Slidinėjimas Italijoje regionas | Apie Slidinėjimas Italijoje regioną

Alpės – vienos iš paskutinių gamtos tvirtovių. Taip pat jos vienas iš didžiausių ir aukščiausių kalnynų pasaulyje suformuojančių masyvią arką nuo Nicos iki Vienos. Italijos Alpės padalintos į tris pagrindines grupes. Pirmoji grupė, Vakarinės Alpės, tęsiasi iš šiaurės į pietus nuo Aostos iki Cadibonos perėjos. Jų aukščiausios viršūnės: Viso kalnas siekiantis 3,841 m. ir Gran Paradiso, kuris yra aukščiausias kalnas Italijoje siekantis 4,061 m. Antra grupė, Centrinės Alpės, tęsiasi iš vakarų į rytus nuo Vakarinių Alpių iki Brenerio perėjos nuvedančios iki Austrijos ir Trentino – Alto Adige slėnio. Ši grupė taip pat turi aukštų viršūnių, kaip kad Bianco kalnas (Mont Blanc) siekiantis 4,807 m., esantis vos už Prancūzijos sienos, Cervino kalnas (Matterhorn) siekantis 4,478 m., Rosa kalnas siekiantis 4,634 m., esantis vos už Šveicarijos sienos ir Ortles kalnas siekiantis 3,905 m. Paskutinė grupė, Rytinės Alpės tęsiasi iš vakarų į rytus nuo Brenerio perėjos iki Trieste. Jai priklauso Dolomitinės Alpės ir Marmolada kalnas siekiantis 3,343 m. Alpių papėdė Italijoje, kuri siekia ne aukštesnį nei 2,500 m. aukštį skiria kalnus nuo Po slėnio. Alpės mėgstamos visų: sporto entuziastų, kurie laukia žiemos mėnesių, kad patektų ant šlaitų ar slidinėtų aplink kalnų lygumas visur išsibarsčiusiomis trasomis; alpinistų iškeliaujančių vasarą beveik nepasiekiamais takais, kurie nukelia juos per žingsnį iki begalybės; gamtos mylėtojai, kurie gali tyrinėti parkus kartu su šeimomis ir vaikais ir džiaugtis itališku vaišingumu daugybėje kaimelių, atsipalaiduoti puikiai suprojektuotuose poilsio bazėse ir pasimėgauti puikiais valgiais. Italijos kalnai skirti visiems – tai nuostabi vieta visų sezonų metu.

Fasos slėnis (Val di Fassa) siūlo nepalyginamą Dolomitinių kalnų grožį ir gausių sporto patogumų. Fasos slėnis yra šiaurės rytų Trentino dalyje. Per Alpių slėnį teka Avisio upė apsupta vaizdingiausių ir žymiausių Dolomitinių kalnų viršūnių, kaip kad Sella grupės, Sassolungo, Catinaccio su Torri del Vajolet ir Marmolada. Vėjas ir ledas sukūrė stačias sienas, didingas smailes ir bebaimių viršūnes tipiškas šiems kalnams kurie visada buvo nuostabos šaltinis, mėgstamiausia alpinistų vieta ir senų legendų įkvėpimas. Fasos slėnio Dolomitinių kalnų grožis dar labiau išryškėja saulėlydžio metu, kai saulės spinduliai tarsi uždega uolas ir jos tampa šiltos raudonos spalvos, taip sukurdamos reiškinį vadinamą „Enrosadira“. Fasos slėnio gyventojai ypatingai didžiuojasi nepakartojamu aplinkos grožiu ir neišpasakytai stengaisi jį apsaugoti, kam padeda ir jų papročiai bei tradicijos. Slėnyje aplink Sella grupę gyvuoja ladinų kalba ir kultūra. Val di Fasos regiono kurortai: Kampitelas, Kanazėjus, Alba, Poca, Vigo di Fasa, Moena.

Fasos slėnyje slidinėti slidėmis ir snieglentėmis galima visą sezoną. Taip pat galimas šiaurietiškas ėjimas, ledo ritulys ir net naktinis slidinėjimas. Čia yra visokių lygių šlaitų su keliomis išties metančiomis iššūkį juodosiomis trasomis, kaip kad Portavescovo ir Ciampac. Dėl jaukių barų ir gardaus valgio vietiniuose restoranuose verta nukeliauti į Vigo di Fassa, Canazei ir Moena miestus. Fasos slėnyje yra 87 modernūs liftai ir 230 km trasų. Tarp trasų 17 mėlynų, 34 raudonos ir 4 juodos. Dolomiti Superski pasas leidžia pasiekti 12 skirtingų slidinėjimo zonų su 1220 km trasų. Su Val di Fassa-Carezza pasu galima slidinėti nuo Canazei iki Costalunga perėjos. TreValli pasas leidžia priėjimą prie Moena slidinėjimo zonos, kurioje Alps Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino ir Falcade.

Poilsinės kelionės slidinėjant Italijoje 

Kiti Italijos regionai:

 

Iskija, Amalfi, Neapolis-

Iskija - tai unikali, vulkaninės kilmės sala Tirėnų jūroje, šiauriniame Neapolio įlankos pakraštyje. Iskijos sala tikras Viduržemio jūros perlas. Nors visas salos perimetras siekia vos 34 kilometrus, tačiau joje gyvena daugiau nei 60 tūkst. žmonių.

Amalfi - miestas Kampanijos regione esančioje Salermo provincijoje, Italijoje. Nuo Neapolio miestas nutolęs 38 kilometrus į pietryčius. Amalfi išsidėstęs ant stačių uolų, nuo kurių atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūrą.

Neapolis - miestas pietinėje Italijoje, Kampanijos regiono sostinė. Tai pagrindinis pietų Italijos ekonominis ir kultūrinis centras bei trečias didžiausias Italijos miestas po Romos ir Milano.

 

Sardinijaantra pagal dydį Italijai priklausanti sala Viduržemio jūroje. Sardinijos sala sutraukia visus  besižavinčius laukinės gamtos grožiu. Salos pakrantė vilioja paslėptomis įlankomis ir įspūdingais paplūdimiais, balto smėlio kopomis.

 

Sicilijoje (Trapani)tai miestas Sicilijos šiaurės vakarinėje pakrantėje. Tai svarbus žvejybos uostas, o taip pat – vartai į netoliese esančias Egadi salas. Pasakojama legenda, kad Trapanio miestas ėmė kurtis toje vietoje, kur kadaise nukrito deivės Demetros pjautuvas.

 

Sicilija (Katanija)miestas rytinėje Sicilijos salos pakrantėje, prie Jonijos jūros, pačioje aktyvaus Etnos ugnikalnio pašonėje.Kataniją įkūrė graikai 8 a. pr. Kr. Ne kartą miestas buvo stipriai sugriautas per žemės drebėjimus ir ugnikalnio išsiveržimus, užlietas lava ar užklotas vulkano pelenais, tačiau ir vėl prikeltas gyvenimui.Barokinis Katanijos senamiestis yra saugomas Unesco.

 

Slidinėjimas Italijoje

Alpės– vienos iš paskutinių gamtos tvirtovių. Taip pat jos vienas iš didžiausių ir aukščiausių kalnynų pasaulyje suformuojančių masyvią arką nuo Nicos iki Vienos. Italijos Alpės padalintos į tris pagrindines grupes.

Fasos slėnis (Val di Fassa) siūlo nepalyginamą Dolomitinių kalnų grožį ir gausių sporto pato-gumų. Fasos slėnis yra šiaurės rytų Trentino dalyje. Fasos slėnio gyventojai ypatingai didžiuojasi nepakartojamu aplinkos grožiu ir neišpasakytai stengaisi jį apsaugoti, kam padeda ir jų papročiai bei tradicijos.

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: