Eilatas. Apie Eilato regioną

Informacija apie Eilato regioną, trumpas aprašymas apie Eilatą

Eilatas– piečiausias Izraelio miestas įsikūręs aplink krištolinio tyrumo Raudonosios jūros vandenis. Eilatas – puiki atostogų vieta dėl daugybės prabangių viešbučių, restoranų, klubų ir įspūdingų paplūdimių. Eliatas mena biblinius laikus, kai jis buvo laikomas stipriu strateginiu tašku dėl savo geografinės pozicijos ir artimumo Jordanijai bei Egiptui. Nuo 1950 m. Eilatas laikomas pagrindine Izraelio turizmo vieta aplankoma trijų milijonų žmonių kasmet tiek iš Izraelio, tiek iš kitų šalių. Taip pat Eilatas žinomas dėl pramoginių veiklų, tarp kurių – ekstremalus sportas ir vandens sporto varžybos. Dykumos triatlonai, atviros plaukimo varžybos ir dviračių trasos pritraukia daug tarptautinių sportininkų. Dykumos kelionių mėgėjams Eilatas siūlo keletą iš gražiausių šalies trasų. Visos jos netoli miesto centro. Sodrūs dykumos saulėlydžiai, kelionės kupranugariais, turai keturračiais, žygių trasos tinkamos visiems ir pasivaikščiojimai palei pakrantę – šis pajūrio miestas turi viską. Eilate įsikūrę pasaulinės klasės viešbučiai žinomi dėl savo aukštų standartų ir prabangių siuitų. Eilate aprūpinami visokio pobūdžio keliautojai su įvairiais kelionės biudžetais. Čia galima rasti visko - nuo nedidelių svečių namų iki pačių prabangiausių viešbučių. Eilato viešojo transporto sistema draugiška keliautojams – lengva rasti kelią visur, kur tik prireikia. Šiek tiek mažiau žinoma, kad Eilatas – viena geriausių pasaulyje vietų paukščių stebėjimui. Apie vieną bilijoną paukščių kerta zoną tarp Viduržemio jūros kranto ir Jordanijos kalnų paversdami pietų Izraelį daugiausiai migruojančių paukščių sulaukiančia vieta pasaulyje. Migracija iš Europos į Afriką vyksta nuo rugsėjo iki lapkričio, o paukščių grįžimas tęsiasi nuo kovo iki birželio. Eilate įsikūręs Tarptautinis paukščių stebėjimo centras. Keliaujant su šeima, vienam ar esant romantiškose atostogose – Eilatas gali pasiūlyti daugybę veiklos ir turų mieste ir už jo. Festivaliai, muziejai, teminiai parkai, povandeniniai užsiėmimai, tarp kurių – nardymas ir žymioji povandeninė observatorija – visa tai paverčia Eilatą populiaria atostogų vieta.

Poilsinės kelionės Eilate su Aza tours nuo 407 EUR: mygtukas

Orai Eilate. Kada keliauti?

Klimatas Eilate tinkamas kelionėms visus metus. Čia karštos vasaros ir šiltos giedros žiemos. Lyja Eilate labai retai – kokias penkias dienas per metus. Iškrenta apie 25 mm. kritulių.Aukščiausia temperatūra būna nuo balandžio iki spalio. Ji pasiekia 30C. Karščiausi mėnesiai – liepa ir rugpjūtis, kai temperatūra gali pakilti net iki 40C. Lapkritį aukščiausia vidutinė temperatūra 20C. Žiemą vidutinė aukščiausia temperatūra būna 20C.

Ką pamatyti Eilate?

Delfinų rifas – tikriausiai pati populiariausia atrakcija Eilate. Čia galima susipažinti su delfinais stebint juos nuo denių, plaukiojant ar nardant su jais. Tai unikali patirtis, nes delfinus galima pamatyti jų natūralioje aplinkoje. Prie delfinų galima prieiti tiek arti, kiek jie patys leidžia. Taip pat čia yra spa baseinai.

 

Koralų paplūdimys – geriausia vieta nardymui. Čia įsikūrę keletas geriausių Izraelio nardymo klubų. Visa pakrantės zona saugoma kaip nacionalinis draustinis. Pietinis paplūdimys – puiki vieta paviršiniam nardymui, burlentėms, jėgos aitvarų sportui ir čia nuostabūs įlankos vaizdai.

 

Povandeninėje observatorijoje galima pasigrožėti povandeniniu Raudonosios jūros pasauliu nesušlampant. Nuo observatorijos balto bokšto gražus vaizdas virš vandens, o po vandens paviršiumi 6 m. gylyje galima stebėti jūros gyvenimą. Jūros parko akvariumuose galima pamatyti ryklių, rajų, vėžlių beį įvairiaspalvių Raudonosios jūros žuvų.

 

Timnos Nacionalinis parkas yra už 24 km nuo Eilato Negev dykumoje. 5 a. pr. Kr. čia buvo vario kasykla, stovėjo Hator šventykla. Čia galima sužinoti apie vietovės istoriją ir pasigrožėti vaizdais. Timnos slėnis, kuriame yra įspūdingų uolinių darinių – pusapskritimio formos. Jis užima 6000 ha plotą. Slėnio centre – Timnos kalnas. Parke galima pamatyti daug archeologinių radinių, paplaukioti valtele Timnos ežere (dirbtinai sukurtame, kad būtų galima apsaugoti archeologinę vietovę nuo dykumos potvynių), pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiu po teritoriją ar net apsistoti specialioje kempingo zonoje.

 

Ledo parkas įsikūręs Eilato promenadoje. Atėjus gaunami paltai, pirštinės, kepurės ir batai, nes čia palaikoma -7C temperatūra. Viduje galima rasti iglu, poliarinių lokių ir pingvinų skulptūrų, ledo čiuožyklą ir barą, kuriame galima paragauti ledinių gėrimų.

 

Paukščių stebėjimo centras yra kelyje į Jordanijos pasienio postą. Eilatas - paukščių migracijos tarp Afrikos ir Europos kelio centre. Geriausias laikas paukščių stebėjimui – pavasaris ir rudo. Centro teritorijoje yra trasos su pažymėtomis geriausiomis stebėjimo vietomis.

 

Raudonasis kanjonas yra 20 km. nuo Eilato. Per daugelį metų metų raudonas Nubijos smiltainyje vanduo ir vėjas išgraužę siaurą kelią. Tako ilgis apie 300 m., plotis – 2-3 metrai, o uolienų aukštis iš abiejų pusių – 30 m. Kanjonu lengvai ir saugiai judėti padeda turėklai ir kopėčios.

 

Hai-Bar gamtos rezervatas buvo įkurtas 1963 m. Jis užima 4000 hektarų ir yra antilopių, laukinių asilų, hienų, stručių ir daugybės kitų dykumos gyvūnų namai. Parko tikslas buvo apgyvendinti vietovę gyvūnais, kurie buvo čia senovėje.

 Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia: 

Poilsinės kelionės Eilate su Aza tours nuo 407 EUR: mygtukas

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP