Bankoko regionas | Apie Bankoko regioną

Tailandas – tai tūkstančio šypsenų šalis. Tai šalis, skirta tiems, kurie nori pajusti tikrąją egzotiką, paskanintą modernumo prieskoniais. Čia puikus gal kiek aštrokas egzotiškas maistas, įvairiaspalvės žiedų girliandos, tajų masažas ir ypatinga Budos šypsena, kiekvieno sutikto veide... Įpratusiems prie europinės kultūros, čia viskas atrodys kitaip. Vidinė tajų ramybė iš pradžių stebins ir trikdys, bet grįžę namo imsite jos ilgėtis... Nuolat pulsuojanti šalies sostinė Bankokas traukia ne tik dangoraižių ar prabangių viešbučių gausa, bet ir išraiškingomis budistų šventyklomis, užburiančios atmosferos plaukiojančiu turgumi, kuriame susilieja pikantiškų kvapų, skonių, vaizdų ir garsų sūkurys…Kuo toliau nuo sostinės, tuo egzotikos daugiau. Kodėl gi nepaplaukiojus vešlia augmenija apaugusiomis upėmis ar nesusidraugavus su drambliais? Arba kodėl besilankant įvairiuose kaimeliuose nesusipažinus su krašto tradicijomis, kultūra bei amatais? O patirti visišką ramybę bei pamiršti civilizacijos triukšmą galima viename iš rojų primenančių paplūdimių, kur tamsiai žaliai lapija susilieja su jūros turkio spalvos vaizdais…

Bankokas – Tailando sostinė ir daugiausia gyventojų turintis Tailando miestas. Čia gyvena virš aštuonių milijonų žmonių. Bankokas – tikra dangoraižių, spalvingų taksi automobilių, motociklų ir šurmuliuojančių gatvių mozaika. Nors tai ir triukšmingas metropolis, brėkštant aušrai gatvėse galima pamatyti susisiautusių geltonais apdarais budistų vienuolių. Turguose čia visada vyksta įtemptos derybos. Čia galima rasti platų veiklų pasirinkimą – nuo istorinių ir religinių vietų lankymo iki parduotuvių, galerijų ir spa. Verta aplankyti ramias Bankoko šventyklas tarp kurių – Wat Pho ir Wat Arun. Lumpini parke yra didžiulis ežeras pilnas varanų. Bankoke unikalūs 24 val. veikiantys gatvės maisto prekystaliai.

Orai Bankoke. Kada keliauti?

Bet kuriuo metų laiku čia karšta. Čia vyrauja trys sezonai. Per liūčių sezoną, kuris tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio, oras šiltas ir drėgnas su popiečio liūtimis. Periodiškai lyja stiprus lietus su griausminga perkūnija. Geriausias laikas aplankyti Bankoką yra nuo vėlyvo lapkričio iki sausio vidurio. Šiuo metu klimatas tropiškai vėsus :drėgna, bet jauku. Mažiausiai tinkamas laikas apsilankymui Bankoke – tarp kovo ir gegužės, kai mieste vyrauja aukščiausia temperatūra.

Ką pamatyti Bankoke?

Didieji rūmai pastatyti 1782 m. buvo daugybės kartų karališkoji rezidencija. Šiandien jie tebenaudojami svarbioms ceremonijoms ir valstybės vadovų apgyvendinimui. Čia yra Wat Phra Kaeo šventykla, kur laikoma nefritinis Buda. Apsilankant rūmuose reikia apsirengti kukliai, uždengiant rankas ir kojas ir vengiant nerūpestingai atrodančių drabužių.

 

Wat Pho šventykla įsikūrusi į pietus nuo Didžiųjų rūmų apylinkių. Šventykla buvo pastatyta karaliaus Rama I ir yra seniausia šventykla Bankoke. Ji ilgą laiką buvo laikoma gydančia vieta ir buvo žinoma dėl savo vaistinės ir Tailando pirmojo „universiteto“ įkurtų karaliaus Rama III. Šiandine Wat Pho geriausiai žinoma dėl Gulinčio Budos šventyklos, kurioje yra tokia didelė statula (45 m. ilgio ir 15 m. aukščio), kad jos neįmanoma aprėpti visos. Pėdų padai inkrustuoti daugybe brangiųjų akmenų. Ilgi ausų speneliai žymi kilmingą gimimą, o lotoso žiedo rankos forma žymi tyrumą ir grožį.

 

Wat Arun – tai didingas kompleksas išlikęs nuo Siamo ir Birmos kovų laikų. Pralaimėjus birmiečiams Aytthaya buvo paversta akmenimis ir pelenais. Gnerolas Taksin ir išlikusieji pasižadėjo žygiuoti „kol vėl pakils saulė“ ir pastatyti čia šventyklą. Wat Arun („Aušros šventykla“) ir buvo toji šventykla. Vėliau čia naujasis karalius pastatė karališkus rūmus ir privačią koplyčią. Užlipus į smailės viršūnę prieš saulėlydį galima pasigrožėti, kaip saulė leidžiasi į Chao Praya upę.

 

Wat Traimit – Auksinio Budos šventykla. 1950 m. Rytų Azijos kompanija nusipirko žemę aplink šventyklą. Pardavimo sąlyga buvo pašalinti gipsinę Budos statulą, tačiau paaiškėjo, kad statula buvo per sunki kranui. Lynas trūko ir figūra buvo numesta bei palikta per naktį ten, kur nukrito. Pasiataikė lietingas sezonas, tad kitą rytą pro šalį ėję vienuoliai pastebėjo aukso spindesį prasišviečiantį pro gipsą. Apvalkalas buvo pašalintas ir pasirodė 3,5 m. aukščio Buda iš 5,5 tonų gryno aukso. Visi bandymai atsekti šios statulos kilmę iki šiol nesėkmingi, tačiau manoma, kad ji iš Sukhothai periodo, kai plėšikaujantys įsibrovėliai grasino šaliai ir jos lobiams, tad tapo įprasta vertingas Budos statulas slėpti po gipso sluoksniu. Nežinia, kaip auksinis Buda atsidūrė Bankoke, tačiau šiandien juo pasigrožėti gali keliautojai iš viso pasaulio.

 

Wat Suthat yra šalia Milžiniškų supynių. Tai viena seniausių ir gražiausių Bankoko budistų šventyklų. Prie jos statybų prisidėjo trys karaliai. Jos prasidėjo po Rama I karūnavimo 1782 m., statybas tęstos Rama II valdymo metu, o po dešimties metų pabaigtos Rama III. Šventykloje yra keletas išskirtinų freskų. Wat Suthat mažiau populiari, nei kitos šventyklos mieste, tad čia daug mažiau žmonių.

Milžiniškos supynės stovi aikštėje priešais Wat Suthat. Tai – 27 m. aukščio tikmedžio rėmas. Jis būdavo naudojamas religinės ceremonijos metu, vykdavusios kiekvieną gruodį po ryžių derliaus nuėmimo. Komandos po tris dalyvius stengdavosi išlaikyti pusiausvyrą ant siauros lentos, kai įsisupdavo į 25 m. aukštį ar dar aukščiau. Ten būdavo maišelis su sidabrinėmis monetomis, kurį reikėdavo pačiupti dantimis. Karalius Rama VII uždraudė varžybas 1932 m., po keleto mirtimi pasibaigusių nukritimų.

Nacionalinis muziejus ir Wang Na rūmai. Iki 1970 m. šis muziejus buvo vienintelis muziejus Tailande.Štai kodėl jo kolekcija tokia didelė. Beveik visi eksponatai pažymėti tajų ir anglų kalbomis, taip pat siūlomi turai po muziejų su angliškai kalbančiu gidu. Wang Na rūmai pastatyti Rama I išliko tokie, kokie ir buvo. Lankytojai gali pamatyti regalijas, religinius ir apeiginius artefaktus, keramiką, žaidimus, ginkluotę, muzikos instrumentus bei vicekaraliaus sostą. Taip pat čia yra įspūdinga Budos figūrų kolekcija išdėstyta pagal periodus.

Chatuchak savaitgalinis turgus yra didžiausias visame pasaulyje. Čia galima rasti visko – nuo juvelyrikos ir religinių ikonų iki gyvūnų ir gatvės maisto. Čia yra 15 000 prekystalių siūlančių beveik viską, apie ką tik galima pagalvoti. Tai puiki vieta pabūti tarp vietinių gyventojų ir pasinertį į kasdieninį tajų gyvevimą. Norint viską sąžiningai apžiūrėti geriausia atvykti anksti iš ryto ir pabūti visą dieną.

Damnoen Saduak plaukiojantis turgus yra Ratchaburi (maždaug 1,5 val. nuo Bankoko). Plaukiojančių turgų populiarumas kadaise pelnė Bankokui „Rytų Venecijos“ pravardę. Reiktų atsižvelgti, jog turgus šiandieną tapo skirtas turistams. Kad ir kaip būtų, čia galima nusipirkti šviežio ir skanaus maisto.

Džimo Tomsono namai – tai „savamokslio Amerikos verslininko“, dingusio Malaizijoje namai. Dabar tai senesniųjų Bankoko laikų paminklas. Džimas Tomsonas apsistojo Tailande po karinės tarnybos atlikimo Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje. Jis buvo žymi figūra Tailando šilko pramonėje ir buvo apdovanotas Baltojo dramblio ordinu – garbingu apdovanojimu skiriamu svetimšaliams prisidėjusiems prie Tailando gerovės. Tomsono namai paversti muziejumi leidžiančiu sužinoti apie jo gyvenimą ir verslą bei miesto istoriją ir Tailando šilko pramonę.

Lumpini parkas – tai žalumos oazė viduryje Bankoko chaoso ir transporto spūsčių. Čia galima pasivaikščioti po kelias žalias pieveles, pasimėgauti medžių šešėliais ar paplaukioti valtele ežere. Lumpini parkas – puiki vieta praleisti vakarą stebint kontrastą tarp ramaus parko ir dangoraižių esančių aplink jį. Verta pastebėti, kad parkas buvo protestų prieš valdžią vietą, tad prieš apsilankant reikėtų patikrinti ar jų nevyks.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: