Liuksemburgas | Apie Liuksemburgą

Oficialiai šalis vadinama Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste. Nors valstybė iš tiesų yra miniatiūrinė, priklauso Beniliukso šalių grupei kartu su Nyderlandais ir Belgija. Liuksemburgas įsiterpęs tarp Vokietijos, Prancūzijos ir Belgijos sienų. Šalis, nors ir maža, tačiau labai turtinga. Pagal BVP dydį vienam gyventojui Liuksemburgas ilgą laiką buvo pirmoji valstybė pasaulyje.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas – 2586 km²

Gyventojų skaičius – 602,005 gyventojai (2018 m.)

Sostinė – Liuksemburgas 116 323 gyventojai (2018 m.)

Religija – 88 proc. krikščionių.

Kalba - valstybinės kalbos prancūzų, vokiečių ir liuksemburgiečių.

Elektros srovė - dažniausiai 230 voltų. Liuksemburge yra europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai – valstybinė valiuta euras.

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

KLIMATAS

Liuksemburgo valstybės teritorija nėra didelė, taigi oro sąlygos visoje šalyje yra panašios. Šalies klimatui įtakos turi nuo Atlanto vandenyno atplaukiantys ciklonai su lietaus debesimis. Per metus iškrinta 700-1000 mm kritulių. Vis dėlto Liuksemburgo klimatas labiau žemyninis nei jūrinis. Žiemos čia gana šaltos, o vasaros šiltos. Geriausias metas atvykti į Liuksemburgą yra nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio. Tuomet oro temperatūra yra maloni keliavimui ir šalies pažinimui.

TRANSPORTAS

Oro transportas. Liuksemburgo oro uostas (LUX) yra vienintelis šalyje komercinis oro uostas. Luxair – vietinės oro linijos, atliekančios skrydžius į 20 Europos šalių.

Žemės transportas. Šalyje puikiai išvystytas kelių ir geležinkelių tinklas. Yra jungtys su visomis kaimyninėmis šalimis. Iš Prancūzijos netgi ateina greitojo traukinio geležinkelio atšaka. Liuksemburgo mieste prieš porą metų vėl pradėjo važinėti tramvajai.

VIRTUVĖ/ MAISTAS

Liuksemburgiečių tradicinis maistas labai panašus į kaimyninių šalių: Belgijos, Prancūzijos ir Vokietijos. Šiuo metu ypatingai daug imigrantų iš Portugalijos ir Italijos. Jie taip pat daro įtaką vietinei virtuvei. Taigi visų šių šalių virtuvėms persipynus sukūriama unikali Liuksemburgo patiekalų įvairovė. Liuksemburgietiški patiekalai:

  • Bouneschlupp – šparaginių pupelių sriuba su morkomis, svogūnais, bulvėmis, porais, salierais, rūkyta šonine ir grietinėle.
  • Judd mat Gaardebounen – rūkyta kiaulienos sprandinė su pupelėmis.
  • Stäerzele – patiekalas, pagamintas iš grikių miltų su rūkyta šonine ir kartais pagardinamas grietinėle.
  • Friture  - nedidelė kepta žuvis, sugauta Mozelio upėje, Liuksemburgo teritorijoje. Žuvis valgoma pirštais.

KAINOS

Liuksemburge kainos tikrai aukštos, kadangi pragyvenimo lygis išlieka vienas aukščiausių visoje Europos Sąjungoje.

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 36$

Vakarienė gerame restorane dviems 72$

Butelis vandens 1.10$

Butelis vietinio alaus 2.35$

Kilogramas obuolių 2.50$

Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 2.24$

1 km nuvažiuotas su taksi 3.36$

1 litras benzino 1.36$

KĄ PAMATYTI

Liuksemburgo miestas – garsus savo nuostabiu vaizdingu senamiesčiu, pilimis. Prabanga ir paprastumas, istorinė architektūra ir modernumas, vietinių gyvenimas ir tarptautiškumas – viskas Liuksemburge persipina ir susiderina.

Šiame mieste galite aplankyti Dievo Motinos katedrą, miesto rotušę, Nacionalinį istorijos ir meno muziejų, Didžiuosius kunigaikščių rūmus, vaizdingą senamiestį, įvairias skulptūras ir pilis.

SUVENYRAI

Vietinis šokoladas, vaisių vynai, vietinės garstyčios, dekoratyvinės žvakės, paukščio formos švilpukai ir kita.