertventuroje rodantis vietinę ir tropinę augaliją. Čia galima pamatyti papūgų, medžioklinių paukščių, jūros liūtų, roplių pasirodymus. Taip pat čia galiams jodinėjimas arkliais ir kupranugarių safaris. Prie įėjimo galima nusipirkti maisto gyvūnams. Taip pat yra žaidimų aikštelė mažiems vaikams. Galima atsipalaiduoti po palmėmis zoologijos sodo bare ar išbandyti restoranus. Kiekvieną sekmadienį parke atsidaro šviežių prduktų ir amatų turgelis.

 

La Alcogida ekomuziejus įsikūręs Tefia miesta Puerto del Rosario savivaldybėje. Čia yra namai parodantys septynis skirtingus salos architektūrinius stilius nuo tipiško valstiečio namo iki dviejų aukštų rūmų su balkonais, mediniais laiptais ir dengtais stogais. Čia galima pamatyti kaip malūne malami grūdai, kepama naminė duona, gaminamas sūris, pasimokyti gyvūnų priežiūros, stebėti dirbančius keramikus ir audėjus. Taip pat organizuojamos dirbtuvės ir tradiciniai žaidimai, kaip kad lenktynės maišuose, virvės traukimas, lankų ridenimas.


Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: