Belekas | Apie kurortą

Šiuolaikiškas ir išskirtinis Beleko kurortas iškilo tuščioje vietovėje, todėl jis nepriklauso jokiam regioniniam miestui. Šis kurortas siūlo naują elitinio poilsio koncepciją: modernus komfortas, išskirtinė ekologija, elitinė publika, išskirtinės pramogos. Beveik visi viešbučiai ir jų kompleksai yra 5 žvaigždučių. Vasarą į kurortą plūsta daugybė turistų iš įvairių pasaulio šalių, o žiemą pailsėti, pasigydyti ir pasiruošti ateinančiam sezonui atvažiuoja žymūs sportininkai. Čia sukurtos puikios sąlygos treniruotėms uždarose sporto salėse bei erdvioje miškų zonoje. Pats Belekas – tai buvusi tuščia stepė, kurią XIX amžiuje sultonas Abdulazis liepė apsodinti pušimis bei eukaliptais. Ir tik praslinkus kone šimtmečiui buvo pastebėtas ir įvertintas Beleko gamtos grožis. Visa augmenija suaugo ir suklestėjo. Dabar ji puikiai dera prie plačių, šviesių Beleko paplūdimių. Apylinkėse nėra kalnų, o tai sąlygoja unikalų mikroklimatą: šiltus, ilgus ir šviesius pavasario ir vasaros vakarus bei lengvą vėjelį dienos metu. Dar vienas patogumas poilsiaujantiems šiame kurorte – neilgai trunkanti kelionė iš Antalijos oro uosto, 32 aukštos klasės viešbučiai, kurie iškilo Beleko gyvenvietėje per pastaruosius dešimt metų, tapo nauju Turkijos svetingumo veidu. Prieš kuriant visą viešbučių industriją, statytojai turėjo išspręsti pakankamai sudėtingą užduotį: sukurti naują kurortą neiškertant nė vieno medžio ir augalo, nepakeičiant kraštovaizdžio, nesugadinant nė menkiausio paplūdimių plotelio, kuriuose iki šiol gyvena ir dauginasi vėžliai caretta caretta. Užduotis įvykdyta subtiliai ir meniškai, o miesto simboliu tapo vėžlys, kurio statulos puošia visą kurortą įvairiausiose vietose.

Poilsinės kelionės Beleke su Teztour: mygtukas

Kiti Turkijos regionai:

Orai Beleke. Kada keliauti?Belekas yra tikrai dangiška vieta, kur vasaros sezonas trunka  apie 8-9 mėnesius. Beleko klimatas yra tipiškas Viduržemio jūros regionui:  karšta ir sausa vasara bei lietinga žiema.  Saulėtos dienos  garantuotos nuo balandžio iki spalio, o žiemos yra maloniai švelnios. Žiema trunka tik nuo gruodžio iki kovo. Vasara yra labai karšta, temperatūra liepos ir rugpjūčio mėnesiais dažnai viršija 30 °C laipsnių. Vidutinė vandens temperatūra vasarą - 21,5 °C laipsniai.

Ką pamatyti Beleko regione?

Aspendos teatras pastatytas architekto Zenono 2 a. Tai - geriausiai išsilaikęs senovinis teatras sutalpinantis 20 000 žmonių. Aspendos teatras yra geras inžinerijos ir architektūrinių įgūdžių, egzistavusių  jau senovėje, pavyzdys. Verta aplankyti šį architektūrinį stebuklą dėl galerijų, scenos dekoracijų ir akustikos. Jis taip gerai išsilaikęs, kad net šiandien vasaros metu čia vyksta koncertai ir rečitaliai.

Hadriano vartai – tai turtingo Romėnų stiliaus istorinis paminklas.

Golfo aikštynai. Viena iš pagrindinių atrakcijų Beleke tai jo šeši golfo aikštynai. Tai vienas Turkijos pirmaeilių golfo centrų su pasaulinės klasės 18 duobučių golfo aikštynu, kur išbandyti savo gebėjimus gali tiek pradedantys, tiek ekspertai.

Kursunlu krioklys laikomas vienu iš pagrindinių Beleko simbolių. Kelionės iki krioklio metu paprastai pasivaikščiojama ir per netoliese esančius miškus, kur galima pamatyti retų paukščių ir egzotinių augalų.

Köprülü kanjonas. Jo plotas užima 500 hektarų. Draustinio teritorijoje auga Eukalpitų giraitė, pistacijų medžiai ir kiparisai. Pagrindiniai vietovės gyventojai – milžiniški vėžliai. Aišku galima pamatyti ir daug kitų gyvūnų, ypač daugybę retų paukščių.

Perge rūmai. Šios gyvenvietės teritorijoje galima pamatyti senovinių pasatų, kurie pastatyti čia 4 a. griuvėsius, taip pat senovinio teatro ir forumo griuvėsius.

Dalaman upė – tai žymus istorinis ir gamtinis rezervatas ir kelių priešistorinių pastatų griuvėsių vieta. Upė plačiai žinoma dėl jos gydomojo purvo. Kiekvienais metais tūkstančiai turistų atvyksta čia pagerinti savo sveikatos.

Hierapolio - Pamukalės miestas žymus dėl romėnų pastatytų karštųjų versmių vonių griuvėsių

 

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Beleke su Teztour: mygtukas

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: