Maltos regionas | Apie Maltos regioną

Viduržemio jūroje, kažkur tarp Sicilijos ir Šiaurės Afrikos krantų, spiečiasi keleto salų grupelė. Šiose septyniose salose įsikūrusi nedidelė valstybė – Malta, garsėjanti puikiais smėlėtais paplūdimiais, vaizdingomis uolėtomis pakrantėmis, puikiu kraštovaizdžiu, skaidria jūra. Nuo gegužės mėnesio iš Kauno bus pradėti tiesioginiai skrydžiai į Maltą, tad nutarėme pasidomėti, kas ta Malta ir ką ten galima nuveikti.

Šaliai priklauso 7 salos: Maltos, Gozo, Komino – gyvenamos, o kitos - negyvenamos, visų bendras plotas vos 316 km². Maltos saloje laiką praleisite aktyviau, pamatysite daug žavių istorinių vietų, o į Gozo ir Comino salas vykti vertėtų trokštantiems ramių ir jaukių atostogų. Čia verta apsilankyti dėl ištisus metus puikaus klimato ir saulėto oro. Maltos sostinė ir svarbiausias uostas - Valeta, o didžiausias miestas – Birkirkara. Labai svarbu ir tai, kad Malta laikoma viena iš saugiausių valstybių visame pasaulyje.

 

Poilsinės kelionės Maltoje su Aza tours nuo 408 EUR: mygtukasOrai Maltoje. Kada keliauti?Maltos klimatas tipiškas Viduržemio jūros regionui - vasaros yra šiltos ir sausos, dvelkiant gaiviems jūros vėjams, kaitintis saulėje galima daugiau nei 12 val. per dieną, o žiemos - švelnios ir drėgnos, mat pučia karšti Afrikos vėjai siroko, atnešdami Sacharos šilumą, degintis galima vidutiniškai 5-6 val. per dieną. Maudynių sezonas Maltoje tęsiasi beveik ištisus metus. Tinkamiausias metas keliauti į Maltą yra vasario-spalio mėnesiai. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį +12 °C, liepos menesį +27 °C.

Ką pamatyti Maltoje? Gozo sala – nepaprasto grožio vieta, su Maltos žymiuoju “žydruoju langu” - uolų dariniu, primenančiu langą į jūrą. Sala iš visų pusių apsupta vešlios augmenijos, čia taip pat daug žavingų kaimelių bei barokinės architektūros. Mėgstantys vandens sportą gali išnaudoti puikias vandens pramogų galimybes, o besidomintys istorija turėtų nepraleisti progos pamatyti iš neolito laikų išlikusius Ggantija paminklus.

Pakilkite į Aukštutinius Barrakka sodus ir pasigrožėkite Maltos sostinės – Valetos – vaizdais. Tai aukščiausias miestą supančių sienų taškas, nuo kurio atsiveria nuostabi Didžiojo uosto panorama. Čia taip pat stovi sero Vinstono Čerčilio bronzinis biustas.

Taip pat Valytoje turėtumėte aplankyti Šv. Jono katederą. Ši katedra – tai paprasto eksterjero, bet įspūdingo interjero statinys. Pastatas - barokinio stiliaus šedevras, kuris buvo pastatytas XVI a. antrojoje pusėje. Vienoje iš katedros koplyčių galima pamatyti patį garsiausią bei didžiausią Caravaggio paveikslą – „Šv. Jono Krikštytojo galvos nukirtimas“.

Hypogeum - vienintelė priešistorės laikų požeminė šventykla, esanti Paolos miestelyje. Šventykla buvo atrasta 1902 m., kai statybininkai ruošė pamatus naujiems pastatams, o 1980 m. Hypogeum buvo paskelbtas UNESCO saugomu objektu. Norėdami patekti į šventyklą, turėtumėte rezervuoti vietą iš anksto, nes per dieną įleidžiama tik 80 žmonių. 

Šv. Marijos bažnyčia. Pamatykite trečią pagal dydį bažnyčios kupolą visoje Europoje, priklausantį Šv. Marijos bažnyčiai (Rotunda), esančioje Mostos miestelyje, šiaurinėje Maltos dalyje. Pastatas buvo pastatytas XIX a. viduryje, o jį suprojektavo Maltos architektas Giorgio de Vasse. Svarbiausias  bažnyčios akcentas – didžiulis kupolas, kuris dizainu primena Romos Panteoną, o dydžiu nusileidžia tik Šv. Petro Bazilikos Vatikane bei Sofijos Soboro Stambule kupolams. 

Dingli skardžiai - Grožėkitės Viduržemio jūra bei neapgyvendinta Fiflos sala nuo Dingli kaimelyje esančių skardžių, kurių aukštis siekia iki 300 metrų. Tai – puiki vieta pasivaikščiojimui, saulėlydžių stebėjimui ar piknikui laukinės gamtos apsuptyje.

 

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia: 

Poilsinės kelionės Maltoje su Aza tours nuo 408 EUR: mygtukas

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: