Chiang Mai | Apie kurortą

Ciang Mai (Chiang Mai) – antras pagal dydį Tailando ir didžiausias šalies šiaurinės dalies miestas, įkurtas XIIIa. ant derlingo Ping upės kranto nuostabiame žalių kalnų fone, garsėjantis įspūdinga budizmo architektūra ir geriausiais rankdarbių meistrais visame Tailande. Šis miestas nuo seno vadinamas Šiaurės rože. Šiaurės Tailande užgimė Tajų civilizacija. Politiniai kataklizmai Kinijoje, Tibete ir Birmoje tapo daugybės kalnų genčių migracijos į Tailando Šiaurę priežastimi. Dabar čia priskaičiuojama per dešimtį nedidelių tautelių, sudarančių pusę milijono gyventojų. Patys tajai juos vadina kalnų žmonėmis, garbinančiais kalnų, žvėrių, upių ir miškų dvasias.

Chiang Mai

Chiang Mai yra miglotų kalnų ir spalvingų kalnų genčių žemė, prabangių keliautojų vieta, pirkėjų rojus ir nuotykių džiaugsmas. Kelionė į Chiang Mai, įdomus keliautojas gali išplėsti savo akiratį su tajų masažu ir virimo kursais. Kiti bus apipavidalinti įvairių amatų ir antikvarinių daiktų. Suaugę ras daug gyvo naktinio gyvenimo, galėsite pasimėgauti nuostabia virtuve. Nepaisant gana mažo dydžio, Chiang Mai tikrai turi viską. Įsikūręs 700 km (435 mylių) į šiaurę nuo Bankoko, žaliuojančiame slėnyje Ping upės krante, Chiang Mai buvo įkurta 1296 m. Šiandien tai vieta, kur praeitis ir dabartis sujungia su šiuolaikiniais pastatais, stovinčiais šalia garbingų šventyklų.

Doi Suthep

Nepaisant viso šio nuostabaus gamtos grožio, pagrindinė daugelio lankytojų atvykimo į Doi Suthep nacionalinį parką priežastis - aplankyti Wat Phra That Doi Suthep, garbingą šventyklą, kuri yra viena iš švenčiausių budistų vietų Tailande. Wat Phra That Doi Suthep yra pagrindinė piligrimystės vieta, ypač budistų atostogų Makha Bucha ir Visakha Bucha metu (atitinkamai vasario 13 ir gegužės 11 d.). Šitą įkvepiančią šventyklą vainikuoja sudėtingas Chedi (paminklas), kuris yra 24 metrų (79 pėdų) aukščio ir paauksuotas iš viršaus į apačią. Dienos metu „Chedi“ auksinė išorė atspindi saulę ir šviečia kaip miesto švyturys. Šventykla datuojama 14-ajame amžiuje, o jos įkūrimo pasakojimas yra esminis Tailando mitas, kupinas magijos ir paslapties. Šventyklos ramybės ir dvasingumo žmonės medituoja Tarptautiniame budizmo centre, esančiame šventyklos teritorijoje. Pridedant „Doi Suthep“ svarbą ir prestižą, yra politiniai Bhubing rūmai, Karališkosios šeimos atostogų namai. 1961 m. Pastatyti pirmieji rūmų svečiai buvo Danijos karalius ir karalienė. Parko lankytojai taip pat gali aplankyti nedidelius parko teritorijoje esančius kalnų kaimus, kuriuose žvilgsnis į gyvenimo būdą, kuris šimtus metų labai pasikeitė.

Senamiesčio šventyklos

Chiang Mai senamiestis yra praktiškai gyvas muziejus. Jo siauros gatvės yra apsuptos gražių šventyklų, senų istorinių pastatų, kuriuos supa senovės sienos. Tai gana maža, kompaktiška vieta, todėl jūs galite lengvai vaikščioti pėsčiomis be automobilio, kad galėtumėte mėgautis ramia atmosfera ir įdomiais vaizdais. Natūralu, kad šventyklos yra senamiesčio žvaigždės. Jūs turėtumėte tikrai aplankyti Wat Chedi Luang, Wat Phra Singh ir Wat Phan Tao, tačiau yra keletas dar lengvai pasiekiamų.

Wiang Kum Kam, požeminis senovės miestas

Wiang Kum Kam yra patrauklus miestas, maždaug penkių kilometrų į pietus nuo Chiang Mai palei Ping upę, senovės miestas, kilęs iš aštuntojo amžiaus Haripunchų karalystės. Vėliau jis trumpą laiką buvo tuometinės Lanna Karalystės sostinė, kol Chungas Mai buvo pasirinktas jį pakeisti 1296 m. Tikimasi pamatyti daug įdomių dalykų, tokių kaip akmens luitai su Mon įrašais, budistų skulptūromis, architektūra ir keramika. Jodinėjimas žirgais yra populiarus būdas mėgautis griuvėsiais, nors kai kurie lankytojai mieliau eina pėsčiomis arba važiuoja nuomojamu dviračiu.„Doi Inthanon“ nacionalinis parkasDoi Inthanon, aukščiausia Tailando viršūnė, pakyla 2,565 m virš jūros lygio. Žinomas kaip daugelio gyvūnų rūšių šventykla ir galbūt geriausia vieta Tailando paukščių stebėjimui, parke yra apie 362 skirtingų rūšių, iš kurių daugelis nerandama kitur Tailande. Doi Inthanon yra populiari vieta ne tik dėl savo gamtos grožio, bet ir dėl istorinės reikšmės

Lanna folkloro muziejus

Lanna folkloro muziejus yra įdomus muziejus, pilnas parodų apie Šiaurės Tailando Lanna žmonių gyvenimą, istoriją ir kultūrą. Muziejus (taip pat vadinamas „Lanna paveldo centru“) yra priešais tris karaliaus paminklus senamiesčio viduryje ir yra senajame Chiang Mai savivaldybės teisme. Pastatas buvo renovuotas ir dabar atrodo kaip baltas kolonijinio stiliaus pastatas, ir, nepaisant išorės, muziejus siūlo daug informacijos apie miesto istoriją anglų, tajų ir kinų kalbomis.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: