Užburiantis Sakartvelas (Gruzija)

Kelionės akcentai

 • Tiesioginis skrydis!
 • Apsilankysime viename seniausių ir UNESCO saugomame Gruzijos (Sakartvelo) mieste Mcchetoje
 • Važiuosime į Kazbegį, apsuptą cerkvių ir Kaukazo kalnų
 • Degustuosime tikrą gruzinišką vyną
 • Vyksime į unikalų senovinį miestą, iškaltą uolose – Upliscichę
 • Tikrąją Gruziją (Sakartvelą) atrasime kalnų ir akmeninių bokštų regione – Svanetijoje
 • Boržomyje ragausime garsiojo mineralinio vandens
Nuo966
2024 06 02 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 450
su skrydžiu: 1416
Keliaujant į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Gruzija (Sakartvelas) yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Sakartvele!

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS!

JUSTINA

Prieš kelis metus savanoriškai tapau Kaukazo belaisve. Beprotiškai įsimylėjau šį kraštą! Kiekvieną kartą atvykusi į šį kraštą pažindavau jį vis kitaip. Tiek kaip keliautoja, „ištranzavusi“ visą regioną, tiek kaip politikos mokslų studentė, besimokanti apie šio regiono konfliktus ir politinę situaciją. Vėliau pradėjau dirbti turizme ir rodyti šį nuostabų kraštą keliautojams! Kodėl Kaukazas man toks ypatingas? Kas mane čia laiko? Nuostabūs kalnai, išskirtinė gamtos įvairovė, žmonių paprastumas, skanus maistas, lengvas chaosas ir t.t. Galiu apie šį regioną kalbėti daug. Neįtikėtinai daug ir be atokvėpio. Netikite? Keliaukime kartu ir aš jums parodysiu, kuo šis kraštas toks išskirtinis.

Gruzijos regioną Justina įsimylėjusi nuo 2010 m. Sakartvele lankytis pradėjo dar mokydamasi dvyliktoje klasėje, kai čia važiuodavo aplankyti Tbilisyje gyvenusios sesers. Dar po kelerių metų čia ją atvedė mokslai – Vilniuje studijavo tarptautinius santykius, tad pusmečiui, o paskui dar ir kitam, išvyko studijuoti į Sakartvelą.

 

MAJA

 

Mano moto: „Nesakyk, koks išsilavinęs esi, geriau papasakok, kur keliavai“. Tikiu, jog kelionės gali pakeisti ne tik žmogaus požiūrį, bet ir likimą. Prieš persikeldama į Gruziją, trejus metus dirbau logistikos srityje, tačiau užteko vienos lemtingos dienos, jog iškeisčiau verslo kostiumėlį į Gruzijos burtus. „In search of magic“ („ieškant magijos“) – tai ne tik mano petį puošianti tatuiruotė, bet ir svarbi gyvenimo būdo dalis. Kiekvieną kelionę kuriu siekdama užtikrinti nepamirštamą patirtį keliautojams.

Žurnalistė pagal profesiją, tačiau savo prigimtimi – tikra pasakiškų pasakojimų kūrėja ir Svajotoja iš didžiosios raidės. Nusivylusi žurnalistika Lietuvoje, Maja ryžosi ieškoti kito kelio išbandydama save daugelyje skirtingų sričių ir užsiėmimų: nuo gelbėtojos darbo Lietuvos pajūryje iki verslo sprendimų vadybininkės Maskvoje. Dirbdama kelionių vadove, net ir laisvalaikiu Maja keliauja iš naujo atrasdama pasaulį. Jos sumanytos kelionės susijusios su kūrybingumo lavinimo, konferencijų ir parodų turizmo, psichologinių praktikų, aktyvių turų kalnuose ir individualių kelionių pagal užsakymą (šeimoms ir draugų grupėms) sritimis.

Preliminarūs skrydžio laikai: 

 

Su Wizzair: Vilnius  16:05 – 20:55 Tbilisis/Tbilisis 21:30 – 00:40 Vilnius   +1 d. 

 

1
diena
VILNIUS – KUTAISIS – TBILISIS
Pasitikimas oro uoste. Iš Kutaisio pakeliui į Tbilisį (230 km, ~4,5 val.) Aplankysime Upliscichę (Uplistsikhe), unikalų miestą, iškaltą uolose. Manoma, kad šiame mieste gyventojai apsigyveno dar pirmajame tūkstantmetyje prieš Kristų. Po ekskursijos vyksime į Tbilisį. Registracija viešbutyje. Laisvas laikas, skirtas mūsų poilsiui. Pasirinktinai folklorinis pasirodymas ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.
2
diena
TBILISIS (pusryčiai)
Per pusryčius sočiai pavalgykite, nes mūsų laukia ekskursija pėsčiomis (apie 7 km) po Tbilisio miestą. Keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą, vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Aplankysime ir savo ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6 – 7a., pereisime per vieną seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanį. Galiausiai aplankysime Šv. Trejybės katedrą. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Už papildomą mokestį siūlome pavakarieniauti tradiciniame Sakartvelo restorane*, kur vietiniai džiugins savo tradiciniais šokiais.

3
diena
TBILISIS – MCCHETA – ANANŪRIS – GUDAURIS – KAZBEGIS – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių važiuosime į senovinę Sakartvelo sostinę ir religinį centrą – Mcchetą (Mtskheta), vieną seniausių Sakartvelo miestų, saugomą UNESCO. Aplankysime istorines vietas: Džvario (Jvari) bažnyčiąAnanūrio (Ananuri) pilių kompleksą. Nors komplekso istorija skaičiuojama net nuo XIII a., daugiausia pastatų, tarp jų – svarbiausios bažnyčios, pastatytos XVII a. Tai vienas didžiausių šalies sakralinio paveldo pavyzdžių. Važiuosime pro Gudaurį link Stepantsmindos, geriau žinomos savo senuoju vardu – Kazbegis. Regionas garsėja Švč. Trejybės cerkve, pastatyta XIV a. Ši cerkvė yra tapusi neoficialiu Sakartvelo simboliu. Čia ir baigsime šiandienos ekskursiją (350 km, ~7 val. kelio). Grįšime į Tbilisį. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4
diena
TBILISIS- BORJOMIS -KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė) (290 km) 
Po pusryčių pajudėsime Boržomio (Borjomi) link (170 km, ~3,5 val.), kur ragausime garsiojo mineralinio vandens ir sužinosime turtingą versmes supančio parko bei apylinkių istoriją. Boržomio vanduo naudojamas ne tik kaip geriamasis, bet ir kaip gydomasis procedūrų vanduo, tad turėsime galimybę sužinoti apie visas stebuklingas jo galias. Vėliau pasieksime Kutaisį (130 km, ~2,5 val.), kuriame aplankysime XI a. Bagračio katedrą. Kutaisio katedrą arba dažniausiai vadinama Bagračio katedrą, nuo Ukimerioni kalvos viršūnės išdidžiai žvelgiančią į Kutaisį ir Riono upę. Įspūdingo dydžio monumentali šventovė buvo pastatyta 11a. karaliaus Bagračio 3-ojo valdymo laikotarpiu, todėl ir vadinama šiuo vardu. 1692 metais ją stipriai nuniokojo osmanų kariauna – buvo nugriautas kupolas ir lubos. Katedros išsaugojimo, restauravimo darbai ir tuo pačiu archeologiniai tyrinėjimai, prasidėję 1952 m. buvo baigti tik 2012 m. Vakarienė ir nakvynė Kutaisyje.   

5
diena
KUTAISIS – PROMETĖJO URVAS – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime „Prometėjo olą“, kurioje grožėsimės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. 1050 m ilgio apžiūros maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų bei legendomis apipintų salių. Vyksime į Aukštutinį Svanetį. Šis regionas vadinamas „tūkstančio bokštų karalyste“. Čia aukščiausi kalnai, ledynai ir pačios patvariausios senovės tradicijos. Atvyksime į Mestiją (Mestia) (240 km, ~7-8 val.). 1500 m virš jūros lygio esanti Sakartvelo regiono Svanetijos sostinė apsupta senovinių akmeninių bokštų ir yra šalies kalnų turizmo bei alpinizmo centras. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose Mestijoje.

6
diena
MESTIJA – UŠGULIS* – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)
Ryte galėsime pasivaikščioti Mestijoje arba pasinaudoti mūsų siūlomu turu į Ušgulį*( Ushguli) (50 km, ~2,5 val. į vieną pusę). Ušgulis – tai aukščiausiai Europoje esantis, nuolat gyvenamas kaimas. Patys seniausi gyvenvietės pastatai mena IX–X a., tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno žymiai seniau. Visas kaimas laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose Mestijoje.

7
diena
MESTIJA – ENGŪRIO UŽTVANKA – MARTVILIO KANJONAS – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių pradėsime savo kelionę link Kutaisio (230 km, ~5-6 val.). Pakeliui sustosime prie aukščiausios pasaulyje betoninės Engūrio (Inguri) užtvankos. Nusileidę nuo kalnų pasieksime Martvilio kanjoną. Tai – natūralus gamtos stebuklas, kur galėsime padaryti įspūdingų nuotraukų. Siūlome pasiplaukioti valtele* ir pasigrožėti kanjonu iš vandens. Vakare grįšime į Kutaisį. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.
8
diena
KUTAISIS - KUTAISIO TURGUS- KUTAISIO ORO UOSTAS (pusryčiai) (15 km) 
Prieš išvykimą turėsite progą pajusti tikrą kaukazietiško turgaus šurmulį ir pasiruošti kelionei atgal į Lietuva. Spalvos, kvapai ir skoniai jus pakerėss! 

Apsipirkę ir išsiregistravę iš viešbučio keliausime į oro uostą.

 

ARBA pasirinktinai papildomos 3 naktys Batumyje.

Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apsuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9 – 10
dienos
BATUMIS
Laisvas laikas Batumyje.
11
diena
BATUMIS – KUTAISIS – VILNIUS
Skrydis į Vilnių. 
Nuo966
2024 06 02 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 450
su skrydžiu: 1416

Apie Sakartvelą (Gruziją)

Sakartvelas (Gruzija) – valstybė Kaukazo pietuose, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. šalis ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžanu. Šiuo metu Sakartvele pradedama turizmo sferos plėtra: statomi nauji viešbučiai, kuriami turistų pritraukimo planai. Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabūti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje. Sakartvelas žavi ne tik nuostabiu kra&s

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Užburiantis Sakartvelas (Gruzija)

Egidijus
2021-08-30
10
Šiuo nelengvu laikotarpiu viskas gerai Labai šauni kelionės vadovė Justina.
Vygantas
2019-09-17
10
Visa kelionė buvo įdomi, maršrutas parinktas apgalvotai. Didžiausią įspūdį kelionės metu paliko Prometėjaus urvas, Ušgulio kaimelis, Martvilio kanjonas ir Kazbegis, kelionės vadovė dirbo puikiai.
2019-09-17
10
Kelionės metu labiausiai sužavėjo Boržomis, Ušgulio kaimelis ir užtvanka, Martvilio kanjonas ir Prometėjo ola. Kelionės vadovė Justina – super. Žavėjo paprastumu, nuoširdumu, demėsingumu, puikiai pristatė visus lankomus objektus.
Eugenijus
2019-09-17
10
Kelionė po Gruziją buvo tarsi kelionė 25 m. atgal. Labai patiko maistas, vynas gamta ir vadovė Justina.
Asta
2019-09-17
10
Kelionėje labiausiai patiko maistas, Martvili kanjonas ir Prometėjo urvas. Vadovė Justina superinė, tokių reta. Vairuotojas irgi labai patiko.
Vanda
2019-09-17
10
„Tūkstantmečio karalystė“ ir Ušgulis paliko neapsakomus įspūdžius, šiek objektai su niekuo nepalyginami. Tai senoviniai perlai, kurie liks atminty visą gyvenimą. Visi kiti objektai irgi sužavėjo. Kelionės maršrutas parinktas labai apgalvotai, informacijos apie šalį pateikta labai daug. Aukščiausias balas kelionės vadovei ir organizatoriams, pranoko visus lūkesčius.
Juozas
2019-09-17
8
Pribloškė Kaukazo kalnų didingumas ir sakartveliečių vaišingumas. Labiausiai patiko Ušgulis ir Kazbekas, šie objektai galėtų būti ne pasirinktiniai, o pagrindiniai. Kelionės vadovės darbą vertinu labai gerai, pateikė daug informacijos apie šalį ir lankytinus objektus.
Lilė
2019-09-17
10
Besilankant Gruzijoje labiausiai sužavėjo žmonių nuoširdumas, kalnai. Kelionė buvo puikiai suorganizuota. Justina gerai išmano savo darbą ir savo žinias apie šalį labai įdomiai pateikia keliautojams.
Keliautoja
2019-07-29
8
Didžiausią įspūdį paliko visa kelionė, taip pat Svanetija ir Tbilisis. Viskas puikiai buvo suorganizuota. Pastabų neturiu. Rekomenduoju draugams ir bendradarbiams.
Keliautoja
2019-07-29
10
Labiausiai patiko Svanetija ir ypač kalnai. Gidas labai geras ir taip pat vairuotojas. Programoje viskas pateikiama ir aprašyta suprantamai. Rekomenduoju draugams ir vaikams (suaugusiems).

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės kaina 1 asmeniui dviviečiame kambaryje, kai vyksta:  

14 asmenų grupė su vadovų 805 eur + skrydis
12 asmenų grupė su vadovų  825 eur + skrydis 
10 asmenų grupė su vadovu  835 eur + skrydis 
8 asmenų grupė (be vadovo)  875 eur + skrydis
6 asmenų grupė (be vadovo)  875 eur + skrydis 
4 asmenų grupė (be vadovo)  985 eur + skrydis 
2 asmenų grupė (be vadovo)  1345 eur + skrydis 

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose ir svečių namuose (7 nakvynės: 3 nakvynės Tbilisyje, 2 nakvynės Kutaisyje, 2 nakvynės Mestijoje );
 • Programoje nurodytas maitinimas (7 pusryčiai, 4 vakarienės);
 • Vietinio rusakalbio gido paslaugos (jei grupėje mažiau nei 10 asm. ir kelionė vyksta be lietuviškai kalbančio vadodo);
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Tbilisis / Tbilisis ( Batumis) – Vilnius – kaina nuo 320 EUR;
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR, BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus (~5 EUR/asm.);
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 240 EUR;
 • 3 nakvynės Batumyje – 280 EUR/asm.;
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos* (folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 35 EUR/asm, pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – 27 EUR/6 asm., išvyka džipais į Ušgulį Svanetijoje – 150 EUR/6 asm., sieros pirčių lankymas Tbilisyje – nuo 10 EUR/asm., valtelės Martvilyje – 15 EUR/asm., vyno degustacija Kvarelyje – 5 EUR/asm., Botanikos sodas Batumyje - ~10 EUR/asm.);
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui (rekomenduojama suma dienai – 1 EUR/asm. vairuotojui, 2-3 EUR/asm. gidui);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius "Aza tours"
 • Dėmesio: aviabilietų kainos keičiasi dinamiškai, todėl tam tikromis datomis aviabilietų kaina gali būti daug aukštesnė.
 • Jeigu skrendate su Wizzair oro linijomis, atkreipkite dėmesį, kad oro linijos negarantuoja, kad visų keleivių rankinis bagažas, viršijęs matmenis 40X30X18 cm, bus gabenamas orlaivio salone. Tik paslaugą “WizzPriority” užsisakę keleiviai galės pasiimti rankinį bagažą, kurio matmenys yra daugiau negu 40X30X18 cm., į orlaivio saloną.
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje. 
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. Susirinkus mažesniam keliautojų skaičiui, kelionė gali būti organizuojama su vietiniu rusakalbiu gidu.
 • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė – Justina arba Maja. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Sakartvele (Gruzijoje), Kutaisio oro uoste.
 • Pageidaujantys išsipirkti konkrečias vietas lėktuve (sėdėti kartu, prie lango, su daugiau erdvės kojoms ir pan.) - tai galės padaryti likus savaitei iki kelionės pagal tuo metu galiosiantį lėktuvo užimtumą.
 • Visos kelionės metu nuvažiuojama ~1200 km (su poilsiu Batumyje – ~1500 km).

Kelionę galima papildyti

  • Kelionė galima 8 arba 12 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje – 180 EUR/asm.).
  • Kartu galite aplankyti ir Armėniją ar Azerbaidžaną.

Apgyvendinimo variantai

HOTEL OLD TOWN BATUMI »

Puikus pasirinkimas aktyvaus poilsio mėgėjams – netoli lankytinos vietos ir paplūdimys. Modernus pastatas, jaukūs numeriai ir labai draugiškas kolektyvas.

Viešbučio vieta: Batumio mieste, apie 100 m iki jūros, apie 5,5 km iki oro uosto.

Viešbutis: Atidarytas 2014 metais. Viešbutį sudaro vienas pastatas. Iš viso yra 20 numerių.

Kambario tipas: standartinis kambarys

BOUTIQUE 32 HOTEL »

Viešbučio vieta: 1 km iki paplūdimio. Šalia daug maitinimo įstaigų. Už 1,5 km nuo „Ali ir Nino“ paminklo bei už 23 km nuo Petros tvirtovės. Batumio oro uostas už 8 km. 

Viešbutis: Visuose kambariuose yra oro kondicionieriai, plokščiaekraniai televizoriai, šaldytuvai, virduliai, rašomieji stalai, spintos ir vonios kambariai. Puikus pasirinkimas praleisti atostogas saulėtame Batumio kurorte. 

Kambario tipas: standartinis kambarys

Kelionės užsakymas

Nuo
966

+ skrydis nuo: 450 visiems su skrydžiu: 1416
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Sakartvelas (Gruzija): magiškoji Tušetija
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Svetingasis Sakartvelas (Gruzija) su poilsiu Batumyje
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.