Koh Phayam | Apie kurortą

Ko Phayam yra kalnų, sodri sala prie Tailando vakarinės pakrantės, prieinama laivu iš Ranongo. Ji turi šiltą ir sveikintiną atmosferą, kurią iš dalies sukelia budistų, menininkų ir Mokeno jūros čigonų gyventojai. Sala yra išsklaidyta meno galerijomis ir anakardžių fermomis, sujungta keliu, kuris tinka tik motociklams, paliekant salą visiškai bejėgę. Nors sala tapo lengviau pasiekiama ir todėl populiaresnė pastaraisiais metais, vis dar trūksta didesnių, turtingesnių salos patogumų. Nėra bankomatų, nevienodo „Wi-Fi“, o kai kuriose vietose jie neveikia visas dvidešimt keturias valandas per parą.

Orai Koh Phayam. Kada keliauti?

Balandis yra karščiausias mėnuo Koh Phayam, kurio vidutinė temperatūra yra 32 ° C (90 ° F), o šalčiausias - liepos 28 ° C (82 ° F).

Wat Ko Phayam

Salos gyventojai dažniausiai yra budistai, o Wat Ko Phayam šventykla yra gyvenvietės ir kaimo širdis. Jis įsikūręs į rytinę Ko Phayam pakrantę ir yra vienintelė salos šventykla. Šventyklos architektūra turi tiek Tailando, tiek Birmos įtaką, o unikali konstrukcijos forma leidžia atrodyti kaip didelis gimtadienio tortas. Šventykloje yra didelė Budos statula ir keletas kitų mažesnių statulų. Vienas iš įdomiausių šventyklos aspektų yra tas, kad, kai jis sėdi ant kranto, maldos šventykla yra ant vandens ir prie pagrindinio komplekso jungiama tiltu. Tai yra unikali sąranka, tačiau vis dar laikomasi Budos nurodymų, kad šventyklose būtų aiškios gamtos formos, šiuo atveju vandens, ribos. Dauguma Tailando šventyklų yra pažymėtos akmenimis, todėl Wat Ko Phayam yra unikali patirtis. Įėjimas į šią garbingą šventovę yra nemokamas.

Ayo Kwang Peeb paplūdimys

Paplūdimyje, kuris yra šiek tiek daugiau nuo turistų kelio, nueikite į šį nedidelį smėlio paplūdimį šiauriniame salos gale. Jos nuotolinė vieta buvo prieinama tik motociklo keliu. Ao Kwang Peeb yra tik vienas kurortas, todėl jis nėra visiškai nuošalus; tačiau jie gamina skanius vaisių kokteilius. Vanduo yra šiek tiek skaidresnis nei kai kuriuose didesniuose paplūdimiuose, todėl tai dar labiau patraukli vieta plaukti. Jei jums pasisekė, pamatysite, kaip medyje pasikabina beždžionė, arba apžiūrinėja lankytojų krepšius ir daiktus.

Paukščių stebėjimas

Ko Phayam yra žinomas dėl savo įspūdingos įvairovės laukinės gamtos. Visų pirma, yra daug paukščių rūšių, kurias galite stebėti džiunglėse arba pro medžius. Sala yra žinoma ypač dėl ragų. Ko Phayam ir netoliese esančiose salose yra daug gyventojų. Jūs taip pat galite pamatyti jūros erelius, garneles, žvėris ir žuvis. Iš daugelio priežasčių apsilankyti Ko Phayam, tai yra ne tik ornitologo rojus, bet ir visiems kitiems žmonėms.

Naktinis gyvenimas

Nors Ko Phayam nėra viena iš Tailando vakarėlių sostinių, ji turi dalį vietų, kurios gali pagyvinti vakare. Išbandykite „Rendezvous“ restoraną. Šią vietą valdo emigrantai, o juose tiekiami Tailando patiekalai šalia yra amerikietiškos kavinės ir Meksikos. Salos baras su „Ko Phayam“ hipių atmosfera, kuris pasirenkamas kaip regis, yra pasirinkta muzika. Tiksliai pavadintas „Hippy“ baras, įsikūręs ant Ao Khai Kwai paplūdimio, yra baras, kitaip nei bet kuris kitas, kurį rasite pasaulyje. Jį sudaro didžiulis trijų aukštų pastatas, pagamintas iš dreifuojančios medienos ir brangi piratų laivo struktūra, su lanku. Baro viduje yra daug alavinių ir suolų, kuriuose galite gurkšnoti alų ar kokteilį, kuris yra tiek alkoholinis, tiek nealkoholinis. Tai puiki vieta žiūrėti saulėlydį, bet taip pat ir šokti į vietinių DJ ar regio muzikos melodijas. Kitas puikus regio muzikos taškas yra „Rasta Baby Bar“, esantis Ao Yai paplūdimyje. Didelė Bobo Marley veido sienelė trimis egzemplioriais apima baro paplūdimio sėdimąją erdvę. Jie organizuoja Tailando regio menininkus, mesti vakarėlius ir naktį stato laužus paplūdimyje.

Nardymo kelionės

Vandenys aplink Koh Phayam yra kupini spalvingų koralų ir jūros būtybių. Vienas iš geriausių būdų juos peržiūrėti yra nardymo kelionė. „Buffalo Bay“ poilsio klubas organizuoja 2–3 dienos išvykas, kad aplankytų tris geriausius nardymo taškus: „Richelieu Rock“, „Ko Bon Island“ ir Ko Tachai. „Richelieu Rock“ yra viena iš geriausių pasaulyje nardymo vietų. Jis yra panardintas uolos su tūkstančiais povandeninių paviršių aplink jį. Šios struktūros yra padengtos koraliais ir kupinos nuo jūros gyvenimo, pvz., Jūros arklių ir moreninių ungurių. Ko Bon sala yra valandos kelio nuo Richelieu roko ir yra viena iš geriausių vietų pamatyti prošvaistę Tailande. Į vakarus nuo Ko Bon yra Ko Tachai. Ši antžeminė sala yra nesugadinta baltų paplūdimių ir dvi įspūdingos nardymo vietos. Kelionė yra 19 000 TBH (570 JAV dolerių), kuri apima maistą, įrangos nuomą ir apgyvendinimą laive ar palapinėje Ko Tachai paplūdimyje.

Salų paplūdimiai

Ko Phayam yra keletas gražių paplūdimių. Du iš labiausiai lankomų vietų yra Ao Yai ir Ao Khao Kwai, arba Buffalo paplūdimys. Du paplūdimiai yra atskirti mangrove. Ao Yai yra apie 3 km (1,86 mi) ilgio ir smėlėtos pakrantės, todėl tai yra puiki plokščia vieta bėgiojimui. Jis taip pat žinomas kaip gera vieta plaukioti banglentėmis. Nors vanduo ne visada skaidrus, kai yra matomumas, galite nardyti ir pabandyti pamatyti liūto žuvis. Kaip ir vakarinėje pakrantėje, Ao Yai yra puiki vieta žiūrėti saulėlydį ir, turėdama keletą barų, esančių pakrantėje. Jį supa šeimai orientuoti kurortai ir yra šiek tiek tyliau ir prabangiau. Taip pat galite išsinuomoti baidares iš „Buffalo Bay“ kurorto, kuriame galėsite mėgautis įvairaus amžiaus.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: