Patarimai keliaujantiems į JAV

ŠALIES SPECIFIKA


 Tai yra valstybė Šiaurės Amerikoje, sudaryta iš penkiasdešimties valstijų ir federalinės apygardos. JAV taip pat priklauso keletas teritorijų bei užjūrio autonomijų, esančių Karibų jūros regione ir Ramiajame vandenyne. Didžioji valstybės dalis yra centrinėje Šiaurės Amerikos dalyje, kur yra 48 valstijos bei sostinė Vašingtonas (federalinėje Kolumbijos apygardoje). Didžiausias miestas – Niujorkas. Pagal plotą ir gyventojų skaičių JAV yra trečia pagal dydį pasaulio valstybė. JAV užima 40 proc. Šiaurės Amerikos teritorijos. JAV sudaro 50 valstijų, visos jos, išskyrus Havajus, yra Šiaurės Amerikos žemyne. JAV ribojasi su Kanada ir Meksika. Jungtinių Valstijų kultūros simboliai: obuolių pyragas, beisbolas ir JAV vėliava. Šalyje gyvena labai daug įvairių etninių grupių, vyrauja tų tautų tradicijos ir vertybės. Išskyrus dabar jau gan mažą šalies gyventojų skaičių sudarančius indėnus ir havajiečius, beveik visi amerikiečiai ir jų protėviai atvyko arba imigravo į dabartinę šalies teritoriją per pastaruosius penkis šimtmečius. JAV yra Los Andželo, Las Vegaso, Čikagos, Majamio, Bostono ir Niujorko gimtinė. Kiekvienas jų yra metropolis, kurio jau vien pavadinimas perteikia savitą kultūros, virtuvės ir pramogų sampratą. Eklektiška Ostono muzikos scena, išsaugotas lengvas prieškario Savanos žavesys, ekologiškasis Portlandas, nuostabioji San Francisko krantinė, žavusis prancūzų kvartalas džiazą mylinčiame Naujajame Orleane – kiekvieno miesto unikalus stilius kuria grandiozines Jungtines Valstijas.


PIRKINIAI


Magnetukai, raktų pakabukai ir marškinėliai su amerikietiška atributika, amerikietiški saldumynai, vintažiniai komiksai, vinilai, kachina lėlytės, daiktai su „Nasa“, Naujojo Orleano vudu lėlės, beisbolo kepurės, papuošalai su turkiu, vynas.


TRANSPORTAS


JAV transporto sistema yra itin gerai išvystyta. Labiausiai išvystytas kelių tinklas. Daugiausiai kelių driekiasi iš rytų į vakarus. Analogiškai šia kryptimi stipriausiai yra išvystyta vamzdynų bei geležinkelių transporto infrastruktūra. Vidaus vandenų transportas JAV daugiausiai sietinas su laivyba Misisipės upėje. Gerai yra išvystytas oro transportas. Smulkesni oro uostai yra beveik visuose JAV miestuose. Didžiausias oro uostas JAV yra įsikūręs Čikagoje.


ARBATPINIGIAI


Amerikiečiai restoranuose palieka apie 15–20 %  nuo sąskaitos sumos. Iš klientų jų tikimasi visada ir visur, išskyrus „McDonald's“. Baruose barmenui dažniausiai paliekama po dolerį už kiekvieną užsisakytą gėrimą. Taksi – vienas doleris už trumpas keliones, už ilgesnį maršrutą iš oro uosto – 15–20 % nuo visos sumos. Viešbučiuose arbatpinigiai sudaro po dolerį už įvairius patarnavimus. Už kirpyklų teikiamas paslaugas aptarnavimo mokestis (15–20 %) taip pat yra įprastas reiškinys.


ŽMONĖS


Jungtinių Valstijų gyventojų surašymo biuras yra apskaičiavęs, kad šalyje gyvena 306 759 000 žmonių Junginėse Amerikos Valstijose gyvena labai įvairios kilmės gyventojų – 31 tautinė grupė turi daugiau nei milijoną tam tikros tautos gyventojų. Baltieji amerikiečiai yra didžiausia JAV rasinė grupė, kurią sudaro trys iš keturių didžiausių tautinių grupių – vokiečių, airių ir anglų kilmės amerikiečiai.


SVEIKATA


Privalomų skiepų nėra.
Kelionės į JAV nuo


724 €

Kelionės