Kanados viza

ETA LEIDIMAS Į KANADĄ

 

Vykstant į Kanadą, būtinai reikia pasidaryt ETA leidimą. 

 

Nuo š.m. kovo 15 d. Kanada įvedė privalomą elektroninį kelionės patvirtinimą (Electronic travel authorization), todėl visi keliaujantys į Kanadą trumpalaikiam vizitui, turistiniais tikslais privalo iš anksto užsiregistruoti internetu http://Canada.ca/eTA  ir gauti kelionės leidimą. Elektroninis patvirtinimas galios tiek, kiek galioja keliautojo pasas, tačiau ne ilgiau negu 5 metus. Tik oficialioje Kanados vyriausybės svetainėje galima pateikti paraišką dėl elektroninio kelionės leidimo.

Paraiškos pateikimas – tai paprastas internetinis procesas. Keliomis kalbomis prieinamas elektroninis gidas padeda keliautojams užpildyti formą, taip pat keliautojai gali įgalioti trečiąją šalį, pavyzdžiui, kelionių agentą, šeimos narį ar draugą pateikti parašką dėl elektroninio kelionės leidimo. Atsakymą dėl elektroninio kelionės leidimo keliautojas gauna į nurodytą el.pašto dėžutę per 72 val. Jeigu keliautojas negavo atsakymo per numatytą terminą, jis gali nusiųsti raštišką užklausą, o jeigu nori patikrinti savo eTA statusą, gali tai padaryti čia.  

 

Nuo š.m. kovo 15 d. iki š.m. rugsėjo 30 d. galioja pereinamasis laikotarpis, kai pasienio tarnybos lanksčiau vertina elektroninio kelionės leidimo turėjimą, tačiau pasibaigus minėtam laikotarpiui visiems Lietuvos piliečiams keliaujantiems į Kanadą elektroninis kelionės leidimas taps privalomas. Nuo rugsėjo 30 d. asmuo, neturintis elektroninio kelionės leidimo gali būti neįlaipintas į lėktuvą. Maloniai prašome informuoti apie tai savo klientus, keliaujančius į Kanadą.

 

 Pažymime, kad Lietuvos piliečiams vykstantiems ilgalaikiam vizitui į Kanadą, studijų ar darbo tikslais bei nuolatiniams Kanados gyventojams reikalavimai nesikeičia. Jiems ir toliau bus reikalinga viza ar leidimo gyventi kortelė.

· Ši tvarka taip pat negalioja Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Kanadą žemės transportu (pvz. iš JAV į Kanadą automobiliu). Ši nauja tvarka galioja tik skrendantiems į Kanadą/tranzitu per Kanadą.

·  Lietuvos piliečiai turintys tuo pačiu ir Kanados pilietybę neturi galimybės gauti elektroninio kelionės leidimo, todėl jie turėtų keliauti į Kanadą su savo Kanados piliečio pasu.