Kipras | Apie Kiprą

Bendra informacija apie Kiprą, Kipro miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Kipro klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Kipre.

Viduržemio jūros perlas, kuriame, pasak graikų legendos, iš jūros putos gimė meilės deivė Afroditė. Dėl to ši šalis dar vadinama Afroditės sala, į kurią visus metus plūsta keliautojai, trokštantys atgaivinti priblėsusius jausmus ar pagydyti sužeistą širdį. Kipras - meilės ir vyno šalis. Susituokti Kipre galima jau po trijų dienų viešnagės joje. Čia kasmet rengiami vynuogių ir vyno festivaliai su paradais ir kaukėmis. O nepakartojamo skonio vyno rūšių įvairovė nustebins netgi išrankiausią poilsiautoją. 

Vietiniai puikūs smėlio paplūdimiai, skalaujami skaidrių Viduržemio jūros vandenų, laikomi vienais švariausių pasaulyje. Už tai ir už įrengimą bei aptarnavimą jie yra apdovanoti „Fee“ (Foundation for Environmental Education) organizacijos Mėlynąja vėliava.

Kipre gausu įvairių istorijos laikotarpių paminklų. Čia rasime ir neolitinių gyvenviečių pėdsakų, ir antikinės helenistinės architektūros pavyzdžių, ir bizantiškų bei venecijietiškų tvirtovių, ir pilių liekanų. Kiprui didžiulės įtakos turėjo ir krikščionybė - saloje yra daug stačiatikių cerkvių ir vienuolynų. Pats nuostabiausias iš jų - Kikoso vienuolynas, turintis vieną iš trijų išlikusių Mergelės Marijos ikonų, nutapytų Šventojo Luko rankomis. Čia kiekvienas atras tokių užsiėmimų, kokių trokšta širdis - nuo Agia Napos diskotekų iki įžymių Pafoso istorinių vietų.

Kipras puiki vieta poilsiui su vaikais. Šalyje nemažai vandens pramogų centrų visai šeimai, o dauguma  viešbučių  siūlo paslaugas, pritaikytas būtent mažiesiems keliautojams - tai mini klubai, baseinai, žaidimo aikštelės. Nuostabus šalies klimatas, svetingi žmonės, neįkainojamos kultūrinės vertybės, maisto įvairovė ir pramogų gausa - puiki vieta poilsiui.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 9 250 kv. km

Gyventojai - 1 187 575 gyventojai (2017 m.)

Sostinė – Nikosija

Valstybinė kalba – graikų ir turkų

Politinė sistema - prezidentinė respublika. Kipras padalintas į dvi dalis: šiaurės (turkų) ir pietų (graikų) teritorijas.

Religija - 78 % stačiatikiai, 18 % − musulmonai (daugiausia sunitai)

Valiuta - Euras

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą.

Vykstant į šiaurinę šalies dalį yra papildomų sąlygų ir apribojimų. Reikalingas LR pasas.

KLIMATAS

Kipre vyrauja subtropinis klimatas. Tai pati sausiausia ir karščiausia Viduržemio regiono sala. Saulė Kipre šviečia vidutiniškai 340 dienas per metus. Vasaros karštos, o žiemos pakankamai šiltos. Tikroji vasara Kipro saloje - birželio – rugsėjo mėnesiai. Šiuo laikotarpiu galima tikėtis 30 ir daugiau laipsnių karščio, tačiau drėgmės lygis labai mažas. Žiemą dienos temperatūra gali būti apie 18 ºC šilumos. Pats drėgniausias metų mėnuo – sausis.

TRANSPORTAS

Kelionei po salą galima rinktis autobusą, taksi, maršrutinį taksį arba automobilį. Tarpmiestiniai autobusai važinėja nedažnai. Patogiausias transportas yra maršrutinis taksi, kurį galima užsisakyti telefonu. Jie kursuoja nuo 06:00 iki 18:00-19:00. Tačiau į oro uostus maršrutinis taksi nevažiuoja. Jūs galite sugauti taksi gatvėje arba užsisakyti viešbutyje.

Įmonių, kurios suteikia automobilių nuomos paslaugas yra pakankamai nemažai. Jie yra visuose didžiuosiuose miestuose ir turizmo centruose. Išsinuomoti automobilį gali asmuo, sulaukęs 21 m. amžiaus, turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą ir ne mažesnį kaip dvejų metų stažą.

Reikėtų nepamiršti, kad saloje eismas vyksta kairiąja gatvės puse ir yra sunkumų su automobilio parkavimu miesto centre dėl labai siaurų gatvelių.

VIRTUVĖ/ MAISTAS

Vienas iš tradicinių Kipro patiekalų – užkandžių rinkinys „meze“ – tai iš mėsos ir žuvies pagamintas patiekalas, tiekiamas nedidelėmis porcijomis kartu su įvairiais padažais. Pirmasis patiekalas Kipre dažniausiai būna šviežių salotos lapų salotos su fetos sūriu ir paprika, viskas apšlakstoma citrinų sultimis ir alyvuogių aliejumi. Karštieji patiekalai dažniausiai būna iš žuvies arba mėsos, tiekiami su šviežiomis daržovėmis. Populiariausia mėsa Kipre – vištiena ir ėriena.

KURORTAI

  • Limasolis - miestas pietų Kipre, pagal gyventojų skaičių – antras saloje. Miestas yra svarbiausias Kipro uostas. Nepaisant aktyvios laivybos, čia yra ir smėlėtų paplūdimių, pačiame mieste netrūksta barų ir kavinių. Miestas garsėja ir savo gamtos kampeliais – sodais bei miestų – dvynių parku. Šalia kurių veikia zoologijos sodas bei dinozaurų parkas – puiki pramoga vaikams.
  • Larnaka - trečias pagal dydį Kipro miestas. Pačiame mieste yra daugybė kavinių, barų, naktinių klubų. Taip pat mieste netrūksta paplūdimių ir įvairių vandens pramogų.
  • Pafosas – lengviausiai pasiekiamas Kipro kurortas. Mieste daug muziejų, paplūdimių, daug įdomios architektūros.
  • Kirenija - miestelis šiaurinėje salos dalyje. Visame mieste ir jo apylinkėse yra nemažai išlikusių pilių, bažnyčių, įvairių kitų kultūros paminklų. Taip pat mieste rasite ir paplūdimių, kavinių, restoranų, naktinių klubų.
  • Aja Napa - kurortinis miestas pietryčių Kipre, mėgstamas dėl aktyvaus naktinio gyvenimo.  Atostogaujančiųjų visada laukia kavinės, barai, naktiniai klubai bei paplūdimiai. Populiariausias miesto paplūdimys – Nissi. Jame galima ne tik pailsėti kaitinantis saulėje, bet ir išbandyti įvairias vandens atrakcijas – vandens slides, burlentes, nardymą, plaukimą baidarėmis ar greitaeigiais kateriais.

LANKYTINOS VIETOS

  • Afroditės uolos - tai žinomiausia lankytina Kipro vieta, kuri yra tarp Limasolio ir Pafoso miestų. Čia išdėstyti akmenys laikomi Afroditės gimimo vieta.
  • Adonio baseinas prie Pafoso – sakoma, kad atvykusiems būtinai reikia išsimaudyti natūraliame telkinyje, kur kadaise maudėsi pats grožio Dievas ir Afroditė. Adonio baseinas yra įsikūręs šalia Coral Bay ir laikomas vienu iš geriausių ir unikaliausių rajonų Kipre. Pagal legendą, Adonis būtent čia sutiko Afroditę.
  • Pusiasalis Akamas – tai yra bene gražiausia vieta saloje ir vienas iš paskutinių išlikusių natūralių plotų kuris saugomas UNESCO. Čia galima  plaukioti, važinėti dviračiu, vaikščioti ir tyrinėti pusiasalį patiems.
  • Selimijos mečetė Nikosijoje – tai yra pagrindinė mečetė, kur vyksta didžiosios musulmonų šventės. Norint  čia patekti, reikia laikytis įprasto etiketo, reikalingo lankant musulmonų maldos namus: nusiimti batus, apsidengti pečius bei kojas, netriukšmauti.

LAUKTUVĖS 

Patys populiariausi pirkiniai Kipre – ikonos, saldumynai, alyvuogių aliejus, alyvuogės, vynasHalloumi sūris. Savo istoriją turintis tradicinis desertinis komadria vynas, gaminamas tik iš Kipre augančių vynuogių, taip pat puiki lauktuvių idėja iš Kipro.

 

 EKSKURSIJOS

Išvyka į Pafosą ir Kuriumą

Kelionę pradėsime nuo vyno degustacijos Limasolyje. Vėliau apsilankysime senajame Kuriumo mieste. Iš ten vyksime į Pafosą. Pamatysite „Petra Tou Romiou“ – Afroditės gimimo vietą, Šv. Pauliaus stulpą, Dionizo namus – III a. romėnų vilą su mitologinėmių scenų mozaikomis. Turėsite laisvo laiko pasivaikčioti Pafoso uostu ir pilies prieigomis.

1 diena

55 EUR
30 EUR

Išvyką į Trodą ir Kiko vienuolyną

Tai kelionė, kurios dar ilgai nepamiršite. Didieji Kipro kalnai Trodos – viena vaizdingiausių viduržemio jūros vietų. Lankysimės Lanijos gyvenvietėje, degustuosime vyną. Po degustacijos kilsime į kalnus, pasigrožėti vaizdu, nusifotografuoti. Vėliau aplankysite Kyko vienuolyną, kur saugomas Dievo motinos Marijos paveikslas, nutapytas šventojo Luko, vieno iš dvidešimties apaštalų. Laisvo laiko metu galėsite pasivaikščioti, papietauti viename iš netoli vienuolyno esančių restoranų.

1 diena

55 EUR
30 EUR

Išvyka į Nikosiją, Keryniją ir Belapaisą

Keliausime į didžiausią Kipro miestą ir respublikos sostinę – Nikosiją. Aplankysime arkivyskupo rūmuose ir Šv. Jono katedroje. Pasivaikščiosime Ledros gatve, turėsite laisvo laiko apsižvalgyti. Aplankysime Kerynijos tvirtovę. Jos viduje – įrengtas muziejus. Paisvaikčiosime Kerynijos uostu. Vėliau – apsilankymas Belapaiso vienuolyne, kuris pripažintas vienu įspūdingiausių gotikinio meno pavyzdžių. Vienuolynas įsikūręs „Pentadaktylos“ kalnų šlaite.

1 diena

75 EUR
45 EUR

Kelionė į Famagustą ir Salamį

Apsilankysime Kipro stačiatikių bažnyčios įkūrėjo Šv. Barnabo bažnyčioje. Apžiūrėsime senosios Kipro sostinės Salamio griuvėsius. Vėliau laukia apsilankymas Famagustoje, pasivaikščiojimas senamiestį juosiančios venecijiečių statytos sienos viršumi. Vyksime į Šv. Mikalojaus gotikinę bažnyčią.

Turėsite laisvo laiko pasimaudyti auksiniuose Famagustos paplūdimiuose. Grįždami pravažiuosime ir apžiūrėsime nuo karo laikų išlikusią aptvertą Famagustos miesto dalį.

1 diena

70 EUR
40 EUR

Kelionė prie deltos

Ekskursijos metu keliausime po Kalo Chorijos, Aja Anos, Mosfiločio ir Analiontos gyvenvietes. Sustosime Pera Orinyje pasivaikščioti ir pasigrožėti panoraminiais vaizdais. Apsilankysime atstatytoje „Fikardu“ (Fikardou) gyvenvietėje ir susipažinsime su vietos muziejumi, vėliau – vyno degustacija. Vyksime į Machairo vienuolyną. Kelionę baigsime Lefkaros gyvenvietėje. Turėsite laisvo laiko pasivaikščioti ir papietauti.

 

1 diena

70 EUR
40 EUR

Iškyla laivu "Juodasis Perlas"

„Juodasis perlas“ yra pats didžiausias piratų laivas, kada nors plėšikavęs Viduržemio jūroje. Šiuo laivu kasdien atliekamos nuotykinės „piratiškos“ kelionės. Išvykstame iš Aja Napos prieplaukos. Kelionės metu aplankomi visi Famagustos apylinkių žymesni objektai, kelis kartus sustojama pasimaudyti, vaikams organizuojama lobių „medžioklė“, vyksta piratų pramoginis pasirodymas, patrankų renginys.

Puse dienos

35 EUR
15 EUR

Atradimų kruizas

Išvyksime iš Aja Napos prieplaukos ir plauksime išilgai kranto linijos, pakeliui aplankydami Aja Napos urvus, Greko kyšulį, Kono įlanką, vėliau apžiūrėsime Famagustą ir, galop, turėsime laiko pasimaudyti ir papietauti.

Puse dienos

35 EUR
20 EUR

Džipų safaris.Didžioji ekskursija:Kyko vienuolynas

Turite puikią progą nukeliauti į Trodo kalnus ir patirti, kas yra Kipro laukinė gamta, bei pamatyti patį švenčiausią jo religinį paminklą – Kyko vienuolyną. Ši kelionė truks visą dieną. Jos metu važiuosite vynuogynais, spygliuočių miškais, tradicinėmis kalnų gyvenvietėmis. Pasieksime beveik 2000 metrų aukštumas. Ši ekspedicija tinka tiek vaikams, tiek ir suaugusiems!

1 diena

75 EUR
50 EUR

 

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP