Tailandas | Apie Tailandą

Tai tūkstančio šypsenų šalis. Čia puikus gal kiek aštrokas egzotiškas maistas, įvairiaspalvės žiedų girliandos, tajų masažas ir ypatinga Budos šypsena, kiekvieno sutikto veide... Įpratusiems prie europinės kultūros, čia viskas atrodys kitaip. Vidinė tajų ramybė iš pradžių stebins ir trikdys, bet grįžę namo imsite jos ilgėtis...

Ieškantiems egzotikos, rekomenduojame vykti į Tailando šiaurę, kur labiausiai išsaugotos tradicijos, arba į Kančanaburį kurortą, užsisakant ekskursiją Kvai upe per džiungles. Čia pamatysite dramblius, plauksite bambukiniais plaustais ir pasimaudysite po nuostabaus grožio kriokliais.

Norintys pailsėti, gali rinktis poilsį žemyno kurortuose (Patajoje, Hua hin ir Cha Am) arba salose (Pukete, Samui (Koh Samui), Samet (Koh Samet) ir Čang (Koh Chang)). Daugelis vykstančiųjų į Tailandą derina poilsį su pažintine programa ir renkasi pažintines-poilsines keliones arba įsigyja poilsinę kelionę ir vietoje perka ekskursijas.

Kelionės į Tailandą nuo
1032 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Valstybės pavadinimas: Tailando Karalystė. Iki 1939 m. valstybės pavadinimas buvo Siamo karalystė.

Sostinė: Bankokas, didžiausias Tailando miestas su 6 mln. gyventojų.

Plotas: 514 000 kv. km. Tailandas nusidriekęs iš šiaurės į pietus, atstumas nuo šiauriausio iki toliausio taško pietuose sudaro 1860 km. Žemėlapyje Tailandas primena dramblį su ištiestu straubliu Malaizijos pusiasalio link. 

Tailando pakrantė driekiasi 2710 km. Ją skalauja Siamo įlanka (Pietų Kinijos jūros dalis) ir Andamanų jūra. Tailandas taip pat turi šimtus salų.

Gyventojų skaičius: 68,3 mln.

Gyventojų sudėtis: 75% tajų, 11% kinų, 3% malaiziečių ir kitos mažumos.

Valstybinė kalba: tajų. Mokyklose mokoma anglų kalbos.

Religija: budizmas (95%), islamas (4%) ir krikščionybė.

KLIMATAS

Tailande vyrauja drėgnas tropinis klimatas su stipriais musonais (sezono metu). Išskiriami trys sezonai:

 • Lapkričio–vasario mėn. – vėsusis sezonas, kai temperatūra siekia 25-30 laipsnių šilumos (vietomis ji gali nukristi iki +20, o vietomis – pakilti iki +35). Tai pats palankiausias sezonas keliavimui. Galbūt kuriame nors Tailando regione pliūptels lietus, bet tai tikrai retas atvejis.
 • Kovo pabaiga–gegužės mėn. – karštasis sezonas, kuomet labai mažai lyja, o temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių šilumos. Šis laikotarpis irgi tinka kelionėms, tačiau reikėtų mažiau laiko būti atviroje saulėje.
 • Birželio–spalio mėn. – lietingasis sezonas, kada beveik kasdien po valandą ar kelias lyja. Tačiau šis sezonas skiriasi priklausomai nuo regiono: Patajoje ir Bankoke lietūs pakankamai reti, o Pukete, Krabi kurorte ir visoje Andamano jūros pakrantėje dėl musoninių vėjų lietūs ypač dažni. 2007 m. vasarą Patają ir Bankoką lietingasis sezonas iš viso aplenkė.

PINIGAI

Nacionalinė valiuta – batas. Valiutą galima pasikeisti visur. Viešbučiuose keistis valiutą dažniausiai nerekomenduojama, nes keisdami USD į batus, Jūs prarasite apie 10–15 %. Dauguma viešbučių, parduotuvių ir restoranų priima kreditines korteles. Daugiausia yra naudojamos Visa ir MasterCard kreditinės kortelės. Bankomatus galima rasti daugelyje vietų. Bankai atsidaro nuo 8.30 iki 15.30. Šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis bankai nedirba. Valiutos keityklos dažniausiai atidarytos nuo 9 iki 22 val. kiekvieną dieną.

KAINOS

Išlaidos Tailande priklauso nuo Jūsų poreikių. Maitinantis vietiniuose restoranuose, gyvenant viešbučiuose arba svečių namuose be kondicionieriaus ir važinėjant vietiniu transportu, užtektų 15–25 USD dienai. Jeigu Jūs pageidausite geresnių paslaugų, kaina sieks 35–50 USD dienai. Mėgstantys prabangą ir komfortą, Tailande taip pat turės galimybę pajausti gyvenimo skonį: čia galima rasti žinomiausioms pasaulio viešbučių grandinėms priklausančių viešbučių.

Turguje, parduotuvėse (ne visose), privačiame taksi, tuk-tuk'e priimta derėtis.

Kelionės į Tailandą nuo
1032 €
Kelionės

Kainų pavyzdžiai: 

 • Pusryčiai viešbutyje – 150–600 BHT;
 • Alaus butelis viešbutyje – 60–180 BHT;
 • Alaus butelis vietiniame restorane – 35–60 BHT;
 • Taksi arba tuk-tuk'as 5 km – 150 BHT;
 • Pigūs pietūs gatvėje – 25–50 BHT;
 • Pietūs vidutinės klasės restorane – 150–250 BHT;
 • Pietūs brangiame restorane – nuo 500 BHT;
 • Tradicinis tajų masažas paplūdimyje – 1 val. – 200 BHT, 2 val. – 350 BHT.

ARBATPINIGIAI

Dažniausiai arbatpinigiai yra duodami nešikams, taksi vairuotojams, viešbučio personalui – paprastai duodami popieriniai banknotai 20 arba 50 BHT; gidams ir ekskursinių autobusų vairuotojams – 50 arba 100 BHT.

Restoranuose, į kurių sąskaitas nėra įtrauktas paslaugos mokestis, dažniausiai paliekama 10–15% arbatpinigių.

VIRTUVĖ

Tailando restoranuose galima paragauti įvairių pasaulio virtuvių patiekalų: tajų, kinų, italų, indų ir kt.  Bankoke, Patajoje ir  Puketo saloje yra greito maisto restoranų. Dauguma viešbučių siūlo amerikietiškus, anglų ir kontinentinius pusryčius. Gėrimai pusryčių metu yra nemokami, o pietų arba vakarienės metu – už papildomą mokestį.

Tailande galite išvysti daugybę egzotiškų vaisių. Rekomenduojame juos valgyti atsargiai, nes vaisių padauginimas pirmosiomis kelionės dienomis (ypač kalbant apie turguje pirktus vaisius) – dažniausia sveikatos sutrikimo priežastis. Atvykus į Tailandą, rekomenduotume paragauti karališkuoju vadinamo vaisiaus duriano, kurio kvapas nelabai malonus, tačiau jo sudėtyje yra visų žmogui reikalingų vitaminų. Šio vaisiaus negalima valgyti prieš geriant alkoholį, ar po to, nes galimi širdies sutrikimai.

VIZOS

Lietuviams vykstant į Tailandą vizos nebereikia. Lietuvos piliečiai turizmo tikslais Tailande be vizos gali būti 30 dienų. Lėktuve į Bankoką Jums bus išdalintos imigracinės kortelės (iš 2-jų dalių), kurias reikės užpildyti anglų kalba.  

TRANSPORTAS

 • Jeigu Jums reikia užsisakyti taksi, galite naudotis TAXI-METER automobilių (įsitikinkite, kad yra įjungti skaitliukai) arba tuk-tuk'ų paslaugomis (šios transporto priemonės skiriasi įvairiuose regionuose). Dažnai TAXI-METER paslauga bus pigesnė (ypač Bankoke), tačiau kartais TAXI, ypač sustabdytas viename iš pramogų rajonų, nenori jungti skaitliukų ir prašo gerokai didesnės sumos.
 • Jeigu Jūs pavėlavote į vietinį lėktuvo reisą, būtina perregistruoti bilietą kitam skrydžiui vietinės aviakompanijos stende (jeigu yra laisvų vietų). Paslauga yra nemokama.  

SAUGUMAS

Šalis yra iš esmės saugi turistams, nors, kaip ir visur, reikia laikytis būtiniausių saugumo priemonių, norint išvengti smulkių vagysčių. Nėra jokių apribojimų keliauti po šalį. Nepatartina keliauti į pasienio regionus (ypač su Mianmaru) dėl dažnai kylančių etninių konfliktų bei kovos su kontrabanda. Rizikinga keliauti į nelankomas džiungles, kadangi yra pakankamai daug žmogui pavojingų gyvių ir augalų.

SVEIKATA

 • Nerekomenduojama gerti nevirinto vandens iš vandentiekio ar juo plauti vaisius: vartokite pilstytą buteliuose valytą vandenį, kurį dauguma viešbučių išduoda nemokamai (po 1 butelį žmogui, vanduo mini bare – visada mokamas).
 • Su savimi rekomenduojama pasiimti mini vaistinėlę: analgino, vaistų nuo skrandžio sutrikimų ir pan.
 • Būkite atsargūs, vartodami šaltus gėrimus, ypač karštomis dienomis. Galimi peršalimo susirgimai:
  • planuojant vykti į džiungles epidemijų zonose, būtina pasiskiepyti.
  • būkite atsargūs degindamiesi saulėje, nepamirškite su savimi turėti apsauginį kremą, akinius nuo saulės; rekomenduotina turėti galvos apdangalą, o degintis rekomenduojama tik iki 12 val.  

SUVENYRAI

Tailandietiško šilko gaminiai, dramblių statulėlės, pinti suvenyrai, medžio drožiniai, brangakmeniai ir juvelyriniai papuošalai su brangakmeniais ir pusbrangakmeniais, metalo, odos dirbiniai. Be to, turistų lankomose vietovėse galima įsigyti įvairių autentiškų, su vietinėmis tradicijomis susijusių, suvenyrų.

KĄ VERTA APLANKYTI?

Kelionės į Tailandą metu pirmiausia rekomenduojama aplankyti šalies sostinę Bankoką. Bankokas – niekada neužmingantis Azijos metropolis, vadinamasis „Angelų miestas“. Tai kontrastų miestas, kuriame susilieja vakarietiškas modernumas ir rytietiška mistika. Didžiuliai dangoraižiai stovi lūšnynų rajonuose, o praėjusius šimtmečius mena į amžiną ramybę pasinėrusios budistų šventovės. Turistams ekskursijos metu siūloma aplankyti Bankoko įžymybes: Karališkąją šventyklą bei įspūdingą tajų architektūros šedevrą - Karalių rūmus, gražiausią ir svarbiausią Smaragdinio Budos šventyklą su didžiausiu pasaulyje smaragdo monolitu, Auksinio Budos, 46 metrų ilgio Gulinčio Budos šventyklas.

Toliau siūloma pasižvalgyti po Kančanaburį. Kančanaburis– miestas, įsikūręs 130 km į vakarus nuo Bankoko. Ten siūloma aplankyti kokoso riešutų fermą, autentišką „plaukiojantį turgų“ - Damnoensaduak, iki šių dienų išlaikiusį senovines prekybos medinėse valtyse tradicijas, įžymųjį tiltą per Kvai upę. Kvai upė – nuostabus rojaus kampelis džiunglių širdyje, kur pamirštamas civilizacijos triukšmas ir visi rūpesčiai.

Vienas populiariausių Tailando kurortų -Pataja. Pataja – Tailando Rivjera, vienas garsiausių Azijos kurortų, įsikūręs 147 km į pietryčius nuo Bankoko, prie Thai įlankos. Šiame kurorte susitinka Rytai ir Vakarai, skirtingos tradicijos ir papročiai. Kurorte yra puikios galimybės ilsėtis tiek šeimoms, poroms, tiek pavieniams keliautojams. Kurortas garsėja aktyviu naktiniu gyvenimu, pramogų įvairove. Pataja siūlo puikius teniso ir golfo aikštynus, nardymą, žvejybą, plaukiojimą burlentėmis ir vandens slidėmis, daugybę kitų pramogų aktyvaus poilsio mėgėjams. Laivu stikliniu dugnu galima išplaukti į koralų salas, pusei dienos nuvykti į dramblių fermą. Teminiai parkai ir vešlūs botanikos sodai sudomins daugelį poilsiautojų.

Koh Chang sala – viena iš penkiasdešimties Ko Chang nacionaliniame parke esančių salų, išsidėsčiusių Siamo įlankoje, netoli Tailando – Kambodžos sienos. Sala primena mažą rojaus kampelį – čia nuostabi gamta, balto smėlio paplūdimiai ir krištolo skaidrumo vanduo. Saloje turistų laukia nepamirštamas poilsis prie jūros.

Poilsinės kelionės į Patają ir Koh Čiang salą su Novaturas nuo
1065 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Puketą su Novaturas nuo
1205 €
Viešbučiai ir kainos