Malta

Patarimiai keliaujantiems į Maltą. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Maltą

Malta – tai Viduržemio jūros deimantas, kuris mena jau daugiau nei 7000 metų. Čia verta apsilankyti dėl ištisus metus puikaus klimato ir saulėto oro. Ši šalis nuo kitų skiriasi tuo, jog visos istorinės įžymybės ir muziejai yra labai arti vieni kitų, todėl tai yra ideali vieta tingiam ir romantiškam poilsiui.

Patarimai vykstantiems:

Transportas. Maltos Respublikoje nėra nei geležinkelių, nei vidaus kanalų. Pagrindinis sausumos transportas – autobusai ir taksi. Autobuso bilietas dienai kainuoja 2,60 euro, o 7 dienų – 12 eurų. Taigi, jei ketinate būti 6 dienas labiau apsimoka pirkti bilietą septynioms dienoms. Eismas – kairiąja kelio puse.

Tradiciniai Maltos valgiai – tai sriuba (daržovių, žuvies), taip pat makaronų ir tešlos gaminiai. Vienas iš maltiečių virtuvės ypatumų – įdaryti patiekalai. Stuffat Tal-Fenek (triušio troškinys) yra nacionalinis patiekalas.

Valiuta – euras.

Vanduo – Maltoje saugu gerti vandenį iš krano.

Kalbos. Maltoje oficialios dvi kalbos – maltiečių ir anglų. Taip pat nemažai žmonių šneka itališkai.

Elektros instaliacijos sistema – kaip Britanijoje, todėl gali prireikti adapterių norint naudotis atsivežtais elektros prietaisais. Adapteriai pardavinėjami daugelyje prekybos centrų ir vietinėse varduvėse.

Įprasta palinkti 10% arbatpinigių kaip ir daugelyje šalių.

Draudimas. Draustis vykstant į užsienio šalis nėra būtina, bet rekomenduojama. Šią paslaugą turistai gali gauti visose draudimų bendrovėse arba jų atstovybėse, įsikūrusiose pasienyje. 

Apsauga nuo saulės. Jautrios odos žmonėms vasaros sezonu nerekomenduojama būti saulėje nuo 11.00 iki 15.00 valandos, kai saulės intensyvumas Maltoje yra stipriausias. Kitu dienos metu patariama naudoti stiprias priemones, turinčias aukštą apsaugos nuo saulės faktorių (SPF). Nepatartina eiti į lauką be akinių ir galvos apdangalo, kadangi keliautojams, ypatingai atvykusiems iš Šiaurinių sričių, gali kilti rimtų odos pažeidimų, kuriuos sukelia itin intensyvi saulė

Viza. Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Maltą, viza nereikalinga. Paso galiojimo terminas turi būti ne trumpesnis kaip 3 mėnesiai po kelionės pabaigos. Galima keliauti su asmens tapatybės kortele. 

 

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP