Calafell | Apie kurortą

Kalelja yra klestintis modernus miestelis, vadinamas „Kosta Maresme“ pakrantės turistų sostine. Kalelja yra apie 50 km šiauriau nuo Barselonos. Čia galima mėgautis 3 km ilgio smėlėtu paplūdimiu, kuriame nuolat vyksta žaidynės, organizuojami užsiėmimai vaikams, šokiai. Aktyvų poilsį mėgstantieji gali užsiimti daugybe vandens sporto veiklų.

Senoji Kaleljos miestelio dalis traukia akį savo senoviniais pastatais, siauromis gatvelėmis, kur galima pajusti tikrą ispanišką dvasią, paragauti vietos katalonų patiekalų. Visus metus kiekvieną mėnesį kurorte vyksta spalvingos fiestos, išjudinančios gatves muzika, šokiais, procesijomis ir paradais. Vasaros mėnesiais kiekvieną sekmadienio vakarą galima stebėti šokančiuosius Sardaną – įžymųjį šokį ratu.

Ką aplankyti Kaleljoje?

  • Aplankykite prekyvietę - El Mercadal La Plaza, kurioje prekiaujama jau nuo 1327 m., kuomet Kaleljai buvo suteiktos privilegijos turėti savo prekyvietes. Tai buvo pagrindinė ir vienintelė aikštė (tarp Caldes ir Santa Suzanos), kurioje kiekvieną trečiadienį vykdavo turgūs.
  • Nuo 2008 m. senamiesčio rotušė tapo kultūros centru. Tiesa, pastato paskirtis dažnai keitėsi: čia buvo pirmasis viešbutis viduramžiais, kepykla bei mėsinė. Galiausiai, XIX a., pastatas buvo restauruotas ir pripažintas rotuše.
  • Aplankykite simboliniu tapusius rūmus - El Far de Calella, kurių kupolo viršūnė naktį gražiai apšviečiama, o šviesa matyti net iš 56 km spindulio. Rekomenduojama apsilankyti restoranuose, iš kurių atsiveria vaizdas į šiuos rūmus bei jūrą.

  • Čia atgausite jėgas Roques paplūdimyje, kuris apsuptas pušų, uolų bei glūdi kalno papėdėje Montnegre Natural parke. Pramogų gausa išsiskiria Platja De Garbí, kuris nominuotas mėlynąja vėliava. Čia rasite pasivaikščiojimui skirtą vietą, kurioje pilna lauko treniruoklių bei yra dviračių takai. Paplūdimyje netrūksta barų, kurių čia net aštuoni. Taip pat yra 9 tinklinio ir 2 paplūdimio futbolo aikštelės. Platja Gran irgi rasite lauko treniruoklius, moderniai įrengtą pasivaikščiojimo taką, taip pat įvairių pramogų tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Sezono laikotarpiu čia netrūksta koncertų, be to, galima stebėti šokančiuosius Sardaną – įžymųjį tradicinį šokį ratu.
  • Viešint Kaleljoje privalu aplankyti Dalmau gamtos parką, kuriame vaikai galės žaisti specialiai įrengtose žaidimų aikštelėse, o suaugusieji - grožėtis parku bei iš čia atsiveriančiu vaizdu į jūrą.

Ko paragauti?

Ko paragauti?

  • Kosta Dorados virtuvės pagrindas – šviežia žuvis ir kokybiški jūros gėrybių produktai. Kovo mėnesį paragaukite calçots (skrudintų svogūnų), žiemą ragaukite šernienos troškinio, bet kuriuo metų laiku galite ragauti rossejat de fideus (makaronų), garsiojo xató (menkės salotos) ir deserto Reus’s stellar.

  • Populiarūs jūros gėrybių patiekalai: Suquet (sriuba-troškinys su žuvies ir jūros gėrybių asorti) arba caldero (ryžių ir žuvies patiekalas), octopus (aštunkojai su bulvėmis ir česnakais), omletas su chanquetes (maža žuvis). Regione populiarūs desertai: menjar blanc (migdolų kremas su citrina ir cinamonu).

  • Čia labai populiarūs įvairūs kepiniai su migdolais. Išties regionas siūlo didžiulį daržovių, mėsos, žuvies, vaisių, riešutų ir aukščiausios klasės vynų pasirinkimą. Vynus rinkitės iš Tarragona regiono.
  • Kosta Doradoje didelis dėmesys skiriamas maistui. Beveik kiekvieną mėnesį vietiniai organizuoja maisto festivalius. Siekiant susipažinti su vynais, verta aplankyti vyno rūsį. Na, o dar geriau susipažinsite su vyno gaminiais per vyno šventes.

Daugiau apie Kostą Doradą skaitykite: Lankytinos vietos šalia Barselonos. Dienos išvykos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: