Romos regionas | Apie Romos regioną

Roma - Tai didžiausias miestas Italijoje taip pat Roma yra Italijos sostinė nuo 1870m. Miestas yra didelis turistų traukos centras, nes turi daug antikinių ir viduramžių paminklų taip pat turtingus muziejus.

Turizmo infrastruktūra garantuoja nepamirštamus įspūdžius. Roma turi gilią istorinę praeitį apie kurią liudija istoriniai paminklai, muziejai. Taip pat dauguma turistų į Romą plūsta dėl to jog Romoje yra popiežiaus rezidencija. Įdomus faktas, kad Roma yra trečias pagal turistų lankomumą miestas Europos sąjungoje.

Orai Romoje. Kada keliauti?

Roma yra turistų traukos centras, todėl čia turistinis sezonas vyksta ištisus metus. Tačiau geriausia į Romą vykti kovo - birželio ir rugsėjo – spalio mėnesiais, nes tik tada oras yra maloniai šiltas ir nebus per daug karšta ir galėsite grožėtis Romos vaizdais. Nerekomenduojama vykti lapkričio- gruodžio mėnesiais, nes tada Romoje yra drėgniausias klimatas.

 

Ką pamatyti Romos regione?

 

Roma - tai didžiausias miestas Italijoje. Jis vadinamas amžinuoju  miestu. Turistams didžiausią įspūdį kelia senovės Romos statiniai. Pavadinimo kilimo istorijų yra begalės, bet labiausiai atitinka: pagal Romulo ir Remo, mitinių miesto įkūrėjų, vardus.

Romos forumas - turistų labai mėgstama vieta. Tai yra didelis architektūrinis ansamblis. Beveik visi čia esantys pastatai siekia Romos respublikos laikus. Iki 600m.pr.Kr. šioje vietoje plytėjo pelkingos žemės, kurios vėliau peraugo į gyvybingą visuomeninio ir politinio antikinės Romos respublikos gyvenimo centrą, kur stovėjo gausybė maisto prekystalių, viešnamių, šventyklų ir net senato posėdžių salė. Imperijos laikais forumas tapo dar ir ceremonijų centru, aplink kurį susispietėsi verslo ofisai ir teismai, o šalia jų kilo naujos šventyklos, bazilikos, triumfo arkos bei kiti didingi paminklai. Tuomet tai buvo gražiausia ir įspūdingiausia Romos miesto vieta. Dabar – Romos forumas – tai didelis architektūrinis ansamblis, kurio daugumos statitinių amžius siekia Romos respublikos laikus. Tiesa, iš vietovės didybės, belikę tik griuvėsiai, mat forumas nukentėjo žlungant Vakarų Romos imperijai, o tarp 410 ir 455 metų jį dar ypatingai stipriai nuniokojo barbarai. Vėliau ir miestiečiai statydami savo namus Forumo statinių liekanas naudojo kaip statybinę medžiagą.

Koliziejus dar kitaip vadinamas Flavijaus amfiteatras –  Pastatytas 1972 metais didžiausias ir seniausias pasaulyje amfiteatras. Garsėjo gladiatorių kovomis tarpusavyje ir prieš laukinius gyvūnus. Vėliau, 404 m., šie kankinimai paskelbti nelegaliais. Iš pradžių amfiteatras buvo naudojamas gladiatorių kovoms ir viešiems pasirodymams, tokiems kaip gyvūnų medžioklė, egzekucijos, garsių mūšių atkūrimas, klasikine mitologija grįstos dramos. Romos Koliziejus buvo naudojamas kone 500 metų. Paskutinės užfiksuotos žaidynės vyko šeštajame amžiuje.

Panteonasgeriausiai išsilaikęs antikinis statinys Romoje. šventykla Romoje, pastatyta valdant Romos imperatoriui Hadrianui. Šiuo metu turi katalikų bažnyčios statusą, pavadinimu Švč. Mergelės Marijos ir Visų Kankinių bažnyčia. Apvalios formos pastatą puošia portikas su korintinėmis kolonomis. Pastato vidų apšviečia natūrali šviesa, krentanti pro angą kupolo viršuje, oculus. Net ir praėjus dviems tūktančiams metų po šio architektūros šedevro statybos, Panteono kupolas yra didžiausias pasaulyje kupolas, pastatytas tokia technologija. Kupolo aukštis ir vidinis plotis yra vienodi ir sudaro 43,3 m, arba 145 romėniškosios pėdos. Apsilankymas Panteone yra nemokamas. Išvertus į lietuvių kalbą, Panteonas reiškia „viskas, kas susiję su dievais“.

Trevi fontanas -yra didžiausias ir garsiausias Romos fontanas. Trevi fontanas yra didelio pastato fasadas, kurį suprojektavo architektas Nicola Salvi 1735 m. Trys centrinės skulptūros simbolizuoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Jie simbolizuoja dvi prieštaringas jūros būsenas. Fontano aukštis 26,3 m, o plotis 49,15 m. Trevi fontanas suprojektuotas kaip monumentinė triumfo arka, pastatyta prie Palazzo Polo rūmų sienos. Fontano centre pavaizduotas kriauklės formos karietoje stovintis jūrų dievas Neptūnas, kurį traukia du žirgai, valdomi Tritonų. Vienas žirgas vaizduojamas kaip paklusnus ir ramus, kitas – sunkiai suvaldomas – jie simbolizuoja kintančias jūros nuotaikas. Kairėje pusėje esanti statula simbolizuoja gausybę, o dešinė statula – sveikatą. Viršuje esančios keturios statulos simbolizuoja keturis metų sezonus, o tyvuliuojantis vanduo – pačią jūrą.

Įdomus faktas. Paskaičiuota, kad kiekvieną dieną į Trevi fontaną įmetama monetų už maždaug 3000 eurų, todėl nenuostabu, jog jis privilioja ne tik turistus, bet ir vagis. Už su-rinktus iš fontano pinigus subsidijuojamos sunkiai išsilaikančios parduotuvės.

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: