Sakartvelas (Gruzija): magiškoji Tušetija (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Išskirtinis maršrutas!
 • Keliausime į Tušetijos kalnų regioną, kuris keliautojams pasiekiamas tik kelis mėnesius per metus
 • Aplankysime unikalų miestą, iškaltą uolose – Upliscichę
 • Vyksime į UNESCO saugomą, religinį Mcchetos miestą
 • Važiuosime į Kazbegį, apsuptą cerkvių ir Kaukazo kalnų
 • Grožėsimės Tbilisio senamiesčio įspūdinga architektūra
Dėmesio! Keliaujant į Gruziją (Sakartvelą) dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Gruzija (Sakartvelas) yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Sakartvele!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS!

JUSTINA

Prieš kelis metus savanoriškai tapau Kaukazo belaisve. Beprotiškai įsimylėjau šį kraštą! Kiekvieną kartą atvykusi į šį kraštą pažindavau jį vis kitaip. Tiek kaip keliautoja, „ištranzavusi“ visą regioną, tiek kaip politikos mokslų studentė, besimokanti apie šio regiono konfliktus ir politinę situaciją. Vėliau pradėjau dirbti turizme ir rodyti šį nuostabų kraštą keliautojams! Kodėl Kaukazas man toks ypatingas? Kas mane čia laiko? Nuostabūs kalnai, išskirtinė gamtos įvairovė, žmonių paprastumas, skanus maistas, lengvas chaosas ir t.t. Galiu apie šį regioną kalbėti daug. Neįtikėtinai daug ir be atokvėpio. Netikite? Keliaukime kartu ir aš jums parodysiu, kuo šis kraštas toks išskirtinis.

Gruzijos regioną Justina įsimylėjusi nuo 2010 m. Sakartvele lankytis pradėjo dar mokydamasi dvyliktoje klasėje, kai čia važiuodavo aplankyti Tbilisyje gyvenusios sesers. Dar po kelerių metų čia ją atvedė mokslai – Vilniuje studijavo tarptautinius santykius, tad pusmečiui, o paskui dar ir kitam, išvyko studijuoti į Sakartvelą.

MAJA

 

Mano moto: „Nesakyk, koks išsilavinęs esi, geriau papasakok, kur keliavai“. Tikiu, jog kelionės gali pakeisti ne tik žmogaus požiūrį, bet ir likimą. Prieš persikeldama į Gruziją, trejus metus dirbau logistikos srityje, tačiau užteko vienos lemtingos dienos, jog iškeisčiau verslo kostiumėlį į Gruzijos burtus. „In search of magic“ („ieškant magijos“) – tai ne tik mano petį puošianti tatuiruotė, bet ir svarbi gyvenimo būdo dalis. Kiekvieną kelionę kuriu siekdama užtikrinti nepamirštamą patirtį keliautojams.

Žurnalistė pagal profesiją, tačiau savo prigimtimi – tikra pasakiškų pasakojimų kūrėja ir Svajotoja iš didžiosios raidės. Nusivylusi žurnalistika Lietuvoje, Maja ryžosi ieškoti kito kelio išbandydama save daugelyje skirtingų sričių ir užsiėmimų: nuo gelbėtojos darbo Lietuvos pajūryje iki verslo sprendimų vadybininkės Maskvoje. Dirbdama kelionių vadove, net ir laisvalaikiu Maja keliauja iš naujo atrasdama pasaulį. Jos sumanytos kelionės susijusios su kūrybingumo lavinimo, konferencijų ir parodų turizmo, psichologinių praktikų, aktyvių turų kalnuose ir individualių kelionių pagal užsakymą (šeimoms ir draugų grupėms) sritimis.

1
diena
VILNIUS – KUTAISIS – UPLISCICHĖ – TBILISIS
Skrisime iš Vilniaus į Kutaisį, kuriame atvykę papusryčiausime*. Po pusryčių lankysime Upliscichę – unikalų miestą olose. Teigiama, kad pirmieji žmonės čia įsikūrė apytiksliai I tūkstantmetyje prieš Kristų. Įspūdingas Upliscichės miestas yra įkurtas uolingoje kalvoje, esančioje ant kairiojo Kuros (Mtkvari) upės kranto. Vėliau pasieksime Tbilisį, kuriame mūsų lauks poilsis ir nakvynė viešbutyje.
2
diena
TBILISIS – MCCHETA – ANANŪRIS – GUDAURIS – KAZBEGIS – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių važiuosime į senovinę Sakartvelo sostinę ir religinį centrą – Mcchetą, vieną seniausių miestų Sakartvele, saugomą UNESCO. Čia išlikę gausybė antikinės architektūros, formavusios visą Sakartvelo kultūrinio paveldo statinių stilių, pavyzdžių. Aplankysime istorines vietas: Džvario bažnyčią (VI a.), Ananūrio pilių kompleksą. Vėliau važiuosime pro Gudaurį link Stepantsmindos, geriau žinomos savo senuoju vardu – Kazbegis. Regionas garsėja Švč. Trejybės cerkve, pastatyta XIV a. Ši cerkvė yra tapusi neoficialiu Sakartvelo simboliu. Čia ir baigsime šiandienos ekskursiją. Grįšime į Tbilisį. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

3
diena
TBILISIS – BODBĖ – SIGNAGIS – KVARELIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių pradėsime savo kelionę į Signagio miestą. Šis miestelis yra vadinamas „meilės miestu”. Užsuksime į šalimais esantį Bodbės Šv. Nino vienuolyno kompleksą. Čia palaidota garsioji Šv. Nino, kuri, manoma, IV a. pakrikštijo Sakartvelą. Vėliau keliausime į Kvarelį, kuris garsėja savo vyno tuneliais ir gamyklomis. Čia pageidaujantys galės sudalyvauti vyno degustacijoje ir pažinti vyno gamybos proceso gudrybes*. Nakvosime Kvarelyje.

4
diena
TELAVIS – ALAVERDIS – TUŠETIJA (OMALAS) (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien mūsų lauks ilga kelionė bekele (6 – 8 valandos): keliausime į sunkiausiai pasiekiamą sritį Sakartvele – Tušetiją. Tai – kalnų regionas, kuris yra prieinamas tik 3 – 4 mėnesius per metus. Bus įveikiamos 3000 metrų aukščio kalnų perėjos, atsivers nepakartojamo grožio vaizdai! Pakeliui užsuksime į Alaverdžio vienuolyną, įkurtą Asirų vienuolio Yoseb Alaverdeli. Vėliau tęsime savo kelionę kalnų perėjomis, kurios mums paliks nepamirštamą įspūdį ir galiausiai pasieksime Omalą. Čia mūsų lauks poilsis ir nakvynė svečių namuose.
5
diena
TUŠETIJA (DARTLO) (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių visą dieną praleisime tyrinėdami mažus kalnų kaimus, kurių gyvenimo būdas primins mums gilią senovę. Norintys šią vietovę galės tyrinėti jodami ant arklių*. Senovinis Dartlo  kaimas, išsidėstęs tarpukalnėje, yra viena įspūdingiausių vietų Tušetijos regione. Be senovinės pilies, namų ir bokštų, čia yra ir krikščioniškos šventyklos griuvėsiai. Praleidę įspūdingą dieną atokiausiame Sakartvelo regione, grįšime į svečių namus Tušetijoje, kur mūsų lauks poilsis ir nakvynė.

6
diena
OMALAS – ŠENAKO KAIMAS – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių keliausime į Šenaką. Šis kaimas, kaip ir dauguma kitų Tušetijos kaimų, pasižymi įspūdinga, unikalia architektūra – namais-bokštais. Šiuose pastatuose  gyveno ne tik šeima – apatiniame aukšte buvo laikomi gyvuliai, o viršutiniai bokšto aukštai buvo skirti apsiginti nuo priešų. Šenako kaimelyje taip pat stovi ir viena iš dviejų Tušetijoje išlikusių cerkvių. Šią nuostabios architektūros Šv. Jurgio cerkvę XIX a. pastatė rusai. Apžiūrėję kaimelį pro Tušetijos kalnus važiuosime į Tbilisį. Poilsis ir nakvynė Tbilisyje.
7
diena
TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių pradėsime pažintį su Sakartvelo sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu. Pirmiausiai apžiūrėsime svarbiausią sakralinę vietą – pagrindinę Sakartvelo pravoslavų Švč. Trejybės katedrą, didžiausią stačiatikių šventovę Sakartvele ir visame Kaukaze. Senamiestyje grožėsimės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai. Aplankysime Metechi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga IV a. Narikalos tvirtovė. Nusileidę nuo tvirtovės, apžiūrėsime vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą. Pasigrožėję miesto panorama nuo pėsčiųjų tilto, lankysime stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą, taip pat vieną seniausių Tbilisio regionų, Abanotubanį – senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Norintys galės vakarieniauti tradiciniame gruziniškame restorane su tradiciniais gruziniškais šokiais. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

diena
TBILISIS – KUTAISIS – VILNIUS 
Šiandien mūsų lauks skrydis namo.

ARBA pasirinktinai papildomos 3 naktys  Batumyje.

Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apsuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9 – 10
dienos
BATUMIS (pusryčiai)
Laisvas laikas Batumyje.
11
diena
BATUMIS – KUTAISIS – VILNIUS (pusryčiai)
Pervežimas į Kutaisio oro uostą, iš kurio mūsų lauks skrydis namo.

Apie Gruziją (Sakartvelą)

Sakartvelas (Gruzija) – valstybė Kaukazo pietuose, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. šalis ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžanu. Šiuo metu Sakartvele pradedama turizmo sferos plėtra: statomi nauji viešbučiai, kuriami turistų pritraukimo planai. Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabūti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje. Sakartvelas žavi ne tik nuostabiu kraštovaizdžiu – snieguo

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Sakartvelas (Gruzija): magiškoji Tušetija (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Keliautoja
2019 07 29
10.0
Patiko kelias į Tušetiją, pati gamta nuo Kachetijos regiono. Taip pat Tušetijos gamta, katedra ir folklorinis šou. Kelionės gidės Justinos darbą vertinu puikiai, labai rūpinosi turistų gerove, daug bendravo, pasakojo apie objektus. Rekomenduoju visiems, kas domisi Gruzijos gamta, aktyviu poilsiu.
Jurgita ir Antanas
2019 07 29
10.0
Patiko Tušetija jos kalnai, kaimai, keliai (natūralus gamtos grožis). Taip pat Kazbekio kalnas. Kelionės vadovės darbą vertinu puikiai! Tokios dar neturėjome:) Ačiū labai už nuoširdumą, atvirumą, be galo rūpestingai ir atsakingai sudėliotą programą, profesionalumas. Rekomenduoju draugams ir pažįstamiems.
Aurimas
2019 07 29
10.0
Patiko važiavimas kalnais, bendravimas su žmonėmis. Taip pat Tušetija ir jos kalnai. Kelionės vadovės darbą vertinu puikiai. Viešbučiai buvo geri. Rekomenduoju visiems draugams.
Dėmesio! Keliaujant į Gruziją (Sakartvelą) dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose ir svečių namuose: (7 naktys: 4 naktys viešbutyje Tbilisyje, 2 naktys svečių namuose Tušetijoje, 1 naktis svečių namuose Kachetijoje);
 • Maitinimas visos kelionės metu: 7 pusryčiai, 3 vakarienės;
 • Vietinio rusakalbio gido paslaugos (jei grupėje mažiau nei 10 asm. ir kelionė vyksta be lietuviškai kalbančio vadodo);
 • Visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Skrydis: Vilnius – Kutaisis – Vilnius (kaina nuo 220  EUR/asm., registruotas bagažas apie 50 – 60 EUR); 
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus (~10 EUR);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos* (folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 EUR/asm., pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – 27 EUR/6 asm., vyno degustacija Kachetijoje – 5 EUR/asm., jodinėjimas žirgais Tušetijoje (40 EUR/asm. dienai, 20 EUR/asm. porai valandų), sieros pirčių lankymas Tbilisyje – nuo 10 EUR/asm.;
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui;
 • Vienviečio kambario priemoka – 160 EUR.

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Išvykimai garantuoti. Lietuviškai kalbantis vadovas lydės susirinkus 10 žmonių grupei. Nesusirinkus 10 žmonių grupei kelionė organizuojama su vietiniais gidais.
 • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
 • Kelionė galima 8 arba 11 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje – 170 EUR)
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Sakartvele (Gruzijoje), Kutaisio oro uoste.
 • Maksimalus grupės dydis – 13 asmenų.
 • Dėmesio: aviabilietų kainos keičiasi dinamiškai, todėl tam tikromis datomis aviabilietų kaina gali būti daug aukštesnė.
 • Jeigu skrendate su „Wizzair“ oro linijomis atkreipkite dėmesį, kad oro linijos negarantuoja, kad visų keleivių rankinis bagažas, viršijęs matmenys 40X30X18 cm, bus gabenamas orlaivio salone. Tik paslaugą „WizzPriority“ užsisakę keleiviai galės pasiimti rankinį bagažą, kurio matmenys yra daugiau negu 40X30X18 cm., į orlaivio saloną.

Apgyvendinimo variantai

HOTEL OLD TOWN BATUMI »

Puikus pasirinkimas aktyvaus poilsio mėgėjams - netoli lankytinos vietos ir paplūdimys. Modernus pastatas, jaukūs numeriai ir labai draugiškas kolektyvas.

Viešbučio vieta: Batumio miete, apie 100 m iki jūros, apie 5,5 km iki oro uosto.

Viešbutis: Atidarytas 2014 metais. Viešbutį sudaro vienas pastatas. Viso yra 20 numerių.

Kambario tipas: standartinis kambarys

BOUTIQUE 32 HOTEL »

Viešbučio vieta: 1 km iki paplūdimio. Šalia daug maitinimo įstaigų. Už 1,5 km nuo „Ali ir Nino“ paminklo bei už 23 km nuo Petros tvirtovės. Batumio oro uostas už 8 km. 

Viešbutis: Visuose kambariuose yra oro kondicionieriai, plokščiaekraniai televizoriai, šaldytuvai, virduliai, rašomieji stalai, spintos ir vonios kambariai. Puikus pasirinkimas praleisti atostogas saulėtame Batumio kurorte. 

Kambario tipas: standartinis kambarys

Pasitark su specialistu!
Milda
Susisiek su Gruzijos (Sakartvelo) specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Sakartvelas (Gruzija): magiškoji Tušetija
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Užburiantis Sakartvelas (Gruzija)
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Svetingasis Sakartvelas (Gruzija) su poilsiu Batumyje
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.