Toskanos regionas | Apie Toskanos regioną

TOSKANA – kerintis regionas vidurio Italijoje. Skulptūriškai nulipdytas kiekvienas šios žemės lopinėlis su įspūdingais viduramžių kalnų miesteliais, nuostabiu gamtovaizdžiu, pakrantėmis, vynuogynų laukais, tamsiai žaliais kiparisais, vingiuotais smėlėtais keliukais, vedančiais iki rūdžių spalvos ūkininkų namų ir samanomis dengtų pilių.

Toskana žinoma dėl gražaus kraštovaizdžio bei meno palikimo. Toskanos sostinė Florencija – vienas gražiausių miestų Italijoje, garsus neišmatuojamais meno šedevrais ir architektūros lobiais. Kadaise šiame mieste gimė ir po visą Europą išplito Renesanso kultūra , čia gimė ir dirbo tokios mokslo ir meno įžymybės kaip Frančeskas Petrarka, Dantė, Botičelis, Mikelandželas, Leonardo da Vinci, Galilėjus, Amerigas Vespučis ir Pučinis.

Orai Toskanoje. Kada keliauti?

Toskana yra spalvingas regionas ne tik savo gamta, bet ir oru. Nors pavasaris Toskanoje būna tikrai nepastovus tačiau tikrai galima keliauti į Toskaną ir grožėtis jos gamta. Taip pat vasaros mėnesiais regione prasideda karštasis ir sausasis periodas, kurio metu temperatūra gali pakilti iki +40°C  tokiu periodu geriausia keliauti turistams kurie mėgsta didelį karštį. Nepatartina vykti į Toskaną rudens ir žiemos mėnesiais, nes tada daugiausiai lyja, pučia stiprūs ir šalti vėjai.

Ką pamatyti Toskanos regione?

Toskana tai pasakiška vieta kurioje galėsite atsipalaiduoti ir pamatyti napaprastą gamta, lankomus objektus. Turistai tikrai puikiai galės pažinti Toskanos gyventojų gyvenimą iš arti.

Pizos bokštas - Turbūt visiems jau puikiai žinomas ir turistų mėgstamas lankomas objektas. Žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Jo aukštis – 55,8 m, svoris − 14 500 tonų.

Dovydas – italų renesanso menininko Mikelandželo (1475–1564) skulptūra, esanti Akademijos galerijoje Florencijoje. Tai vienas garsiausių Mikelandželo kūrinių ir viena garsiausių skulptūrų Europos meno istorijoje.

Pontė Vekijo – seniausias Europoje akmeninis uždarųjų skliautų segmentinis arkinis tiltas, esantis Florencijoje, Italijoje. Tai vienintelis per Antrąjį pasaulinį karą išlikęs tiltas Florencijoje.

Bazilika di Santa Maria del Fiore - pagrindinė Romos katalikų bažnyčios arkivyskupystės Florencijoje katedra, garsėjanti savo kupolu.

Sienos katedra  – viduramžių gotikinė katedra Sienos mieste, Italijoje. Katedra pagarsėjusi dėl daugelio meno kūrinių, tarp kurių yra Donatelo, Nicola Pisano, Giovanni Pisano, Duccio, Mikelandželo, Berninio sukurtų, bei marmuro meninėmis grindimis.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: