Kanada | Apie Kanadą

Bendra informacija apie Kanadą, Kanados miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Kanados klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Kanadoje.

Kanada- valstybė Šiaurės Amerikoje. Ribojasi su JAV pietuose ir vakaruose, taip pat su Atlanto vandenynu rytuose, Ramiuoju vandenynu vakaruose bei Arkties vandenynu šiaurėje. Kanados kultūra istoriškai buvo paveikta britų, prancūzų, aborigenų kultūrų bei tradicijų. Ji taip pat buvo stipriai paveikta amerikiečių kultūros dėl JAV artumo ir didelės migracijos tarp abiejų šalių.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 9 984 670 km²

Sostinė- Otava (812 129gyventojų)

Gyventojų skaičius- 33 098 932 gyventojų.

Kiti svarbūs miestai- Torontas (2 503 281 Gyventojų), Monrealis (1 620 693 Gyventojų), Vankuveris (578 041 gyventojų), Kalgaris (988 193 gyventojų).

Religija-Krikščionys 69proc.

Kalba- valstybinė kalba prancūzų ir anglų.

Elektros srovė- visoje šalyje 110voltų. Rozetės ir elektros kištukai amerikietiško tipo.

Pinigai- Kanados doleris.

MUITINĖ:

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į JAV turistiniais ar verslo tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui, reikia turėti tik biometrinį pasą ir elektroninį leidimą keliauti į JAV. Kanada reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Telefonas- Šalies telefono kodas skambinant iš Kanados +1, į Kanadą 00

Seifai-savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai-Kanadoje baruose ir restoranuose, taip pat taksi automobilyje priimta mokėti 10-15 proc. viršaus, grožio salonuose - 15 proc., aptarnaujančiam viešbučio personalui - porą Kanados dolerių.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

Klimatas- pietuose ir centrinėje dalyje – vidutinių platumų, toliau į šiaurę – subarktinis ir arktinis. Pakrantėse (rytinėje ir vakarinėje) būdingas jūrinis klimatas, centrinėje dalyje ir šiaurėje – žemyninis ir ryškiai žemyninis. Žiemos šiaurėje ilgos, speiguotos, be storos sniego dangos. Temperatūros nukrenta žemiau -40 °C. Speigai būdingi ir prerijų sritims, gausu sniego ir Kordiljerose. Pietvakariuose ir rytuose žiemos šiltos. Vasarą prerijose nereti dideli karščiai (25-30 °C, pasitaiko ir virš 40 °C), pakrantėse vyrauja gaivesni orai (žemiau 20 °C), o šiaurėje temperatūros vos keliais laipsniais viršija 0 °C.

Maistas ir Gėrimai- Kanadoje mėgstamos marinuotos daržovės ir žuvys, mėsos patiekalai (vyniotiniai, ragu ir kt.), saldūs pyragai, pyragėliai, tortai, kremai, daržovių sriubos. Priedai – marinatai, salotos, melasa, plakta grietinėlė. Gėrimai – arbata ir kava, geriama per pusryčius, pietus ir vakarienę, vaisių sultys ir gazuoti gėrimai, sirupai, alkoholis (rugių viskis, punšas, kokteiliai, vynai).

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP