Kaprio salos regionas | Apie Kaprio salos regioną

Kaprio sala - Italijos sala, esanti tarp Neapolio ir Salerno įlankų. Salos pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio Capros, reiškiančio šernas. Daugiausiai sala susidariusi iš klinčių. Aukštuose uolėtuose krantuose gausu karstinių darinių: arkų, urvų, uolų. Aukščiausias salos kalnas Solaro yra 589 m. aukščio.

Turizmo infrastruktūra užtikrina poilsį ir įspūdžius būnant šioje saloje. Saloje yra du miestai - Kapris ir Anakapris. Kapri sala pasižymi itin gausia augmenija - viso auga apie 800 rūšių augalų. Citrinių ir vynuogių derlius saloje nuimamas triskart per metus. Įdomus faktas, kad iš gėlių, auginamų saloje, gaminami įvairūs kvepalai.

Orai Kaprio saloje. Kada keliauti?

Labai gera žinia, kad Kaprio saloje saulė šviečia ištisus metus, žydi gėlės ir gali džiaugtis pasakišku oru bet kada. Taigi turistai gali vykti į šią bet kada ir mėgautis Kaprio salos grožiu, gamta, nepaliestai kampeliais ir vaikščioti siauromis gatvelėmis. Sala yra vakarinės Italijos žemyno pakrantės pietinėje dalyje, apie 3 km nutolusi nuo Sorrento pusiasalio. Salos Ilgis apie 6 km, plotis plačiausioje vietoje apie 2,8 km. Pakrantės perimetras apie 17 km. Vasaros mėnesiais oro įšyla iki 27-31 laipsnių šilumos. Vasaros mėnesiais sala gausiai lankoma turistų.

 

Ką pamatyti Kaprio saloje?

Kaprio sala dar yra vadinama rojaus sodu žemėje ir šis apibūdinimas pilnai atitinka šią salą, nes ši sala, kurią kadaise atrodo pirmieji graikai, negali nesužavėti. Salos krantai aukšti, uolėti, daugybė urvų, arkų, o augmenija – viena turtingiausių Italijoje.

Grotta Azzurra - tai povandeninis urvas, atrastas (tiksliau antrastas antrąjį kartą, nes buvo žinomas nuo An-tikos laikų) 1826 metais, vokiečių poeto Augusto Kopišo. Šioje grotoje yra daugybė stalaktitų ir stalagmitų, kurių dalis susijungė ir suformavo iki 10 m aukščio kalkakmenio kolonas.Žinoma per apsilankymą teks patirti daug laukimo, stoviniavimo, įlipimo ir išlipimo iš mažų valtelių, bet pakliuvus į vidų, mirguliuojanti mėlyna šviesa yra, na, tikrai, labai mėlyna! Į urvą galimą įplaukti ir nuo akmenų pusės žemiau Anakaprio, bet vertėtų palaukti, kol po visos dienos prasiskirstys laivai, - kas žino, galbūt rasite šią vietą visiškai tuščią – tik jūsų malonumui.

Krupp gatvelė - Giardini di Augusto (Augustus sodai) Netoliese yra "San Giacomo", gražiai prižiūrimi botaniniai sodai, kuriuose yra lapinės terasos, iš kurių gėlių ir perglazdiškų vaizdų į Faraglionio jūros dugnus, esančius žemiau mėlyna-žalia vandens. Šis nesuskaičiuojamų alėjų ir grakščių laiptų išraižytas parkas yra žalumos oazė su didingu belvederiu. Mažasis uostas pasiekiamas keliaujant Krupo (Krupp) gatve – vingiuotu sodų keliuku, vedančiu iki pat jūros. Iš čia atsiveria vienas už kitą gražesni žydros jūros ir Faralijonių uolų vaizdai.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: