Patarimai keliaujantiems į Kanadą

ŠALIES SPECIFIKA


Valstybė Šiaurės Amerikoje. Ribojasi su JAV pietuose ir vakaruose, taip pat su Atlanto vandenynu rytuose, Ramiuoju vandenynu vakaruose bei Arkties vandenynu šiaurėje. Kanados kultūra istoriškai buvo paveikta britų, prancūzų, indėnų kultūrų bei tradicijų. Ji taip pat buvo stipriai paveikta amerikiečių kultūros dėl JAV kaimynystės ir didelės migracijos tarp abiejų šalių. Tai dvikalbė šalis – prancūziškasis Kvebekas pagal plotą didžiausia Kanados provincija. Tai vienintelis regionas Šiaurės Amerikoje, kur prancūzakalbiai sudaro daugumą. Kanada nėra tankiai apgyvendinta, didžiąją dalį šalies ploto užima miškai ir tundra. 80 % kanadiečių gyvena miestuose ir 70 % yra apsigyvenę iki 100 km nuo pietinės sienos su JAV. Pagal savo plotą Kanada yra antra pagal dydį šalis pasaulyje. Šalis gali didžiuotis kraštovaizdžio įvairove – dangų rementys kalnai, spindintys ledynai, įvairių lapuočių ir spygliuočių pilni miškai ir atokūs paplūdimiai. Tai baltųjų lokių, grizlių, banginių ir briedžių namai. Kanada yra mėgiama kaip žiemos pramogų kraštas.


PIRKINIAI


Rūkyta Britų Kolumbijos lašiša, inukšuko statulėlė arba kas nors su jo simbolika (marškinėliai, pakabukas ir pan.), ledo vynas (vynas, kurio gamybai sultys yra sunkiamos iš sušalusių vynuogių), ledo sidras (gaminamas iš sušaldytų obuolių), nanaimo pyragėliai, klevų sirupas, ledo ritulio marškinėliai, Kanados vėliavėlės arba kas nors su vėliavos motyvu.


TRANSPORTAS


Po šalies didžiąją dalį miestų ir keliu nepasiekiamus miestelius šiaurėje skraidina lėktuvai. Toronto-Montrealio koridoriumi važinėja traukiniai. Pietinėje šalies dalyje tarp didžiųjų miestų yra nutiesti greitkeliai, tačiau važiuoti jais didelius atstumus gali varginti ir atimti daug laiko, nes kelias tarp didžiųjų miestų yra tikrai ilgas.


ARBATPINIGIAI


Kanadoje baruose ir restoranuose, taip pat taksi automobilyje priimta palikti 10-15 %, grožio salonuose – 15 %, aptarnaujančiam viešbučio personalui – porą Kanados dolerių.


SVEIKATA


Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Skiepai yra nereikalingi.