Patarimai keliaujantiems į Jungtinius Arabų Emyratus

ŠALIES SPECIFIKA


Jungtiniai Arabų Emyratai yra puikiausia vieta atostogoms: čia visuomet saulėtas, giedras dangus, šilta, skaidri jūra, nuostabūs paplūdimiai, aukšto lygio aptarnavimas, draugiški, dosnūs ir visuomet pasirengę padėti vietiniai gyventojai.


PIRKINIAI


Lauktuvėms rekomenduojama rinktis prabangos prekes, nes joms netaikomi pridėtinės vertės mokesčiai, pvz.: kvepalus, auksą, kailius, persiškus kilimus, kašmyrą ir elektronikos prekes čia įsigysite daug pigiau nei kitose Europos šalyse.


TRANSPORTAS


Norint Jungtiniuose Arabų Emyratuose keliauti nuosavu arba nuomotu automobiliu reikia būti vyresniems nei 21 metai. 2017 m. rugpjūčio 11 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos su Jungtiniais Arabų Emyratais pasirašytas susitarimas dėl vairuotojo pažymėjimų abipusio pripažinimo ir keitimo. Pagal susitarimą, Lietuvoje išduoti vairuotojo pažymėjimai yra pripažįstami JAE.
Planuojantiems vairuoti JAE rekomenduojama turėti atspausdintą šio susitarimo tekstą arabų kalba.
Taksi automobilį galima susistabdyti gatvėje arba išsikviesti viešbutyje. Nedideli atstumai taksi kainuoja 5-20 dirhamų, tolesni – 20-40 dirhamų. Vienas populiariausių ir patogiausių keliavimo būdų Dubajuje – metro. Tvarkaraščius ir maršrutus ir bilietus galima  įsigyti oficialioje svetainėje internete.


ARBATPINIGIAI


Restoranuose įprasta palikti 10 procentų arbatpinigių nuo išleistos sumos, jeigu jie nėra įtraukti į sąskaitą. Arbatpinigiai duodami tik už aukštą aptarnavimo lygį. Viešbučiuose įprasta palikti 5-10 dirhamų.


ŽMONĖS


Ofiliali šalies kalba – arabų, tačiau plačiai paplitusi ir anglų kalba. Dauguma arabų kalba angliškai. Šalyje taip pat papitusios urdų, hindi ir farsi kalbos. Viešbučio darbuotojai kalba ir kitomis europiečių kalbomis. 80% šalies gyventojų yra musulmonai sunitai, 16% – musulmonai šiitai ir tik 4% – išpažįsta kitas religijas. Todėl keliaujant reiktų atkreipti dėmesį į papročius ir tradicijas, ypač keliaujant Ramadano metu. JAE ypač gerbiamos moterys, todėl apkalbinėti, nužiūrinėti ar kitaip joms kenkti negalima. Vietinių arabų žmonos neišeina į gatvę be čadros ir negali bendrauti su svetimais žmonėmis.


SVEIKATA


Vykstant į Jungtinius Arabų Emyratus, privalomų skiepijimų reikalavimų keliautojams nėra. Kiti rizikos veiksniai (infekcijos): hepatitas A, vidurių šiltinė, hepatitas B. Prieš kelionę pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, pasirūpinkite sveikatos draudimu. 


MUZIKA


Jae vyrauja khaliji tradicijos ir beduinų liaudies muzika. LIWA – tai muzikos ir šokio šaka, atliekama bendruomenių narių, kurių proteviai yra kilę iš Rytų Afrikos. O per pačias šventes labai daug dainuojami ir šokami šokiai, kurie yra išmokstami iš senelių ar psrovenelių. Dažniausia jaunos merginos šoka sukdamos savo ilgus juodus plaukus pagal stiprius muzikos ritmus ir linguodamos savo kūnus. Tuo tarpu vyrai įmituoja mūšių ar sėkmingos medžioklės ekspedicijos fragmentus, simboliškai naudojant lazdelės, kardus arba šautuvus.
Kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus nuo


1060 €

Kelionės