Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Kelionės akcentai

 • Gruziniško vyno subtilybių išmoksime tradicinėje Sakartvelo vyno šventėje Rtveli
 • Važiuosime į unikalų miestą, iškaltą uolose – Upliscichę
 • Lankysime „meilės miestą“ – Signagį, kuris išsiskiria unikalia, medine architektūra
 • Mestijoje grožėsimės senovinių, akmeninių bokštų didybe
 • Išvysime natūraliu gamtos stebuklu vadinamą Martvilio kanjoną
Nuo690
2020 09 12 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 270
su skrydžiu: 960

Kelionės programa

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Sakartvelas (Gruzija) yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžių šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Sakartvele (Gruzija)!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS!

JUSTINA

Prieš kelis metus savanoriškai tapau Kaukazo belaisve. Beprotiškai įsimylėjau šį kraštą! Kiekvieną kartą atvykusi į šį kraštą pažindavau jį vis kitaip. Tiek kaip keliautoja, „ištranzavusi“ visą regioną, tiek kaip politikos mokslų studentė, besimokanti apie šio regiono konfliktus ir politinę situaciją. Vėliau pradėjau dirbti turizme ir rodyti šį nuostabų kraštą keliautojams! Kodėl Kaukazas man toks ypatingas? Kas mane čia laiko? Nuostabūs kalnai, išskirtinė gamtos įvairovė, žmonių paprastumas, skanus maistas, lengvas chaosas ir t.t. Galiu apie šį regioną kalbėti daug. Neįtikėtinai daug ir be atokvėpio. Netikite? Keliaukime kartu ir aš jums parodysiu, kuo šis kraštas toks išskirtinis.

Gruzijos regioną Justina įsimylėjusi nuo 2010 m. Sakartvele lankytis pradėjo dar mokydamasi dvyliktoje klasėje, kai čia važiuodavo aplankyti Tbilisyje gyvenusios sesers. Dar po kelerių metų čia ją atvedė mokslai – Vilniuje studijavo tarptautinius santykius, tad pusmečiui, o paskui dar ir kitam, išvyko studijuoti į Sakartvelą.

MAJA KARLSONĖ

 

Mano moto: „Nesakyk, koks išsilavinęs esi, geriau papasakok, kur keliavai“. Tikiu, jog kelionės gali pakeisti ne tik žmogaus požiūrį, bet ir likimą. Prieš persikeldama į Gruziją, trejus metus dirbau logistikos srityje, tačiau užteko vienos lemtingos dienos, jog iškeisčiau verslo kostiumėlį į Gruzijos burtus. „In search of magic“ („ieškant magijos“) – tai ne tik mano petį puošianti tatuiruotė, bet ir svarbi gyvenimo būdo dalis. Kiekvieną kelionę kuriu siekdama užtikrinti nepamirštamą patirtį keliautojams.

Žurnalistė pagal profesiją, tačiau savo prigimtimi – tikra pasakiškų pasakojimų kūrėja ir Svajotoja iš didžiosios raidės. Nusivylusi žurnalistika Lietuvoje, Maja ryžosi ieškoti kito kelio išbandydama save daugelyje skirtingų sričių ir užsiėmimų: nuo gelbėtojos darbo Lietuvos pajūryje iki verslo sprendimų vadybininkės Maskvoje. Dirbdama kelionių vadove, net ir laisvalaikiu Maja keliauja iš naujo atrasdama pasaulį. Jos sumanytos kelionės susijusios su kūrybingumo lavinimo, konferencijų ir parodų turizmo, psichologinių praktikų, aktyvių turų kalnuose ir individualių kelionių pagal užsakymą (šeimoms ir draugų grupėms) sritimis.

1
diena
VILNIUS – KUTAISIS – UPLISCICHĖ – TBILISIS
Skrydis iš Vilniaus į Sakartvelą. Iš oro uosto pakeliui į Tbilisį pakeliui papusryčiausime* ir aplankysime Upliscichę, unikalų miestą iškaltą uolose. Manoma, kad šiame mieste gyventojai apsigyveno dar pirmajame tūkstantmetyje prieš Kristų. Po ekskursijos vyksime į Tbilisį. Registracija viešbutyje. Laisvas laikas skirtas poilsiui. Nakvynė Tbilisyje.
2
diena
TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių mūsų laukia ekskursija pėsčiomis po Tbilisio miestą. Aplankysime Šv. Trejybės katedrą, keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto panorama bei puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Aplankysime savo ikonomis garsėjančią Siono katedrą. Pereisime ir per vieną seniausių Tbilisio rajonų, Abanotubanį. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Norintiems siūlome pavakarieniauti tradiciniame Sakartvelo restorane*, kur vietiniai džiugins savo tradiciniais šokiais.

3
diena
TBILISIS – KACHETIJA (SIGNAGIS – BOBDĖ – KVARELIS) – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksime į rytinį regioną Kachetiją. Čia žavėsimės meilės miestu vadinamu Signagiu, kuris iš kitų Sakartvelo miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Apsilankysime ir Sakartvelo globėjui, Šv. Georgijui, pašvęstame Bobdė vienuolyne. Kalvos papėdėje taip pat yra Šventosios Nino versmė, kuri, remiantis legenda, turi gydomųjų galių. Ekskursiją pratęsime važiuodami link Kvarelio. Tai vynuogynų ir vyndarių centras. Čia galėsime padegustuoti tikro gruziniško vyno, kurį semsime tiesiai iš tradicinio didžiulio molinio indo kvevri. Taip pat stebėsime ir net patys galėsime dalyvauti gruziniškos duonos kepimo bei gruziniško saldumyno čurčkelos gamybos procese. Kachetijoje dalyvausime tradicinėje vyno šventėje Rtveli, kurioje turėsime galimybę patys nuimti vynuogių derlių ir iš arti susipažinti su vyno gamybos ypatumais. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4
diena
TBILISIS – MCCHETA – DŽVARIS – BAGRATAS – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių mūsų laukia kelionė į Mcchetą (UNESCO paveldas), vieną iš seniausių miestų Sakartvele, Kartli provincijoje, rytinėje šalies dalyje. III a. pr. Kr. – V a. po Kr. Mccheta buvo Sakartvelo  Aiberijos karalystės sostinė. Aplankysime Džvario vienuolyną – VI a. gruzinų stačiatikių vienuolyną netoli Mcchetos, kurio pavadinimas verčiamas kaip Kryžiaus vienuolynas, Svetitskhoveli Katedrą, pastatytą XI a. (UNESCO paveldas). Vėliau pasieksime Kutaisį, kuriame aplankysime XI a. Bagračio katedrą. Poilsis ir nakvynė viešbutyje Kutaisyje.
5
diena
KUTAISIS – PROMETĖJO URVAS – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime „Prometėjo olą“, kur grožėsimės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. Oloje gyvena keletos rūšių šikšnosparniai. Juos galima pamatyti ekskursijos metu, nors šikšnosparniai stengiasi laikytis aukščiau, toliau nuo žmonių. Maršruto ilgis oloje – 1,5 km. Vėliau vyksime į Aukštutinį Svanetį. Tai mūsų kelionės akcentas: čia aukščiausi kalnai, ledynai ir pačios patvariausios senovės tradicijos. Atvyksime į Mestiją. 1500 m virš jūros lygio esanti Sakartvelo regiono Svanetijos sostinė apsupta senovinių akmeninių bokštų ir yra šalies kalnų turizmo ir alpinizmo centras. Pavakarieniausime ir pernakvosime Mestijos svečių namuose.

6
diena
MESTIJA – UŠGULIS* – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)
Ryte galėsime pasivaikščioti Mestijoje arba už papildomą mokestį apsilankyti Ušgulyje*. Tai aukščiausiai Europoje esantis, nuolat gyvenamas kaimas. Patys seniausi gyvenvietės pastatai mena IX–X amžių, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno žymiai seniau. Visas kaimas laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO. Nakvynė Mestijoje.
7
diena
MESTIJA – ENGŪRIO UŽTVANKA – MARTVILIO KANJONAS – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Papusryčiausime ir išsiregistruosime iš viešbučio. Pakeliui sustosime šalia Engūrio užtvankos. Nors užtvanka buvo pradėta statyti dar šeštajame dešimtmetyje, ji neveikė dar visą dešimtmetį. Nepaisant to, Engūrio užtvanka vis dar išlieka aukščiausia betoninė užtvanka visame pasaulyje. Vėliau nusileidę nuo kalnų link jūros, pasieksime Martvilį. Martvilio kanjonas yra natūralus gamtos stebuklas Semegrelo regione, čia taip pat turėsime galimybę pasiplaukioti valtelėmis. Laisvas laikas. Nakvynė Kutaisyje.

8
diena
KUTAISIS – VILNIUS (pusryčiai)
Anksti ryte atsisveikinsime su svetinguoju Sakartvelu, važiuosime į Kutaisio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo.

ARBA pasirinktinai papildomos 3 naktys Batumyje. Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apsuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9 – 10
dienos
BATUMIS (pusryčiai)
Laisvas laikas Batumyje.
11
diena
BATUMIS – KUTAISIS – VILNIUS (pusryčiai)
Pervežimas į Kutaisio oro uostą, iš kurio mūsų lauks skrydis namo.
Nuo690
2020 09 12 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 270
su skrydžiu: 960

Apie Gruziją (Sakartvelą)

Sakartvelas (Gruzija) – valstybė Kaukazo pietuose, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. šalis ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžanu. Šiuo metu Sakartvele pradedama turizmo sferos plėtra: statomi nauji viešbučiai, kuriami turistų pritraukimo planai. Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabūti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje. Sakartvelas žavi ne tik nuostabiu kraštovaizdžiu – snieguo

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

renatas
2015 06 29
10.0
Puikiai suorganizuota kelionė, neturėjome jokių nesklandumų su programa, apgyvendinimu, maitinimu, vietinis gidas gruzinas Miša nuostabus pasakotojas, beprotiškai mylintis savo šalį ir galintis valandas pasakoti jos legendas, istorinius įvykius. Mes programą pratęsėm, pasilikdami trim dienom Batumyje, fantastiškai sutvarkytas miestas, ilgiausia promenada, muzikiniai fontanai, sutvarkytas senamiestis. Keli pastebėjimai organizatoriams ką reikėtų tobulinti: su visa pagarba prof. Vidui, jis nuostabus žmogus, savo profesijos profesionalas, bet tai nėra tai, ką organizatoriai siūlo ir reklamuoja, mes su vaikais vykom pagal šią programą vien tam, kad būtų lietuviškai pasakojama vaikams, o dabar patiems teko vertėjauti. Kelionės autobusiukas Gruzijoje praleido į saloną išmetamąsias dujas, vairuotojas salone laikė benzino bakus, tad visą kelionę kvėpavome ne kalnų oru, bet dujomis. Paskutinė grįžimo naktis iš Svanetijos sostinės Mestijos organizatorių palikta labai rizikingai, reikėjo išvykti naktį 2.30 val, važiuoti visą naktį 5 val kalnų keliais, kuriuose būna nuošliaužų, išlieka rizika, kad užgriuvus keliui, gali nespėti į aerouostą. Nežiūrint to, šios smulkmenos nesugadino kelionės nuotaikos, padėka kelionių organizatoriui nuo mūsų šeimos už nuostabiai praleistą laiką.
Keliautojas
2016 07 04
7.6
Niekad nebūna namų be dūmų - bet visiems, besirenkantiems šią kelionę, rekomenduočiau prisidurti Batumį - tai buvo puikiausia kelionės dalis...
Nijole
2016 08 26
9.6
Kelione esame patenkinti. Ačiū organizatoriams. Didžiausią įspūdį paliko Svanetija: Mestija, Ušgulis. Visos grupės nuomone visiškai neįdomus Kutaisis. Ar nėra galimybių skristi į Tbilisį, visiškai netraukiant į maršrutą Kutaisio. Nebūtų ilgo pervažiavimo kelionės pradžioje. Labai patiko Lietuvių kalbos ir kultūros centras ir tuo pačiu kelionės vadovas Vidas. Labai profesonaliai perteikė informaciją, tuo labiau, kad vietinė gidė, turinti daug daug žinių, nelabai mokėjo jas pateikti turistams. Nelabai mokėjo suburti grupę, jei šalia jos vienas žmogus, vienam ir pasakoja, nežiūrint , kad grupė maža ir palaukti kol visi norintys klausyti susiburs apie ją, nereikia daug laiko. Autobusiukas geras.Dėl viešbučių, mes nesame labai išlepę, švari lova i vanduo ir viskas gerai. Viešbutyje nepraleidi daug laiko. Aišku, nakvynė Mestijoje su bendrais dušais nebuvo patogi, bet gal ten kitaip nėra įmanoma. Prastesni svečių namai buvo ir Kazbegyje. Kelionę rekomenduosime savo draugams, tik sekantį kartą, jeigu bus panašus kelionės organizavimo stilius, aktyviau dalyvausime perkant lėktuvo bilietus, nes grupėje buvo žmonės, kurie nusipirko bilietus po 135 Eur. Mūsų 205 :)

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Galioja akcija. Akcijos aprašymas »

Į kainą įskaičiuota:

 1. Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 2. Apgyvendinimas turistinės klasės viešbučiuose (7 naktys: 3 naktys Tbilisyje, 2 naktys Kutaisyje, 2 naktys Mestijoje);
 3. Maitinimas: 7 pusryčiai, 4 vakarienės;
 4. Rusakalbio gido paslaugos;
 5. Visi pervežimai turo metu pagal programą;
 6. Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Skrydis: Vilnius – Kutaisis – Vilnius (kaina nuo  220  EUR/asm., registruotas bagažas apie 50 – 60 EUR);
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus;
 • Vienviečio kambario priemoka – 160 EUR;
 • Neprivalomos ekskursijos;
 • Folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje (25 EUR/asm.);
 • Išvyka džipais į Ušgulį (100 EUR/6 asm);
 • Valtelės Martvilyje (10 EUR/asm);
 • Prometėjaus urvai (15 EUR/asm);
 • Sieros pirčių lankymas Tbilisyje (nuo 10 EUR/asm.);
 • Vyno degustacija Kvarelyje (5 EUR/asm.);
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
 • Išvykimai garantuoti. Lietuviškai kalbantis vadovas lydės tik susirinkus ne mažesnei nei 10 žmonių grupei. Nesusirinkus 10 žmonių grupei kelionė organizuojama su vietiniu gidu.
 • Kelionės vadovas pasitinka Kutaisio oro uoste.
 • Kelionė galima 8 arba 12 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje – 170 EUR).
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionių trukmė turo metu:

1 DIENA ~260 km (4,5 val.)

3 DIENA ~400 km (6-8 val.)

4 DIENA ~300 km (4 val.)

5 DIENA ~250 km (8 val.)

6 DIENA ~50 km (1,5 val.)

7 DIENA ~250 km (7-8 val.)

 • Dėmesio: aviabilietų kainos keičiasi dinamiškai, todėl tam tikromis datomis aviabilietų kaina gali būti daug aukštesnė.
 • Jeigu skrendate su „Wizzair“ oro linijomis, atkreipkite dėmesį, kad oro linijos negarantuoja, kad visų keleivių rankinis bagažas, viršijęs matmenis 40X30X18 cm, bus gabenamas orlaivio salone. Tik paslaugą „WizzPriority“ užsisakę keleiviai galės pasiimti rankinį bagažą, kurio matmenys yra daugiau negu 40X30X18 cm, į orlaivio saloną.

Kelionę galima papildyti

  • Šią programą galima pratęsti poilsiu prie jūros
  • Kartu galite aplankyti ir Armėniją ar Azerbaidžaną

Apgyvendinimo variantai

HOTEL OLD TOWN BATUMI »

Puikus pasirinkimas aktyvaus poilsio mėgėjams - netoli lankytinos vietos ir paplūdimys. Modernus pastatas, jaukūs numeriai ir labai draugiškas kolektyvas.

Viešbučio vieta: Batumio miete, apie 100 m iki jūros, apie 5,5 km iki oro uosto.

Viešbutis: Atidarytas 2014 metais. Viešbutį sudaro vienas pastatas. Viso yra 20 numerių.

Kambario tipas: standartinis kambarys

BOUTIQUE 32 HOTEL »

Viešbučio vieta: 1 km iki paplūdimio. Šalia daug maitinimo įstaigų. Už 1,5 km nuo „Ali ir Nino“ paminklo bei už 23 km nuo Petros tvirtovės. Batumio oro uostas už 8 km. 

Viešbutis: Visuose kambariuose yra oro kondicionieriai, plokščiaekraniai televizoriai, šaldytuvai, virduliai, rašomieji stalai, spintos ir vonios kambariai. Puikus pasirinkimas praleisti atostogas saulėtame Batumio kurorte. 

Kambario tipas: standartinis kambarys

Kelionės užsakymas

Galioja akcija. Akcijos aprašymas »

Nuo
690

+ skrydis apie: 270 visiems su skrydžiu: 960
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Lina
Susisiek su Gruzijos (Sakartvelo) specialiste Lina ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu Avansas tik 50 eur iki liepos 31 d.
Sakartvelas (Gruzija): magiškoji Tušetija (su lietuviškai kalbančiu vadovu)
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.