Kenija

Patarimiai keliaujantiems į Keniją. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Keniją

Patarimai turistams

1) Laikas Kenijoje - GMT+3, t.y., +1 valanda pagal Lietuvos laiką;
2) Arbatpinigiai - nėra privalomi, tačiau gidai, vairuotojai, padavėjai ir viešbučio aptarnaujantis personalas bus pamalonintas, jeigu gaus šiek tiek arbatpinigių;
3) Vizos - viza įsigyjama atvykus, Kenijos oro uoste, kaina apie 50 USD;
4) Elektros sistema - 220/240V, vaizdo kameroms ar kitiems atsivežtiems prietaisams patartina turėti specialų pritaikytą kištuką (adapterį);
5) Ambasada - Kenijoje Lietuvos ambasados nėra;
6) Imunizacija - Kenijoje gausu sunkių tropinių susirgimų rizikos. Paplitusi maliarija, hepatitas, meningitas, cholera, vidurių šiltinė,ŽIV ir geltonasis drugys bei kitos sunkios karštinės. Maliariją perneša moskitai, geliantys dažniausiai naktį arba prieblandoje. Būtinos geros apsaugos nuo vabzdžių priemonės, tokios kaip specialūs repelentai ir tepalai. Tačiau jų neužtenka: būtina vartoti geriamuosiusvaistus nuo maliarijos visą buvimo Kenijoje laikotarpį ir netgi kurį laiką grįžus iš šios šalies.
Patartina miegoti su ilgomis pižamomis ir kojinėmis, turėti specialų permetrinu impregnuotą šydą nuo vabzdžių. Reikia išpurkšti miegamąjį kambarį skysčiais nuo vabzdžių kiekvieną vakarą.
Kertant Kenijos sieną, būtina pateikti sertifikatus nuo geltonojo drugio ir difterijos;
7) Patartina su savimi vežtis daug foto juostelių, kadangi Kenijoje jos yra brangios. Fotografuoti karinę įrangą ir kareivius, o taip pat-tiltus, oro uostus ir policiją yra draudžiama. Fotografuojant musulmoniško tikėjimo moteris ar masajų genties vyrus, patartina paklausti jų sutikimo;
8) Apsauga nuo saulės - Kenijoje ypatingai kaitri ir aktyvi saulė, todėl būtinos priemonės nuo saulės su itin aukštu SPF (sun protection factor) veiksniu. Šalyje galima įsigyti priemonių nuo saulės su SPF100. Būtina turėti plačiabryles skrybėles ir itin didelio apsaugos koeficiento akinius nuo saulės.
Nardant taipogi galima labai stipriai nudegti saulės spinduliuose, todėl patartina nardyti apsirengus arba su specialiais rūbais;
9) Vanduo - geriamasis vanduo turi būti patikrintas ir jeigu tai yra mineralinis vanduo iš butelio, atsukite jį pats ar paprašykite, kad butelis būtų atidarytas Jūsų akivaizdoje. Draudžiama gerti vandentiekio vandenį. Nepatartina naudoti ledukų gėrimams šaldyti - jie gali būti pagaminti iš vandentiekio vandens. Vandentiekio vandeniu negalima valytis dantų;
10) Suvenyrai - nepirkite jokių pakrantėje parduodamų suvenyrų, nes pakrantės prekeiviai ir perkantieji iš jų gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn; pakrantėje vykstanti prekyba dažniausiai yra nelegali;
11) Būtini daiktai - patartina vykstant į Keniją pasiimti antiseptikų, plataus veikimo antibiotikų, rūgštingumą neutralizuojančių preparatų, vaistų nuo peršalimo ir antihistamininių vaistų. Taip pat reikia turėti tvarsčių ir vaistų prieš diarėją, kuri Kenijoje yra itin dažnas susirgimas. Nepamirškite žirklučių, termometro, pinceto ir būtiniausių higienos reikmenų. Jeigu nešiojate kontaktines linzes ar akinius, pasiimkite atsarginę porą. Taip pat pravers įsidėtas kišeninis peilis ir žibintuvėlis.

Susisiekimas ir komunikacijos

Telekomunikacijos - Kenija turi pažangią telefono tinklų, mobiliojo ir palydovinio ryšio sistemą. Dauguma viešbučių turi tarptautinius telefono ir fakso įrenginius. Didesniuose miestuose įkurti privatūs telekomunikacijų centrai tarptautinėse įstaigose.

Keliautojai, turintys į tarptautinį tinklą įjungtą mobiliojo ryšio telefoną, gali juo pilnai naudotis Kenijoje. Skambinant reikia rinkti 254 (Kenijos tarptautinis kodas) ir vietinio miesto kodą.

Paštas - Kenijoje gerai išvystyta pašto aptarnavimo vietinė ir tarptautinė sistema. Daugumoje miestų yra pašto padaliniai ir pašto dėžutės. Dauguma parduotuvių turistų lankomose vietose prekiauja pašto ženklais. Šalyje yra numatyti skirtingi mokesčiai už laiškus atsižvelgiant į jų svorį, dydį, taip pat jeigu tai yra oro paštu siunčiamas laiškas.

Internetas - šalyje gerai išvystytas interneto tinklas, veikia daug interneto kavinių. Interneto ir elektroninio pašto paslaugos teikiamos daugelyje viešbučių.

Spauda - Kenijoje leidžiami keli naujienų laikraščiai anglų kalba. Populiariausi yra Daily Nation ir East African Standard (platinamas Kenijoje, Ugandoje ir Tanzanijoje). Šalyje paplitę ir tarptautiniai leidiniai bei žurnalai. Dauguma viešbučių gali pasiūlyti didelę televizijos kanalų įvairovę.

Transportas - kelių transportas yra labiausiai paplitęs šalyje. Minibusai, dar žinomi kaip matatus, yra populiariausia susisiekimo priemonė miesto viduje. Matatu industrija daugiausiai priklauso individualiems asmenims. Tai dažniausiai yra 18 - 25 vietų minibusai, kursuojantys beveik kiekviena gatve.

Šalies vidaus keliuose taip pat populiarus autobusų susisiekimas, kurie turi šiuolaikinius bruožus ir yra išties patogus bei komfortabilus keliavimo būdas. Šalyje taip pat gerai išvystyta ir geležinkelių sistema. Traukiniai užtikrina saugią ir patogią kelionę.

Transportas šalyje
Matatu - tai vietiniai miniautobusai, kuriais patogiausia važinėti iš vieno miestelio į kitą. Nors ši transporto priemonė pritaikyta vežti 14 - 16 keleivių, tačiau neretai joje galima išvysti 20 ar net 26 žmones. Matatu vairuotojai už 50 - ies kilometrų kelionę prašo 80 Kenijos šilingų. Įprastai Kenijos keliams būdingas beatodairiškas vairavimas, todėl vienintelė alternatyva matatu miniautobusams galėtų būti taksi.

Taksi - šalyje važinėjantys taksi paprastai ima apie 8 pakeleivius, tačiau už papildomą mokestį gali sutikti ir su mažesniu keleivių skaičiumi.
Taksi už pristatymą iki / nuo oro uosto 2000Kenijos šilingų; iki / nuo geležinkelio stoties 1800 Kenijos šilingų; už visos dienos pažintinę išvyką po miestą prašo 4500 kenijos šilingų, o už pusės dienos išvyką - 3500 Kenijos šilingų.

Geriausiai aptarnavimas išvystytas tarp sostinės Nairobio ir Mombasos bei Nakuru miestų.
Comfort Taxis“ - tel.: 254 - 2 570219; Yaya Centre, Ring Road, Kilimani, Nairobis.

Autobusai-Nairobyje ir Mombasoje autobusai vežioja keleivius tikrai priimtinomis kainomis, tai yra patogus ir komfortabilus susisiekimo būdas šalyje.

Mašinų nuoma

„Carhire Kenya“- adresas: Central Rent a Car Ground Floor, 680 Hotel Building, Muindi Mbingu Street, Nairobi. Telefonas: +254(20)222 888, +254(20)313 494. El. paštas: cars@carhirekenya.com.

Valiuta ir kreditinės kortelės

Oficiali šalies valiuta yra Kenijos šilingas. Banknotai yra po 50, 100, 200, 500 ir 1000 šilingų, monetos - po 5, 20 ir 100 šilingų. Keliautojai į Keniją turėtų išsikeisti pinigus bankuose, taip pat-autorizuotuose biuruose ir viešbučiuose. Paprasčiausia išsikeisti JAV dolerius, svarus sterlingų ir eurus. Dauguma šalies viešbučių, kelionių agentūrų ir safari kompanijų priima kreditines korteles. Šalyje keliautojams patartina prieš išvykdami išsikeisti Kenijos šilingus. Kikevienas, norėdamas išsivežti iš šalies daugiau negu 500 000 Kenijos šilingų, turi gauti Centrinio Kenijos Banko autorizacinį raštą.

Valiutos keitimo kursas
1 Lietuvos litas - ~25 Kenijos šilingai;

Pirkiniai ir suvenyrai

Visoje Afrikoje yra gausus pasirinkimas pakelėse parduodamų suvenyrų, iš kurių dauguma yra rankų darbo. Pravartu prieš perkant įsitikinti, ar daiktas yra išties pagamintas kokybiškai. Dirbiniai dažniausiai gaminami iš juodmedžio, muilo akmens ir įvairių kitų žaliavų. Iš šalies draudžiama išvežti bet kokius gaminius, turinčius savo sudėtyje dramblio kaulo, raganosio ar jūrų vėžlių kiautų dalių.

Kenijoje taip pat populiarūs tradiciniai vietinių genčių suvenyrai, tokie kaip masajų karoliukų papuošalai, austas sizalio apavas (kiondas) ir džiovintų moliūgų indai. Dėvimų pirkinių tarpe yra nepamainomi sarongai - ryškūs išskirtiniai tradiciniai drabužiai. Nairobio prekybos centruose galima įsigyti labai dailių vietinės gamybos medinių žirafų.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP