Izraelis

Patarimiai keliaujantiems į Izraelį. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Izraelį

Valiuta

Oficiali Izraelio Valstybės valiuta – naujasis Izraelio šekelis (ILS), susidedantis iš 100 agarotų (vns. agora). Naujasis Izraelio šekelis susideda iš 20, 50, 100 ir 200 nominalo kupiūrų bei 1, 2, 5 ir 10 vertės monetų. Naujojo Izraelio šekelio šimtoji dalis agora cirkuliuoja 1, 5, 10 ir ½ nominalo monetomis. Naujausi užsienio valiutų santykiai su naujuoju Izraelio šekeliu: 1 EUR ~ 5,73 ILS, 1 USD ~ 4,01 ILS. Tikslesnę informaciją apie naujojo Izraelio šekelio kursą galite sužinoti apsilankę oficialioje Izraelio Banko  internetinėje svetainėje https://www.bankisrael.gov.il/eng.shearim/index.php.
Dėl Izraelio valstybės kultūrinių ypatumų, VII–IV bankai dirba nuo 8:30 iki 12:00 val. (VII, II ir IV papildomai dirba nuo 16:00 iki 18:00 val.), V ir švenčių išvakarėse bankai dirba nuo 8:30 iki 12:00 val., VI (Šabo metu) bankai nedirba. Mokėjimo kortelės yra priimamos viešbučiuose, restoranuose, prekybos centruose ir daugelyje kitų prekybos bei aptarnavimo vietų. Pinigų kiekio įvežimas į šalį neribotas.

Elektros srovė

Elektros srovės įtampa Izraelyje 220V/50Hz – kaip ir Lietuvoje. Skirtingai nei kontinentinėje Europoje, kur vyrauja C tipo kištukams pritaikyti lizdai, Izraelyje vyrauja trišakiam kištukui (H tipo) pritaikyti lizdai. Nepaisant to, daugumoje viešbučių ir daugelyje kitų vietų, elektros lizdai yra pritaikyti kontinentinės Europos prietaisams. 

Laikas

Izraelis priklauso Rytų Europos Laiko (EET) zonai. Laiko juosta UTC +2, vasaros laikas UTC +3. Izraelio laikas tapatus Lietuvos laikui.

Saugumas

Dėl dabartinės politinės situacijos šiame regione – konflikto su Libanu, Palestinos Autonomija bei Sirija – atvykus į Izraelį, yra būtina laikytis šalyje galiojančių saugumo taisyklių bei reikalavimų, susitaikyti su griežtomis saugumo bei patikros procedūromis daugelyje vietų. Visa tai atliekama ne tik dėl pačios šalies, bet ir vardan jūsų didesnio saugumo. Dėl komplikuotos vidaus ir išorės padėties, šiuo metu yra nerekomenduotina vykti į Palestinos Autonomijoje esančias lankytinas vietas.
Nors Izraelyje saugumui yra skiriama daug dėmesio, o nusikalstamumo lygis šalyje yra labai neaukštas, tačiau kaip ir besilankydamas kitose šalyse, kiekvienas užsienio turistas, privalo išlikti budrus ir saugotis kišenvagių. Nerekomenduojama vienoms moterims keliauti po Jeruzalės Arabų kvartalą bei arabų miestus ir gyvenvietes Izraelyje. Norintieji keliauti po pietines Izraelio dykumas, privalo pasirūpinti vandens atsargomis, šiltesniais drabužiais nakčiai bei priemonėmis nuo saulės kaitros. Patartina saugotis nuodingų gyvačių bei skorpionų. Patartina vengti pasienio su Libanu ir Sirija, dėl šiose pasienio zonose išlikusių minų laukų. Nerekomenduotina gerti vandens iš čiaupo.

Kelionės dokumentai

Tarp Lietuvos Respublikos ir Izraelio Valstybės galioja bevizis režimas. Jei iki Jūsų paso galiojimo laiko pabaigos yra likę 6 mėn. ar mažiau, į šalį galite būti neįleisti. Dėmesio! Iranas, Libanas, Libija, Sudanas, Sirija ir Jemenas neįsileidžia piliečių, kurių pasuose yra Izraelio valstybės antspaudai. Jei planuojate vykti į šias valstybes, paprašykite, kad Izraelio muitinės darbuotojai nedėtų antspaudo jūsų pase.

Muitinės reikalavimai

Atvykstant į Izraelį deklaruoti neprivaloma:

  • asmeninių drabužių bei higienos priemonių;
  • iki 1l stipraus alkoholio ir 2l vyno vienam asmeniui nuo 17 m.;
  • iki 250 g tabako vienam asmeniui iki 17 m.;
  • dovanų ir kitų prekių, išskyrus alkoholį, tabaką, alkoholio turinčius parfumerijos gaminius, televizorius, kainuojančius iki 200$, kurie yra išvardinti atvykimo vietoje oro uoste;
  • maisto, jei jo bendras svoris neviršija 3 kg, su sąlyga, kad viena maisto rūšis neviršija 1 kg;
  • papildomų dalykų – nuosavų papuošalų, fotoaparatų, buitinių vaizdo kamerų, muzikos instrumentų ir panašių daiktų.

Perkant prekes specializuotose parduotuvėse, yra galimybė susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), jei pirkinių suma viršija 100$ (įskaitant PVM). Perkamos prekės yra skirtos tik asmeniniam naudojimui. Perkant maistą, tabaką bei alkoholį, PVM yra negrąžinamas. 

Ambasada

8 Shaul Hameleh Blvd.
Amot Mishpat Bldg.,
Tel Aviv 64733, Israel
Tel.:+972 3 6958 685; Fax.:+972 3 6958 691
El. paštas: lrambizr@netvision.net.il; amb.il@urm.lt

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP