Kipras

Patarimiai keliaujantiems į Kiprą. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Kiprą

KIPRAS

Meilės ir vyno šalis. Susituokti Kipre galima jau po trijų dienų viešnagės joje. Čia kasmet rengiami vynuogių ir vyno festivaliai su paradais ir kaukėmis. O nepakartojamo skonio vyno rūšių įvairovė nustebins netgi išrankiausią poilsiautoją. Daug vietinių vyno daryklų rengia nemokamas vyno degustacija – nepraleiskite progos!

KADA VYKTI

Kipre poilsiauti galima bet kuriuo metų laiku - 340 dienų per metus Kipro danguje šviečia saulė, o likusios dienos taip pat kupinos žavesio.

LAIKO JUOSTA

Kipre ta pati kaip ir Lietuvoje.

VALIUTA

Euras.

Įprasta palinkti 10% arbatpinigių kaip ir daugelyje šalių.

DRAUDIMAS

Draustis vykstant į užsienio šalis nėra būtina, bet rekomenduojama. Šią paslaugą turistai gali gauti visose draudimų bendrovėse arba jų atstovybėse, įsikūrusiose pasienyje. 

APSAUGA NUO SAULĖS

Jautrios odos žmonėms vasaros sezonu nerekomenduojama būti saulėje nuo 11.00 iki 15.00 valandos, kai saulės intensyvumas Kipre yra stipriausias. Kitu dienos metu patariama naudoti stiprias priemones, turinčias aukštą apsaugos nuo saulės faktorių (SPF). Nepatartina eiti į lauką be akinių ir galvos apdangalo, kadangi keliautojams, ypatingai atvykusiems iš Šiaurinių sričių, gali kilti rimtų odos pažeidimų, kuriuos sukelia itin intensyvi saulė. 

KIPRO VIRTUVĖ

Tai graikų ir turkų gastronomijų mišinys. Čia ypač mėgstama barbekiu stiliumi kepta vištiena ir aviena bei užkandžių rinkinys meze – tai mėsos ar žuvies patiekalas, pateiktas su įvairiais rūgščiais ar aštriais padažais. Taip pat šalyje vertėtų paragauti avies sūrio Halloumi, saldaus desertinio vyno Commandaria bei stiprios ir aromatingos kavos, kuri pateikiama įvairiomis formomis – tai sketo, metrio ir glyko.

TRANSPORTAS

Atkreipkite dėmesį, kad negalima aklai pasitikėti viršuoju transportu Kipre – dažnai stotelėse nėra tvarkaraščių, autobusai važiuoja chaotiškai. Verčiau nuomotis mašiną, tik nenustebkite, kad teks važiuoti kita kelio puse nei įprasta – Kipras seniau buvo anglų kolonija, todėl eismas vyksta kairiąją kelio puse. Kiekvienas asmuo, kuriam yra ne mažiau 21 metų ir turintis ne mažesnį kaip dviejų metų vairavimo stažą, Kipre turi teisę išsinuomoti automobilį. Būtina turėti tarptautines vairuotojo teises. 

VIZA

Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Kiprą, viza nereikalinga. Paso galiojimo terminas turi būti ne trumpesnis kaip 3 mėnesiai po kelionės pabaigos. Galima keliauti su asmens tapatybės kortele. 

Nuostabus šalies klimatas, svetingi žmonės, neįkainojamos kultūrinės vertybės, maisto įvairovė ir pramogų gausa - puiki vieta Jūsų poilsiui!

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP