Nepalas | Apie Nepalą

Bendra informacija apie Nepalą, Nepalo miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Nepalo klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Nepale.

Nepalas- valstybė Azijos pietuose, Himalajų kalnuose. Šiaurėje ribojasi su Kinija (Tibetu), pietuose – su Indija. Nepalo pavadinimas kildinamas nuo slėnio, kuriame yra dabartinė šalies sostinė Katmandu, pavadinimo. Ilgą laiką dabartinėje Nepalo teritorijoje gyvavo daugybė nedidelių karalysčių, kol 1768 m. šacho Prithvi Narayan jos buvo suvienytos į vieną valstybę.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 147 181 km²

Sostinė-Katmandu (1 006 656 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 26 620 809 gyventojų

Religija-Hinduizmas, bet stiprios ir budizmo tradicijos.

Kalba-valstybinė kalba nepalų

Elektros srovė-visoje šalyje 220-240voltų.

Pinigai-Nepalo rupija

MUITINĖ:

Lietuvos respublikos piliečiai vizą gali gauti atvykę į Nepalą. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Nepalas reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Į Nepalą su savimi galima vežtis iki 400cigarečių, 500g.rūkomojo tabako, 50 cigarų taip pat iki 2,5l. alkoholio.

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Nepalo +977, iš Nepalo 00

Seifai-savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į Nepalą reikia pasiskiepyti nuo Geltonojo drugio, Maliarijos, Hepatito A ir B. Suaugusiems revakcinacija nuo difterijos ir stabligės.

Klimatas- Nepale vyrauja musoninis klimatas ir yra išskiriami keturi sezonai, tačiau tradiciškai metai yra skirstomi į šešis klimato periodus: Basanta (pavasaris), Grišma (ankstyva vasara), Barkha (vasara), Šarad (ankstyvas ruduo), Hemanta (vėlyvas ruduo) ir Šišir (žiema). Lietaus sezonas paprastai trunka nuo liepos iki rugsėjo. Spalį-gruodį vyrauja vėsūs orai, o sausio-kovo mėnesiais aukštesnėse vietovėse būna ypač šalta. Nuo balandžio iki birželio būna šilta ir sausa. Geriausias metas keliauti Nepale yra ruduo – nuo rugsėjo pabaigos, spalį iki lapkričio, kuomet dangus yra skaidrus, o oras šiltas ir švelnus. Lygumų ruožas, vadinamasis Tarai, yra karščiausia Nepalo sritis. Vasarą temperatūra čia neretai pakyla virš 45ºC. Vyrauja karštas ir drėgnas klimatas. Žiemą oro temperatūra svyruoja nuo 7ºC iki 23ºC šilumos. Vidutinėje zonoje klimatas yra žymiai malonesnis. Vidutinė temperatūra vasarą čia pakyla iki 25-27ºC. Žiemą oro temperatūra svyruoja nuo 0ºC iki 12ºC šilumos. Katmandu slėnyje vasarą ir žiemą vidutinė temperatūra svyruoja atitinkamai nuo +19°C iki +27°C ir nuo +2°C iki +12°C. Šiaurinėje Himalajų dalyje klimatas arktinis, oro temperatūra čia nukrinta žemiau -30ºC.

Maistas ir gėrimai- Nepalo kultūrų įvairovė atsispindi tradicinėje virtuvėje, apjungiančioje Tibeto ir Indijos maisto gaminimo tradicijas su vietinėmis. Pagrindinės sudedamosios dalys – ryžiai, kviečiai, kukurūzai ir lęšiai, derinami su šviežiomis daržovėmis ar mėsa. Tipiškas kasdieninis nepaliečių pietų patiekalas – lęšių sriuba (Dal), garinti ryžiai (Bhat) ir įvairiai paruoštos daržovės (Tarkari). Toks rinkinys derinamas su įvairiais priedais bei mėsa.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP