Malta | Apie Maltą

Bendra informacija apie Maltą, Maltos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Maltos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Maltoje.

Tai Viduržemio jūros deimantas, kuris mena jau daugiau nei 7000 metų. Mažylių salų grupė iš kurių gyvenamos tik trys - Malta, Gozo ir Komino. Jei Maltos saloje laiką praleisite aktyviai, pamatysite daug žavių istorinių vietų, o į Gozo ir Comino salas vykti vertėtų trokštantiems ramių ir jaukių atostogų. Čia verta apsilankyti dėl ištisus metus puikaus klimato ir saulėto oro. Ši šalis nuo kitų skiriasi tuo, jog visos istorinės įžymybės ir muziejai yra labai arti vieni kitų, todėl tai yra ideali vieta tingiam ir romantiškam poilsiui.

Apie maltiečius galima pasakoti daug. Jie nuoširdūs, ramūs, santūrūs, neskubantys ir besidžiaugiantys gyvenimu. Su maltiečiais lengvai susikalbėsite anglų kalba, nes tai viena iš dviejų pagrindinių oficialių Maltos kalbų. Iš viso pasaulio atvyksta daugybė žmonių, norinčių Maltoje lavinti anglų kalbos įgūdžius. Labai svarbu ir tai, kad Malta laikoma viena iš saugiausių valstybių visame pasaulyje.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 316 kv. km

Gyventojai - 445 521

Sostinė - Valeta

Valstybinė kalba – maltiečių ir anglų kalbos

Politinė sistema - Konstitucinė respublika

Religija - 98 % gyventojų yra Romos katalikai.

Valiuta – Euras

VIZA

Lietuvos piliečiams vykstant į šią salų valstybę vizos nereikia.

KLIMATAS

Vasaros karštos ir sausos, ruduo šiltas, tačiau pasitaiko lietaus, žiemos vėsios. Oro temperatūra Maltoje pakankamai stabili – metinis vidurkis 18 laipsnių pagal Celsijų. Mėnesio temperatūros vidurkis svyruoja nuo 12 iki 31 laipsnio. Vėjai saloje – dažnas reiškinys. Dažniausiai pučia vėsus šiaurės vakarų, sausas šiaurės rytų arba karštas ir drėgnas pietryčių vėjas. Santykinis oro drėgnumas pakankamai aukštas – retai nukrenta žemiau 40%.

VIRTUVĖ

Maltos virtuvė panaši į Italijos. Taip pat Maltos virtuvėje yra labai platus jūros gėrybių pasirinkimas. Vieni iš nacionalinių Maltos patiekalų - triušienos patiekalai su vynu (Stuffat Tal-Fenek), bradžoli (tai jautienos filė, įdaryta žaliaisiais žirneliais, virtais kiaušiniais ir kitais priedais) bei pyragas (užkepėlė) iš makaronų su jautienos faršu ir avienos sūriu. 

Maltoje geriamas švelnus įvairaus skonio ir aromato vietinis raudonas ir baltas vynas.

KĄ APLANKYTI

 • Aukštutiniai Barrakka sodai. Pakilę į Aukštutinius Barrakka sodus galėsite pasigrožėti Maltos sostinės – Valetos – vaizdais. Tai aukščiausias miesto taškas, nuo kurio atsiveria nuostabi Didžiojo uosto panorama. Čia taip pat stovi sero Vinstono Čerčilio bronzinis biustas.
 • Šv. Jono katedra - Ši katedra – tai paprasto eksterjero, bet įspūdingo interjero statinys. Pastatas – barokinio stiliaus šedevras, kuris buvo pastatytas XVI a. antrojoje pusėje. Vienoje iš katedros koplyčių galima pamatyti patį garsiausią bei didžiausią Caravaggio paveikslą – „Šv. Jono Krikštytojo galvos nukirtimas“.
 • Gozo sala – sala šalia Maltos. Ji iš visų pusių apsupta augmenijos, čia taip pat daug žavingų kaimelių bei barokinės architektūros. Mėgstantys vandens sportą gali išnaudoti puikias vandens pramogų galimybes, o besidomintys istorija turėtų nepraleisti progos pamatyti iš neolito laikų išlikusius Ggantija paminklus.
 • Kavinė Respublikos aikštėje - tai – viena seniausių kavinių Maltos sostinėje, įsikūrusi Respublikos aikštėje. Praleiskite sekmadienio rytą Premier-Valetta kavinėje su šviežios kavos puodeliu.

KURORTAI

 • Bugibba – kurortas, kurį renkasi tiek šeimos, tiek poros, tiek jaunimo grupelės. Vasaros metu Bugibba tampa gana triukšminga. Mieste įrengta daugybė barų, užeigų, naktinių klubų, tačiau tai neatbaido turistų, kadangi tai, galima sakyti, pigiausias kurortas Maltoje.
 • Qawra - Tai vienas iš naujesnių Maltoje esančių kurortų. Nors Qawra kurorte yra keletas tikrai puikių naktinių klubų, barų, o pėsčiųjų alėjoje populiarių restoranų, kavinių, tačiau šis nedidelis miestelis yra laikomas pakankamai ramiu miestu. Kurorte nėra paplūdimių, daugelis žmonių deginasi ant uolų ar nuo jų lipa į vandenį. Yra daug vandens pramogų – galima užsiimti nardymu, pasiplaukioti ant vandens banano ar dieną leisti greitaeigio katerio denyje.
 • St. Paul‘s Bay -  Smėlėtų paplūdimių čia nėra – turistai ir vietiniai gyventojai mėgaujasi saule uolėtuose paplūdimiuose, o vakarais traukia į kavines ar barus. Kurorte yra sudarytos puikios galimybės užsiimti įvairių rūšių vandens pramogomis.
 • Mellieha - Kurorte yra daug viešbučių, kurie išsidėstę iš abiejų įlankos pusių bei pačiame kaimelyje. Dauguma turistų apsistoja viešbučiuose, esančiuose ant jūros kranto. Šiame kurorte randasi Jame yra L-Ghadira – populiariausias smėlio paplūdimys Maltoje.

TRANSPORTAS

Maltoje gerai išvystytas susisiekimas autobusais, tad nuvykimas į lankomas vietas neturėtų atimti daug laiko. Vis dėlto reikia turėti omeny, kad autobusai dažniausiai nesilaiko oficialaus tvarkaraščio ir kartais jų reikia ilgokai palaukti. Maltoje važinėja ir taksi. Jaučiantys poreikį laisvai ir nepriklausomai keliauti pagal savo nustatytą maršrutą gali rinktis automobilių nuomos paslaugas.

EKSKURSIJOS

Ekskursijos

Trukmė*

Kaina*

Pažintinė - istorinė ekskursija po Maltą ir Valetą

Ekskursijos siauromis Valetos gatvelėmis pirmiausiai Jus nuves link Barracca sodų, iš kurių atsiveria nuostabi panorama į Didijį uostą. Iš čia taip pat atsiveria vaizdai į puošniąją Šv. Jono katedrą, kuri tarsi sugrąžina į Maltos riterių laikus. Šios katedros altoriuje yra pasaulinio garso dailininko - Caravaggio paveikslas. Ekskursijos metu aplankomas ir bažnyčių muziejus, kurio interjeras puoštas flamandiškaisiais gobelenais. Taip pat pamatysite Didikų rūmus, bei kitus garsius istorinius objektus. Galiausiai sustojama pasižiūrėti Malta Experience programos, kurioje vaizduojama Maltos istorija.

Puse dienos

32 EUR
32 EUR

Pažintinė ekskursija į Mdiną

Pusės dienos ekskursija po senąją Mdinos sostinę.Vaikščiojant po „tylųjį miestą“, aplankomi įspūdingi bastionai, iš kurių galėsite grožėtis didžiąja salos panoramos dalimi. Vėliau vykstama į Dingli uolas. Aplankomi San Anton botanikos sodai.

Puse dienos

24 EUR
24 EUR

Pažintinė ekskursija į Mdiną

Ekskursija pradedama centinėje Maltos dalyje, kurioje dominuojantis objektas yra senoji Mdn‘os tvirtovė. Vingiuojant siauromis Mdn‘os, “tyliojo miesto“ ,gatvelėmis, galėsite grožėtis įspūdingomis tvirtovėmis, už kurių atsiveria didingi panoraminiai salos vaizdai. Prieš išeinant iš Mdn‘os tvirtovės pro „Graikų Vartus“, sustojama katakombose. Aplankomos Dingli uolos. Po pietų lankomi San Antonio botanikos sodas bei įspūdingasis Mosta‘s parapijos bažnyčios kupolas.
Skiriamas laisvas laikas prekybos centre Ta Quali.

1 diena

46 EUR
46 EUR

Ekskursija į Trijų Miestų Turą

Susipažinimas su trimis istoriniais miestais: Vittoriosa, Cospicua ir Senglea. Keliaujama istorinėmis siauriomis gatvelėmis, kuriose pamatysite gausybę istorinių pastatų bei bažnyčių. Iš senosios krantinės vietinėmis valtimis, vadinamomis “fregatina“ keliaujama po įlankas, esančias uoste. Senglea miestelio centre grožimasi Didžiojo uosto vaizdu.

Puse dienos

28 EUR
28 EUR

Pažintinė ekskursija - uosto kruizas

Būsite maloniai įsodinti į valtis, kuriomis plauksite Marsamxett  kanalu. Natūralios įlankos bei atsiveriantys nuostabūs Didžiojo uosto vaizdai suteikia šiam užutėkiui išskirtinumo visoje Europoje. Įtvirtinimų vaizdai atsiveriantys nuo jūros yra unikalūs ir vadinami „tikru lobiu“ fotografijos megėjams. Po kruizo – laisvas laikas pasivaikščiojimui po pagrindinį Maltos prekybos centrą.

Puse dienos

29 EUR
29 EUR

Ekskursija į Gozo salą

Saulėlydžio grožiu nutvieskiama mažoji Maltos sesutė - Gozo sala. Stabtelėjus akmeninėse Gantijos tvirtovėse, gidas Jums atskleis visą istoriją apie pirmuosius šios salos gyventojus. Apsilankoma kalvotu ir spalvingu kraštovaizdžiu apsuptoje Viktorijos tvirtovėje. Dienos pabaigoje apsilankymas Dweiroje. Čia atsisveikiname su horizonte pasislepiančia saule. Vakarienė patiekiama viename iš salos restoranų. Į  Maltos salą sugrįžtama beveik vidurnaktį. (Vakarienė yra įskaičiuota į ekskursijos kainą).

 

Puse dienos

57 EUR

Ekskursija į „PLAYMOBIL“ liksmybės

Šeimos, kurios nenori praleisti savo atsostogų vien deginantis prieš saulutę turi puikią galimybę aktyviam poilsiui. Pramogų parkas ir žaislų fabrikas Hal Fare – puiki pramogų vieta visai šeimai.Čia Jūs turėsite galimybę stebėti žaislų gamybos preocesą. Po ekskursijos po fabriką – laisvas laikas Playmobil pramogų ir linksmybių parke, kur galėsite užkąsti bei atsigaivinti.(Ekskursijoje po fabriką gali lankytis vyresni nei 6 metų vaikai, žaidimų ir pramogų parke -vyresni nei 3 metų. Ekskursijoje siūloma avėti sportinę avalynę).

 

 

26 EUR

Ekskursija į kitokią Maltą

Dvi pagrindinės vietos, kurių tiesiog negalima nepamatyti lankantis Maltoje – tai didingieji Maltos rūmai – Palazzo Parisio ir 400 metų senumo vynrūsiai, kuriuose ir šiandien brandinamas aukščiausios kokybės maltietiškas vynas.
Mažuoju Versaliu“ rūmai vadinami neveltui. Subtilios freskos, didingos marmuro skulptūros, reti paveikslai ir ekstravagantiškas aukso blizgesys tiesiog užburia... Tarptautiniu mąstu pripažinti sodai supantys kraštovaizdį – sakoma, yra vieni gražiausių Europoje.
Vėliau, vienas iš geriausių Maltos vyndarių pakvies Jus į savo vyno rūsius, kur Jums bus papasakota apie tradicinio vyno gamybą ir galėsite paragauti skirtingų, vietinės gamybos vyno rūšių.

Puse dienos

35 EUR
35 EUR

Išvyka į Vakarinį Šou

Įspūdingas vakarinis muzikinis šou, su 50 talentigų artistų ir 8 žirgais! Galėsite mėgautis net trijų skirtingų patiekalų vakariene bei nemokamu vynu. Vakarienės metu išvysite, kaip tviskančiais šarvais persirengę riteriai pradeda spalvingą kovą, kuri nukels Jus į 1565 metus. Taip pat išvysite ir dviejų įsimylėjelių, gyvenusių XVI amžiuje meilės istoriją.

Vakaras

48 EUR
48 EUR

Pažintinė ekskursija į Animētu Fort Rinella

Eksursija po pietinę salos dalį. Pradedama supažindinant poilsiautojus su Maltos salos istorija. Sužinosite apie vieną iš populiariausių puošybos elementų Maltoje – kalkakmenį, susipažinsite su šio akmens paveldu saloje. Eksursija pratęsiama apsilankant priešistoriniame  šventyklų komplekse HAGAR QIM, kuris buvo atkastas 1839 metais. Eksursija tęsiama apsilankant Wied iz-Zurrieq užutėkyje, kur turėsite galimybę valtimis nuplaukti iki įspūdingo uolų urvo, vadinamo Blue Grotto (už valtis reikia susimokėti papildomai). Ekskursijos metu apsilankoma vynuogynų apsuptame Marasaxlokk kaimelyje, grožimasi saplvingais pakrantės gyvenvietės vaizdais, kur susilieja senovės turkų ir prancūzų palikti istoriniai pėdsakai laisvas laikas apsipirkinėjimui vietiniame prekybos centre. Dienos pabaigoje apsilankymas Ghar Dalam urvuose.

4 val.

20 EUR
20 EUR

Pažintinė ekskursija į Blue Grotto, Marsaxlook turgavietę

Apsilankymas viename unikaliausių pietinės Maltos kaimelių.
Kartu su gidu keliausite siauromis  gatvelėmis, kur pamatysite daugybę maltietiškų verandų. Ekskursija tęsiama apsilankant įspūdingame uolų urve, vadinamame Blue Grotto (už valtis reikia susimokėti papildomai). Galiausiai aplankomas pagrindinis žvejų miestelis  Marsaxlokk. Laisvas laikas apsipirkimui vietinėje turgavietėje.

Puse dienos

26 EUR
26 EUR

Pažintinė ekskursija į Village Festa

Birželio – rugsėjo mėnesiais Maltos kaimeliuose sekmadienio vakarais vyksta tradicinės šventės-fiestos. Vasaros šventės  -tai tradicijų ir religijos papročių mišinys, skirtos pagerbti šventąjį miestelio globėją. Įsiliejant į šventės sūkūrį ,kartu su visa procesija keliaujama bažnyčios link. Ekskursijos metu aplankoma specialiai šiai šventei išpuošta  parapijinė bažnyčia.
Vietinės miestelio grupės gyvai atliekamos muzikos fone į dangų paleidžiami fejerverkai. Miestelio gatvės išpuoštos margomis, šviečiančiomis girliandomis, draugiški ir bendraujantys šventės dalyviai  sukuria jaukią ir  energingą šventės  vakaro  atmosferą, kurios Jūs tikrai nepamišite !

Puse dienos

20.50 EUR
20.50 EUR

Pažintinė ekskursija į Siciliją, Etnos ugnikalnį, Taorminos kurortą

Atvykus į Pozzallo miestą Sicilijoje, ekskursija kartu su gido pasakojimais apie miestą ir Etnos ugnikalnį tęsiama turistiniu autobusu važiuojant pagrindine miesto gatve. Keliaujama link Silvesterio kraterių. Laisvas laikas papietavimui ir siuvenyrams.Važiuojama link Taorminos kurorto, laisvas laikas miesto centre, kur galima pasigrožėti įspūdingais panoraminiais vaizdais. Grįžimas į Maltą. (Ekskursijos metu būtina tūrėti pasą ir įlaipinimo į keltą kortelę).
Į kainą įeina:

 • Tranportas į/iš viešbutį.
 • Kelto mokestis.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Turistinio autobuso ir vietinio gido paslaugos.

1 diena

127 EUR
127 EUR

 

 

 

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP