Kenija | Apie Keniją

Bendra informacija apie Keniją, Kenijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Kenijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Kenijoje.

KENIJOS ŽEMĖLAPIS 

Kenija, dažnai tituluojama Rytų Afrikos perlu, teisėtai didžiuojasi savo išsikirtiniu unikalios laukinės gamtos, pažangios šiuolaikinės civilizacijos ir kultūrų mišinio deriniu. Tai pritrenkiančio grožio šalis, pilna balto paplūdimių smėlio ir žėrinčių ryškiaspalvių koralinių rifų. O Didįjį Kenijos Kalną saugo egzotiniai aukštikalnių augalai, apjuosę debesų karūnuotą Kenijos pažibą. Atvykęs čia, negali nepasimėgauti laukinės augmenijos ir gyvūnijos gyvenimu, beprotišku ritmu pulsuojančiu savanose esančiuose Amboseli, Masai Mara, Tsamburu ir Tsavo parkuose. Drambliai, liūtai, antilopės, zebrai ir raganosiai mėgaujasi gaivalinga žaluma, nuberta smėlėtais plotais. Net 10% Kenijos sudaro nacionaliniai parkai ir rezervatai.

Šaliai taip pat būdinga ir jaudinanti kultūrų įvairovė - čia galima priskaičiuoti apie 40 skirtingų genčių gyventojų, kurių kiekvienoje vyrauja saviti nepakartojami papročiai ir religija. Pačios didžiausios gentys apima kikujus, įsikūrusius centrinėse aukštikalnėse, lujus, užėmusius šiaurės vakarinę dalį ir luo genties gyventojus, išsidėsčiusius aplink Viktorijos ežerą. Žymiausia iš visų genčių be abejonės yra išdidūs aukštaūgiai ir raudonai apsirėdę masajai, kurie vis dar gyvena tradicinį pusiau klajoklinį gyvenimą ganydami gyvulius išilgai pietinės sienos.

Koralinių rifų, baltutėlių paplūdimių ir unikalios laukinės gamtos glėbyje pailsės ir prieglobstį ras kiekvienas, ištroškęs atsiribojimo nuo civilizacijos ir norintis žinoti, kad ji tuo pačiu visai šalia, už egzotiškų paukščių garsų ar sliūkinančio liūto šešėlio...

Geografinė ir demografinė padėtis

Kenija - tai Rytų Afrikos šiaurinės dalies valstybė, besiribojanti su Indijos vandenynu pietrytinėje dalyje, Somaliu rytuose, Etiopija bei Sudanu šiaurėje, Tanzanija pietuose ir Uganda vakaruose. Kenijos plotas yra 582 650 km2, iš kurio 2,3% sudaro vanduo.

Oficialus Kenijos pavadinimas - Kenijos Respublika. Kenijos sostinė yra Nairobis, turintis apie 2,75 mln. gyventojų (2005m.), o pati valstybė yra suskirstyta į 8 provincijas ir vieną sostinės apygardą.

Kenija priklauso Britų šalių sajungai. Nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės šalis atgavo 1963m. gruodžio 12 dieną. Šią dieną Kenijoje kasmet minima nepriklausomybės šventė. Kiti svarbesni Kenijos miestai yra Mombasa, kurioje yra svarbiausias šalies uostas, taip pat - Nakuru ir Kimusu. Kenijoje yra apie 29 mln. gyventojų, pagrindinė kalba yra svahili (kisvahili), šalyje taip pat plačiai kalbama anglų kalba.

Kenija - viena iš trijų Rytinės Afrikos valstybių, kuri yra išsidėsčiusi ties pusiauju, didžiajame Rifto slėnyje. Šalyje yra net 25 nacionaliniai parkai ir net 23 laukinės gamtos draustiniai, kasmet sutraukiantys tūkstantines keliautojų minias.

Ekonomika

Kenija - tai Rytų Afrikos finansų ir verslo centras, kuris ilgą laiką buvo krečiamas korupcijos. Kenijos ekonomikos pagrindas yra žemės ūkio produktų eksportas, pramonė šalyje užima itin nedidelę ekonominių įnašų dalį.

Klimatas

Kenijos klimatas priskirtinas sausų tarpui, virš 75% jos ploto yra klasifikuojamas kaip sausringas ar pusiau sausringas, ir tik 20% ploto yra tinkamas žemės ūkio kultūrų auginimui. Šalies viduje liūtys ir temperatūros yra artimai susiję su dideliais drėgmės ir sauso oro pokyčiais, sąlygotais vietinės topografijos ypatybių. Pakrantės klimatas yra šiltas ir drėgnas, centrinėje aukštikalnių zonoje yra vėsu ir drėgna, o šiaurinėje ir rytinėje dalyse yra sausa ir karšta. Kenijai būdingos stiprios sezoninės liūtys, kurių trukmė ir laipsnis įvairuoja pagal vietovę kiekvienais metais. Sąlyginai drėgna pakrantės zona kasmet gauna 1000mm lietaus kasmet. Daugiausia kritulių Kenijoje iškrenta nuo balandžio iki iki liepos mėnesio kaip pietryčių musoninių vėjų pasekmė. Ties Viktorijos ežeru taip pat yra gana didelė drėgmė dėl jį supančių aukštuminių vietovių bei šlaitų. Čia kritulius atneša drėgni vakarų vėjai, susiformuojantys virš Atlanto vandenyno ir Kongo baseino.

Šiek tiek tolėliau nuo pakrantės, į vakarinę šalies pusę, klimatas drėgnas, oro temperatūra siekia +23C, centrinėje Kenijos dalyje oro temperatūra yra +17C-+21C. Ši virš jūros lygio 1000m. iškilusi vietovė dar didžiuojasi „amžinojo pavasario šalies“ pavadinimu dėl savo švelnių oro sąlygų. Šiaurinėje dalyje yra itin sausa ir karšta, čia termometro stulpelis pakyla iki +26C vidutinės temperatūros. Apie 4800metrų virš jūros lygio kalnuose pastoviai laikosi sniegas, todėl Kenija yra tikra kontrastų šalis, kurioje keliautojas, esantis karšto klimato srityje gali gėrėtis didingais sniegu padengtų kalnų viršūnių vaizdais.

Vidutinė oro temperatūra Kenijoje:

Mėnuo    Oro temperatūra
Sausis        28-31
Vasaris       29-32
Kovas         30-32
Balandis     28-31
Gegužė      26-29
Birželis       26-29
Liepa         20-28
Rugpjūtis    20-28
Rugsėjis     26-29
Spalis         27-31
Lapkritis     28-31
Gruodis      28-31

Vandens sportui ir nardymui bei kitoms vandens pramogoms geriausias laikas yra sausio, vasario, kovo, rugsėjo, spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Kenijos pakrantė priskirtina tropinio klimato zonai, nors santykinis oro drėgnumas yra gana didelis, iš aukštikalnių ateinantis lengvas vėjelis neužleidžia vietos sausam ir varginančiam karščiui. Vandens temperatūra laikosi apie +26C ir retai kada būna žemesnė. Palyginti sausas klimatas yra įsiviešpatavęs šalies centrinėje dalyje, kur vakarais gali būti netgi pakankamai vėsu. Kiekvienu metų laiku Kenijoje per dieną 7-10 valandų keliautojus lepina saulė. Kiekvienas, tiek ieškantis gaivalingų praūžiančių liūčių, tiek trokštantis pasikaitinti kaitrioje saulėje ir pasipliuškenti gaiviose pakrantės bangose, ras sau patį tinkamiausią metą aplankyti šią amžinos saulės ir egzotikos šalį.

Religija

Kenijos populiacijoje plačiai paplitusios trys religijų rūšys. 38% populiacijos priklauso protestantams, 28% yra Romos katalikai, o 6% išpažįsta musulmonų tikėjimą. Likusieji žmonės išpažįsta įvairias kitas tradicines religijas. Dauguma krikščionių gyvena vakarų ir centrinėje Kenijoje, musulmonai daugiausiai užima rytinę šalies dalį. 97% visos Kenijos populiacijos sudaro afrikiečiai. Nepaisant to, Kenija yra daugelio įvairialypių etninių grupelių, imigravusių į šalį iš Indijos ir Pakistano, namai. Patekę į Keniją kaip azijiečiai, jie greitai pasidalijo į tris religines grupes: hindi, musulmonų ir sikhų. Dauguma šių religinių grupelių pasekėjų įsikūrė Mombasos, Kisumu ir Nairobio miestuose.

Kenija neturi vienos pagrindinės religijos. Didžioji dalis afrikiečių yra Romos katalikų, Anglikonų ir Protestantų bažnyčių nariai. Šie religiniai naujų narių priėmimai yra paplitę dar nuo ankstyvųjų misionierinių žygių. Nepaisant to, kad šalyje dominuoja modernios šiuolaikiškos religijos, daug Kenijos gyventojų išpažįsta tradicines religijas. Ši šalis sugebėjo puikiai suderinti kolonijinius ir tradicinius tikėjimus tarpusavyje.

Kalba

Oficiali nacionalinė Kenijos kalba yra anglų, kuri yra plačiai paplitusi šalyje, tačiau egzistuoja ir kita nacionaline tituluojama kalba Kiswahili. Abiem kalbomis yra kalbama visoje šalyje. Keliautojams ypatingai svarbu žinoti nors šiek tiek Swahili kalbos, kuria kalbama užmiesčio ribose ir nutolusiose nuo centrinių dalių srityse.

Šventinės ir nedarbo dienos:

Sausio 1-oji - Naujųjų Metų diena;
Gegužės 1-oji - Darbo diena;
Birželio 1-oji - Madarakos diena;
Spalio 10-oji - Moi diena;
Spalio 20-oji Kenijos gyventojų diena;
Gruodžio 12-oji - Jamburi diena;
Gruodžio 25-oji - Kalėdų diena;
Gruodžio 26-oji - Boksingo diena.

Vasario / kovo mėnesiais švenčiamas Idd It Fitr musulmonų festivalis, reiškiantis Ramadano pabaigą. Šventės data kinta kasmet priklausomai nuo naujojo mėnulio pasirodymo Mekoje.

Kovo / balandžio mėnesiais švenčiamas Gerasis Penktadienis ir Velykų Pirmadienis, kurių datos taipogi įvairuoja kasmet.

Dauguma įmonių dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, kai kurios - ir šeštadieniais. Darbo valandos įprastai yra nuo 9:00 iki 17:00, su pietų pertrauka nuo 13:00 iki 14:00.

Bankai dirba nuo 9:00 iki 15:00 nuo pirmadirnio iki penktadienio, o kai kurie - ir šeštadieniais nuo 9:00 iki 11:00. Šalyje veikia bankomatų sistema, dirbanti visą parą.

Jomo Kenyatta International Airport ir Moi International Airport dirba visą parą ir teikia visas būtinąsias paslaugas.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP