Salou. Apie kurortą

Informacija apie kurortą, trumpas aprašymas apie

Salou kurortas yra Taragonos provincijoje, Katalonijoje, Kosta Dorados pakrantėje. Nuo Reus ir Taragonos miestų ši poilsio zona nutolusi vos apie 10 km, o nuo Barselonos kiek daugiau nei 100 km. Tai didžiausias ir populiariausias kurortas Kosta Dorados pakrantėje, viliojantis auksiniais paplūdimiais, skalaujamais Viduržemio jūros, bei vienu didžiausiu Europoje atrakcionų parku – Port Aventura.

Salou – senovinis romėnų laikų miestas, kuriame mėgdavo laiką leisti turtingieji pirkliai ir imperatoriai. Po romėnų ir saracėnų valdymo miestas tapo Taragonos religinio paveldo dalis.

1229 m. rugsėjo 6 dieną karalius Jaume I išplaukė iš Salou mieste pastatyto uosto užkariauti Maljorkos salos. Maljorkos prijungimas prie Aragonos karalystės tapo istoriniu įvykiu, dėl kurio karaliaus vardu buvo pavadinta pagrindinė miesto gatvė ir jam pastatytas paminklas.

Ilgai netrukus apie naująjį uostą sužinojo piratai, kurie gražų miestą pavertė viena iš pagrindinių plėšikavimo vietų. Dėl šios priežasties mieste sumažėjo gyventojų. Kad miestą apsaugotų nuo nekviestųjų, 1530 m. Taragonos arkivyskupas nusprendė pastatyti gynybinį bokštą – Torre Vella, kuris ne tik išsilaikė iki šių dienų, bet čia dar vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Nuo XX a. pradžios iki 1960-ųjų Salou mieste sparčiai vystėsi turizmas. Šiandien tai gražus ir kosmopolitiškas vasaros kurortas, tapęs populiariausiu visoje Kosta Dorados pakrantėje.

Ką aplankyti kurorte?

 • Santa Maria del Mar bažnyčia – iš pat pradžių tai buvo koplyčia su viena nava ir nedidele varpine. Dievo namai buvo pašventinti 1766 m. Po daugiau nei dviejų šimtų metų bažnyčia buvo padidinta iki tokio dydžio, kokią galima pamatyti šiandien. 1954 -1966 m. bažnyčioje dirbo paveikslų tapytojai – Lluis Guell ir Josep Grau Garriga.

 • Karaliaus Jaume I paminklas – karaliaus garbei 1965 m. pastatytas paminklas, esantis Paseo de Jaume I gatvėje. Paminklas karaliui buvo pastatytas už Maljorkos užkariavimą.

 • Torre Vella – 1530 m. Taragonos arkivyskupo pastatytas gynybinis bokštas, kuris Salou miestui padėjo apsisaugoti nuo piratų išpuolių.

 • Salou miesto parkas – žalioji miesto zona, esanti Carles Buigas gatvėje. Prieš keletą metų tai buvo paprasčiausia stovyklavietė, kuri paversta viešuoju parku. Parkas apsodintas pušimis, palmėmis, gėlėmis – tai puiki vieta pasivaikščiojimui arba poilsiui ant suolelio.

 • Grojantis fontanas – pagrindinėje Jaume I gatvėje esantis šviesos ir garso efektais stebinantis vandens fontanas.

 • Port Aventura – vienas didžiausių Europoje teminių pramogų parkų, kiekvienais metais pritraukiantis apie 3 mln. lankytojų. Tai labiausiai lankomas atrakcionų parkas Ispanijoje bei šeštas pagal lankomumą Europoje. Port Aventura pramogų kurorte įkurtas vandens parkas, daugybė įvairių atrakcionų, veikia net keturi viešbučiai. Atrakcionų parkas suskirstytas į 5 zonas, pristatančias skirtingas pasaulio dalis – Polineziją, Kiniją, Meksiką, Laukinius vakarus ir Viduržemio regioną.

Ko paragauti?

Ko paragauti?

 • Kosta Dorados virtuvės pagrindas – šviežia žuvis ir kokybiški jūros gėrybių produktai. Kovo mėnesį paragaukite calçots (skrudintų svogūnų), žiemą ragaukite šernienos troškinio, bet kuriuo metų laiku galite ragauti rossejat de fideus (makaronų), garsiojo xató (menkės salotos) ir deserto Reus’s stellar.

 • Populiarūs jūros gėrybių patiekalai: Suquet (sriuba-troškinys su žuvies ir jūros gėrybių asorti) arba caldero (ryžių ir žuvies patiekalas), octopus (aštunkojai su bulvėmis ir česnakais), omletas su chanquetes (maža žuvis). Regione populiarūs desertai: menjar blanc (migdolų kremas su citrina ir cinamonu).

 • Čia labai populiarūs įvairūs kepiniai su migdolais. Išties regionas siūlo didžiulį daržovių, mėsos, žuvies, vaisių, riešutų ir aukščiausios klasės vynų pasirinkimą. Vynus rinkitės iš Tarragona regiono.
 • Kosta Doradoje didelis dėmesys skiriamas maistui. Beveik kiekvieną mėnesį vietiniai organizuoja maisto festivalius. Siekiant susipažinti su vynais, verta aplankyti vyno rūsį. Na, o dar geriau susipažinsite su vyno gaminiais per vyno šventes.

 

Mūsų kelionės į Kostą Doradą pasiūlymai 2016 m.:

 • Teztour/Azatours kelionės su tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus į Barseloną (109 km iki Salou)

Daugiau apie Kostą Doradą skaitykite: Lankytinos vietos šalia Barselonos. Dienos išvykos

 

 

 

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP