Jungtiniai Arabų Emyratai | Apie Jungtinius Arabų Emyratus

Jungtiniai Arabų Emyratai yra puikiausia vieta atostogoms: čia visuomet saulėtas, giedras dangus, šilta, skaidri jūra, nuostabūs paplūdimiai, aukšto lygio aptarnavimas, draugiški, dosnūs ir visuomet pasirengę padėti vietiniai gyventojai.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 83 600 kv. m  

Gyventojų skaičius: 4,4 mln. (2007 m.)

Sostinė: Abu Dabis

Valstybinė kalba: arabų. Anglų kalba paplitusi kaip verslo kalba. Taip pat kalbama urdų, hindi ir farsi kalbomis. 

Religija: islamas (80 proc. sunitų, 16 proc. šiitų), 4 proc. kitų religijų atstovų.

Pinigai: piniginis vienetas – dirhamas (AED).

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią šalį vizų nereikia. Šalyje be vizų galima išbūti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Vykstant į Jungtinius Arabų Emyratus turisto pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėn. skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

KLIMATAS

Subtropinis sausas klimatas. Šalyje visuomet giedra ir saulėta, kiek šalčiau rytiniuose kalnuose. Beveik visus metus temperatūra aukšta, lyja retai ir nereguliariai, dažniausiai žiemos mėnesiais tarp lapkričio ir kovo (apie 12 cm per metus). Vasaros metu temperatūra skirtingose šalies dalyse yra nuo 10 iki 50 laipsnių. Geriausias laikas keliauti į Jungtinius Arabų Emyratus yra lapkričio –balandžio mėnesiai, kuomet temperatūra svyruoja apie 24 – 30 laipsnių šilumos dieną ir 13 laipsnių naktį. Tinkamiausias laikas lankytis Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra lapkričio – balandžio mėnesiai, kai oras yra kiek vėsesnis.

SVEIKATA

Vykstant į Jungtinius Arabų Emyratus, privalomų skiepijimų reikalavimų keliautojams nėra. Kiti rizikos veiksniai (infekcijos): hepatitas A, vidurių šiltinė, hepatitas B. Prieš kelionę pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, pasirūpinkite sveikatos draudimu. 

KAINOS

Kavinių ir restoranų kainos

Kainos Dubajuje yra labai įvairios – kai kurie maisto produktai ir įvairios prekės Dubajuje brangesnės, kai kurios pigesnės, nei Lietuvoje. Kavinėje Dubajuje įprastai pavalgysite už 7 eurus – tai vidutiniška pietų kavinėje kaina. Tikrai nesunku rasti restoranų, kuriuose už vakarienę sumokėsite vos 20-30 eurų. Tačiau bokalas alaus Dubajuje kainuos nuo 8 eurų – alkoholis mieste yra labai brangus.

Autobusų ir taksi kainos

Viešasis transportas Dubajuje brangesnis, nei Lietuvoje – autobuso ir metro bilietai Dubajuje kainuoja maždaug 1,5 euro. Vidutiniškai, taksi Dubajuje kainuoja apie eurą už kilometrą.

Kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus nuo
806 €
Kelionės

VIRTUVĖ

Jungtinių Arabų Emyratų virtuvėje populiarūs paukštienos, jautienos, veršienos bei ožkienos patiekalai, žuvis bei jūros gėrybės. Kiaulienos vartojama mažai. Aviena – ypatingai mėgstama mėsa Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Pavyzdžiui, populiarus yra avienos kepsnys, patiekiamas su ryžiais arba mėsa gali būti ir kepama drauge su ryžiais. JAE virtuvėje labai dažnai patiekiamos salotos ir įvairūs užkandžiai. Salotų įvairovė labai plati. Tradiciniai JAE patiekalai gaminami iš mėsos, daržovių, vaisių. Gaminant maistą laikomasi principo, kad produktai turi būti švieži ir aromatingi.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad šalyje svarbus yra ramadanas – musulmonų pasninko mėnuo. Tuo laikotarpiu viešumoje negalima valgyti, gerti ir rūkyti nuo pat saulėtekio iki saulėlydžio. Vietos, kuriose parduodamas alkoholis, nedirba. Ramadanas yra mėnulio kalendoriaus mėnuo.

TRANSPORTAS

Norint Jungtiniuose Arabų Emyratuose keliauti nuosavu arba nuomotu automobiliu reikia būti vyresniems nei 21 metai. 2017 m. rugpjūčio 11 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos su Jungtiniais Arabų Emyratais pasirašytas susitarimas dėl vairuotojo pažymėjimų abipusio pripažinimo ir keitimo. Pagal susitarimą, Lietuvoje išduoti vairuotojo pažymėjimai yra pripažįstami JAE.

Planuojantiems vairuoti JAE rekomenduojama turėti atspausdintą šio susitarimo tekstą arabų kalba.

Taksi automobilį galima susistabdyti gatvėje arba išsikviesti viešbutyje. Nedideli atstumai taksi kainuoja 5-20 dirhamų, tolesni – 20-40 dirhamų. Vienas populiariausių ir patogiausių keliavimo būdų Dubajuje – metro. Tvarkaraščius ir maršrutus ir bilietus galima  įsigyti oficialioje svetainėje internete.

LANKYTINOS VIETOS

Vienas pažangiausių Rytų miestų yra Abu Dabis. Visame pasaulyje šis miestas žinomas savo infrastruktūra, architektūra, išvystytu turizmu, verslo centrais, viešbučiais ir net didžiuliu bei prabangiu oro uostu. Abu Dabio žali parkai, prabangios parduotuvės ir prekyvietės bei muziejai su retomis ekspozicijomis traukia turistus iš viso pasaulio.

Verta apsilankyti Dubajuje. Iš pirmo žvilgsnio tai – modernus miestas su daugybe naujovių: nuo stiklinių bokštų iki prabangių statinių. Tačiau čia galima išvysti ir tradicinės arabų architektūros motyvų ir bruožų. Įdomi miesto įlanka, kurią galima apžiūrėti tradiciniu laiveliu-taksi abra, plaukiant nuo Dubajaus senojo rytietiško turgaus iki Bur Dubajaus pusės. Dubajus padalintas į dvi dalis: Deira (šiaurinė) ir Bur (pietuose); jos sujungtos tuneliu ir dviem tiltais. Kiekvienoje jų galima pamatyti gražių mečečių ir triukšmingų turgų, prekybos centrų, prabangių viešbučių, bokštų, vilų ir t.t. Įspūdingas reginys: garsiosios Palmių salos šalia Dubajaus. Tai dirbtinis žmogaus kūrinys: palmės formos salos su prabangiomis vilomis, užimančios 600 000 km2 plotą ir matomos net iš kosmoso. Šardžoje (Sharjah) turistams siūloma aplankyti mečetes, turgų. Taip pat organizuojami safariai į dykumą, kur įsikūrosios tradicinės beduinų gyvenvietės ir ramūs oazių ūkiai. Siūloma aplankyti ir Al Ain‘ą – išskirtinai žalią Jungtinių Arabų Emyratų miestą, kuriame nuolat žaliuoja parkai, palmių giraitės ir alėjos. Ras al Chama - Tai pats šiauriausias iš 7 emyratų, bet ir pats žaliausias. Palankus klimatas ir derlingos žemės pavertė šį emyratą žydinčia oaze, besiremiančia į kalnus bei jūrą. Fudžeira - Fudžeiros kurorte nuo smėlėtų paplūdimių šiek tiek toliau stūkso įspūdingi Hadžaro kalnai. Kalnų tarpekliuose visus metus telkšo vanduo – toks neįprastas šiam pasaulio kampeliui. Pati gražiausia kalnų vieta – Varea krioklys. Emyrate gausu jūros draustinių, kur koralinių rifų džiunglėse gyvena pačios rečiausios ir gražiausios jūros gyvūnų rūšys.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose gausu įvairių pramogų: žvejyba, vandens parkai, safariai, kruizai, iškylos tradiciniais laivais, ekskursijos. Kiekvienas poilsiautojas gali rinktis pagal savo poreikius ir norus. 

LAUKTUVĖS

Lauktuvėms rekomenduojama rinktis prabangos prekes, nes joms netaikomi pridėtinės vertės mokesčiai, pvz.: kvepalus, auksą, kailius, persiškus kilimus, kašmyrą ir elektronikos prekes čia įsigysite daug pigiau nei kitose Europos šalyse.

Poilsinės kelionės į Dubajų su Novaturas nuo
779 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Dubajų su Tez Tour nuo
745 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Dubajų su Coral Travel nuo
1001 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Dubajų su Aza tours nuo
686 €
Viešbučiai ir kainos