Patarimai keliaujantiems į Nepalą

ŠALIES SPECIFIKA


Pietų Azijos valstybė, Himalajų kalnuose. Šiaurėje ribojasi su Tibetu (Kinija), pietuose – su Indija. Ilgą laiką dabartinėje Nepalo teritorijoje gyvavo daugybė nedidelių karalysčių, kol 1768 m. šacho Prithvi Narayan jos buvo suvienytos į vieną valstybę. Nepalas yra kultūriškai ir kalbiškai nevienalytis. Šalyje priskaičiuojamos kelios dešimtys etninių grupių, turinčių savitus papročius, kalbą. Pietuose esanti Lumbinio vietovė, Budos Siddharthos Gautamos gimtinė, gausiai lankoma budistų piligrimų. Nepalas yra viena iš pagrindinių kalnų mylėtojų krypčių. Čia siūlomi tvirti takai į Everestą, Anapurną ir kitas Himalajų viršūnes. Be kalnų, kurie puošia visą valstybės kraštovaizdį, Nepalas pilnas šventyklų, žavių kalnų kaimelių, laukinės gamtos ir, be abejo, ramybės.


PIRKINIAI


Thangkos piešiniai, dainuojantys dubenys, pašminos skaros, rankdarbiai (apyrankės, kiti papuošalai, statulėlės, kaukės), žolelės, arbatos, prieskoniai, senosios Nepalo rupijų monetos.


TRANSPORTAS


Tarpmiestiniai skrydžiai gerai paieškojus arba pasirūpinus iš anksto nėra brangūs, tačiau dažnai yra atidedami, ypač labiau kalnuotose vietovėse. Turistiniai autobusai būna patogūs, patikimi, palyginus greiti ir turi oro kondicionierius. Autobusai, kuriais dažniausiai važinėja vietiniai, yra pigesni, tačiau žymiai lėtesni, perpildyti ir labai nepatogūs. Patogesnei kelionei per Nepalo kelionių agentūras galima išsinuomoti automobilį su vairuotoju.


ARBATPINIGIAI


Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.


SVEIKATA


Prieš kelionę reikia pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į Nepalą reikia pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A ir B. Suaugusiems revakcinacija nuo difterijos ir stabligės.