Milano regionas | Apie Milano regioną

Milanas - antrasis pagal dydį Italijos ir pirmasis bei svarbiausias šiaurinės Italijos miestas. Milanas įsikūręs Lombardijoje, turtingiausiame ir tankiausiai gyvenamame Italijos regione, ir yra jos sostinė.

Puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra garantuoja gerus įspūdžius. Milane pilna įvairiausių muziejų, pilių. Taip pat dauguma šį miestą žino, kaip mados sostinę. Miesto pavadinimas kilęs iš Mid-lan, kurie reiškia lygumos vidurį.

 

Orai Milane. Kada keliauti?

Milanas šiandien tai įspūdingas ir didingas regionas. Geriausias oras kada galima pamatyti pasakišką Milano grožį yra pavasarį, balandžio – gegužės mėnesiais. Tada galėsite pasivaikščioti siauromis Milano gatvelėmis ir grožėtis nuostabiais Milano statiniais. Bet privalu žinoti, kad ruduo Milane trunka nuo spalio iki lapkričio mėnesio.

 

Ką pamatyti Milano regione?

Milanas. Tai svarbiausias Italijos miestas. Milane vyrauja gotikiniai statiniai kurie turistams sukelia daug įspūdžių ir emocijų.

Milano katedra - Turistai kurie neapsilankys miesto centre bus tasi nepabuvoja gražiausiame Milano kampelyje. Miesto centrą sudaro Katedros aikštė ir ovalo formos viduramžių senamiestis su žiediniu gatvių tinklu. Milano katedra – penkianavė bazilika, 1387 m. pradėta statyti arkivyskupo Antonio da Saluco nurodymu.Tai pirmoji  Italijos bažnyčia. Jos ilgis 158 m, plotis 93 m, aukštis 180 m. Liftu galima pakilti ant bažnyčios stogo, kurį puošia net 2245 skulptūros. Net keturiasdešimt tūkstančių žmonių talpinanti gotikinė Milano katedra yra 158 metrų ilgio ir 92 metrų pločio. Jos 8000 kv. m. ploto stogą puošia 135 smailės ir 2245 statulos (iš viso ant katedros yra 3400). Žymiausia iš visų – ant aukščiausios smailės uždėta „Mažosios Madonos“ (Madonnina) statula, padengta beveik 4000 aukso plokštelių. Šią ir kitas statulas iš arčiau galima apžiūrėti užkilus laiptais ar liftu į ant stogo įrengtą apžvalgos aikštelę, nuo kurios taip pat atsiveria nuostabi miesto panorama.

La Scala -yra vienas garsiausių, prestižiškiausių pasaulio operos teatrų. Įkurtas Milane, Italijoje 1778 m. Teatras pastatytas Santa Maria della Scala bažnyčios vietoje. Teatre kuriame statomos kamerinės operos. Ten pat veikia teatro muziejus. La Scala, galima sakyti, yra vienas žymiausių operos teatrų pasaulyje. XVIII a. atidarytame neoklasikinio stiliaus operos teatre La Scala vyko garsių Pučinio, Verdžio kūrinių premjeros. Šalia žymiojo Milano operos teatro įsikūręs muziejus, kuriame saugomi su teatro istorija susiję eksponatai.

Sforcų pilis -ji pastatyta apie 1450-68 m. Architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, juosiami sienos su kampiniais bokštais, pagrindiniai vartai, vidaus kiemeliai. Tai viena prašmatniausių Italijos pilių. Taip pat čia galima pamatyti paskutinį nebaigtą Mikelandželo kūrinį – Pieta Rondonini. Šiuo metu Sforcų pilis yra tapusi muziejų kompleksu. Vienoje vietoje įsikūrę Senovės meno, Muzikos instrumentų, Archeologijos, Antikvarinių baldų ir skulptūrų iš medžio, Egipto muziejai. Taip pat yra kelios galerijos.

 

Breros rūmai - Turistams besidomintiems menu būtina apsilankyti meno muziejuje Milane, turinčiame nacionalinio Italijos muziejaus statusą. Tai vienas iš didžiausių Italijos meno muziejų. Juose įsikūrusi vertinga Europos mastu Italijos paveikslų galerija – Breros pinakoteka. Eksponuojami Lombardijos ir Venecijos mokyklų dailininkų kūriniai. Šiuo metu Breros rūmuose, be pinakotekos, tebėra įsikūrusi Breros akademija, observatorija, biblioteka. Rūmams priklauso botanikos sodas.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: