Patarimai keliaujantiems į Maltą

MALTA


Tai Viduržemio jūros deimantas, kuris mena jau daugiau nei 7000 metų. Čia verta apsilankyti dėl ištisus metus puikaus klimato ir saulėto oro. Ši šalis nuo kitų skiriasi tuo, jog visos istorinės įžymybės ir muziejai yra labai arti vieni kitų, todėl tai yra ideali vieta tingiam ir romantiškam poilsiui.


TRANSPORTAS


Transportas. Maltos Respublikoje nėra nei geležinkelių, nei vidaus kanalų. Pagrindinis sausumos transportas – autobusai ir taksi. Autobuso bilietas dienai kainuoja 2,60 euro, o 7 dienų – 12 eurų. Taigi, jei ketinate būti 6 dienas labiau apsimoka pirkti bilietą septynioms dienoms. Eismas – kairiąja kelio puse.


MAISTAS


Tai sriuba (daržovių, žuvies), taip pat makaronų ir tešlos gaminiai. Vienas iš maltiečių virtuvės ypatumų – įdaryti patiekalai. Stuffat Tal-Fenek (triušio troškinys) yra nacionalinis patiekalas.


VALIUTA


Euras.


VANDUO


Maltoje saugu gerti vandenį iš krano.


KALBOS


Maltoje oficialios dvi kalbos – maltiečių ir anglų. Taip pat nemažai žmonių šneka itališkai.


ELEKTROS INSTALIACIJA


Kaip Britanijoje, todėl gali prireikti adapterių norint naudotis atsivežtais elektros prietaisais. Adapteriai pardavinėjami daugelyje prekybos centrų ir vietinėse varduvėse.


Įprasta palinkti 10% arbatpinigių kaip ir daugelyje šalių.


DRAUDIMAS


Draustis vykstant į užsienio šalis nėra būtina, bet rekomenduojama. Šią paslaugą turistai gali gauti visose draudimų bendrovėse arba jų atstovybėse, įsikūrusiose pasienyje. 


APSAUGA NUO SAULĖS


Jautrios odos žmonėms vasaros sezonu nerekomenduojama būti saulėje nuo 11.00 iki 15.00 valandos, kai saulės intensyvumas Maltoje yra stipriausias. Kitu dienos metu patariama naudoti stiprias priemones, turinčias aukštą apsaugos nuo saulės faktorių (SPF). Nepatartina eiti į lauką be akinių ir galvos apdangalo, kadangi keliautojams, ypatingai atvykusiems iš Šiaurinių sričių, gali kilti rimtų odos pažeidimų, kuriuos sukelia itin intensyvi saulė


VIZA


Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Maltą, viza nereikalinga. Paso galiojimo terminas turi būti ne trumpesnis kaip 3 mėnesiai po kelionės pabaigos. Galima keliauti su asmens tapatybės kortele.