Kosta Rika | Apie Kosta Riką

Kosta Rika – valstybė Centrinėje Amerikoje, įsikūrusi siaurame ruože tarp Karibų jūros (šiaurėje) ir Ramiojo vandenyno (pietuose). Šiaurėje šalis ribojasi su Nikaragva, rytuose su Panamos Respublika. Šalies pakrantės regionuose vyrauja lygumos (pietinėje pakrantėje išraižytos įlankų bei pusiasalių), su vyraujančiu agrokultūriniu landšaftu. Šalies centrinėje dalyje - aukšti Kordiljerų kalnai, padengti visažaliais tropiniais miškais. Kalnuose daug veikiančių ir užgesusių ugnikalnių. Ramiajame vandenyne Kosta Rikai priklauso netoli jos esančios Chiros, Kanio ir Kokosų salos. Kosta Rika – turistų pamėgtas kraštas. Dėl pakankamo saugumo, išvystytos infrastruktūros, bei vidaus stabilumo, šalis yra labiausiai lankoma valstybė Centrinės Amerikos regione. Šalyje didelis dėmesys skiriamas gamtosaugai, net apie 25% visos teritorijos užima saugomos teritorijos, daugiausia tropiniai miškai. Dėka šios šalies politikos, šalyje išliko daug vertingų augalų rūšių, prieglobstį rado nykstančios regiono gyvūnų rūšys. Šalis viena pirmųjų valstybių, kurioje pradėtas vystyti ekoturizmas. Kitaip nei kaimyninės regiono šalys, Kosta Rikos raida buvo pakankamai stabili, dėka kurios valstybė yra turtingiausia Centrinės Amerikos šalis. Dėl senų demokratijos tradicijų buvo išvengta karų, didelių neramumų, perversmų, kurių paskutinis įvyko 1948 m. Siekiant išvengti kariuomenės įtakos politikai, 1949 m. buvo panaikinta kariuomenė, taip šaliai tampant viena iš nedaugelio valstybių, neturinčių karinės struktūros.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas – 51 100 km².

Populiacija – 4 905 626 gyventojų (2017 m.).

Sostinė – San Chosė.

Kalba – ispanų.

Valiuta – Kosta Rikos kolonas.

Religija – krikščionys katalikai (81%).

Telefono kodas +506.

Elektros įtampa yra 110 V (60 Hz). Elektros kištukai A ir B tipo (reikalingas adapteris). 

VIZA

Lietuvos piliečiams vykstant į Kostą Riką vizų nereikia, jei viešnagė netrunka ilgiau nei 90 dienų. Privaloma turėti pasą, iki kurio galiojimo laiko pabaigos likę daugiau nei 6 mėnesiai.

KLIMATAS

Kosta Rikoje vyrauja musoninis subekvatorinis klimatas, su gausiu metiniu kritulių kiekiu ir nedideliais sezoniniais temperatūros svyravimais. Rytinėje šalies dalyje per metus iškrinta 2500 – 5000 mm (lyja ištisus metus), o šalies šiaurinėje pakrantėje – 1500 – 2000 mm. Šiaurėje atsiskiria lietingasis (gruodis – balandis) ir drėgnasis (gegužė – lapkritis) sezonai. Pasitaiko sezoninių audrų, potvynių. Vidutinė metinė paros temperatūra pakrantės ir lygumų regionuose siekia apie 27 laipsnius, centrinėje dalyje apie 22 laipsnius šilumos. Visus metus vyrauja didelė oro drėgmė (apie 80 %).

LANKYTINOS VIETOS

Arenalio ugnikalnio nacionalinis parkas – šis nacionalinis parkas garsus dėl čia esančio ugnikalnio Arenalio, kuris nuo 1633 m. išsiveržia nuolatos. Dieną čia galima girdėti duslų triukšmą bei sprogimus, sklindančius iš ugnikalnio. Šiame nacionaliniame parke yra įrengti viešbučiai, siūlantys malonų aptarnavimą bei neužmirštamus vaizdus.

Tortugero nacionalinis parkas – nacionalinis parkas šiaurės rytų Kosta Rikoje prie Karibų jūros. Nacionaliniame parke saugomos tropinės džiunglės su savo gausia bioįvairove. Karibų jūros pakrantėje jauniklius veda jūriniai vėžliai.

Manuel Antonio nacionalinis parkas – šis nacionalinis parkas buvo viena pirmųjų ekoturizmo vietų Kosta Rikoje ir iki pat dabar yra viena iš populiariausių turistų lankomų vietų. Šiame parke daug vaizdingų vietovių, galima pasigrožėti laukine gamta, atogrąžų žaluma, apsupta kalnų masyvo.

Monteverde draustinis – įkurtas ant Tilarano ugnikalnio šlaitų 1400 m aukštyje. Šiuose miškuose yra labai daug įvairių gyvūnų rūšių. Greta parko įrengta daug viešbučių. Lankytinos vietos: drugelių sodas, sky-walk tiltai, kurie yra įrengti virš džiunglių, paukščių maitinimo vietos.

Poaso ugnikalnio nacionalinis parkas – šiame nacionaliniame parke galima išvysti 2704 m. aukščio Poaso ugnikalnį, kuris yra vienas aktyviausių. Čia įrengta platforma, nuo kurios galima matyti garų debesis, kurie kyla iš pagrindinio kraterio.

Kelionės į Kosta Riką nuo
3320 €
Kelionės

MAISTAS IR GĖRIMAI

Kaip ir kitoms regiono valstybėms, šaliai būdingos europietiškosios, afrikietiškosios, azijietiškosios bei vietos indėnų kulinarijos derinys. Dėl palankaus šalies klimato, šalyje auginama gausybė įvairių rūšių vaisių, daržovių bei prieskonių, gausiai naudojamų vietos virtuvėje. Kaip ir kitose Lotynų Amerikos šalyse, Kosta Rikos virtuvėje dominuoja ryžiai, pupelės, kukurūzai, tamalės bei tortilijos, todėl nenuostabu, kad šalies nacionaliniu patiekalu laikomas gallopinto – pupelių ir ryžių patiekalas, gausiai pagardintas egzotiškais prieskoniais. Šalis garsi senomis kavos auginimo tradicijomis ir yra viena svarbiausių pasaulio kavos eksportuotojų. Siekiant išlaikyti aukštus kavos auginimo standartus, 1933 metais įkurtas Kosta Rikos Kavos Institutas, kontroliuojantis vietos kavos auginimo bei apdirbimo procesus. Keletas pagrindinių Kosta Rikos patiekalų:
Gallo Pinto – tradicinis pupelių ir ryžių patiekalas, pagardintas egzotiškais prieskoniais;
Enyucados – pyragas su jautiena;
Pati – tradiciniai pyragėliai;
Kasavos – ryžių ir pupelių troškinys, kurį vietiniai gyventojai valgo kasdien;
Arreglados – kukurūzų duona;
Tamales – kukurūzas, pagardintas mėsa, ir įvyniotas į banano lapą.

SVEIKATA IR SAUGUMAS

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Privalomų skiepų, vykstant į Kosta Riką, nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo gydytoją arba „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“.

Gerti vandenį iš čiaupo Kosta Rikoje saugu, nebent esate provincijoje. Keliaujant reikėtų pasirūpinti priemonėmis nuo uodų bei vilkėti marškinius ir ilgas kelnes. Šalis laikoma saugiausia regiono valstybe, tačiau nepatartina keliauti vieniems nakties metu.

SUVENYRAI

Populiarios lauktuvės iš Kosta Rikos: iš Kosta Rikos atsivežkite kavos, nes būtent ji garsėja kaip geriausia visame pasaulyje. Dar puikus lauktuvių pasirinkimas – mediniai papuošalai, pašto ženklai, puošti gelėmis, drugeliais ir paukščiais.

Kelionės į Kosta Riką nuo
3320 €
Kelionės