Patarimai keliaujantiems į Italiją

PATARIMAI


Italiją geriausia lankyti pavasarį (balandį - gegužę) ir rudenį (spalį - lapkritį). Šiuo laiku gamtovaizdžiai patys gražiausi, nenudeginti kaitrios saulės, temperatūra maloni, o miestai neperpildyti turistų. Stenkitės išvengti rugpjūčio, nes šiuo metu italai dažniausiai atostogauja, todėl daugelis nedidelių, bet malonių kavinių, parduotuvėlių, lankytinų vietų būna uždaryta.
Slidinėjimo sezonas trunka nuo gruodžio iki kovo. Maudytis geriausia nuo birželio iki rugsėjo. Taip pat šie mėnesiai yra tinkamiausi pasivaikščiojimams po Alpes. Kuo labiau į pietus keliausite, tuo ilgiau galėsite mėgautis vasarišku klimatu netgi lapkritį.


SUVENYRAI


Italija garsi savo virtuve, madomis ir dizainu, rūbų pramone, architektūra, menu, muzika, tad į tai ir reikėtų orientuotis, norint kažką įsigyti. Namiškiams neužmirškite lauktuvių parvežti gardžiųjų Italijos sūrių, garsiųjų vynų, ar garsių dizainerių drabužių.


TRANSPORTAS


Iš vieno miesto į kitą ir pačiuose miestuose patogu važinėti autobusais. Labai svarbu pasižymėti autobuso, metro ar traukinio bilietą, kadangi už šio reikalavimo pažeidimą skiriamos didelės baudos. Romoje patogiausia važinėti autobusais, tramvajais. Venecijoje teks vaikščioti pėsčiomis, nes kitokios transporto priemonės, išskyrus laivelius, nevažiuoja. Palerme dėl transporto priemonių gausos ir sudėtingų eismo sąlygų geriausia vaikščioti pėstute. Su savo automobiliu beveik visuose Italijos miestuose gali kilti problemų. Florencijoje yra riboto transporto eismo zona, daugelio mažesnių miestų senamiesčiuose yra paskelbtos pėsčiųjų zonos. Jei prireiktų važiuoti taksi, važiuokite tik su oficialiais, kurie turi „Taxi“ ženklą ant stogo ir taksometrą salone. Prieš lipdami į taksi, išsiaiškinkite kiną. Naktiniai tarifai didesni už dieninius.


ARBATPINIGIAI


Restoranuose aptarnavimo mokestis dažniausiai būna įskaičiuotas į kainą ir nurodomas sąskaitoje. Todėl arbatpinigių palikti nebūtina. Tačiau mandagumo ženklas yra palikti kad ir nedaug smulkių monetu. Atkreipkite dėmesį, kad patiekalų kainos gali būti dvigubai didesnės tiems, kas sėdi prie staliukų, nei tiems, kurie sėdi prie baro. 
Taksi vairuotojams arbatpinigių palikti nėra priimta, tačiau viešbučio darbuotojai to tikėsis.


SVEIKATA


Keliaujant į Italiją skiepytis nebūtina. Pirmoji pagalba Italijoje - telefonu 118. Ištikus nelaimei skambinkite šiuo telefonu arba ieškokite pirmosios pagalbos kabineto (kai kuriose didelėse parduotuvėse, oro uostuose, stotyse, viešbučiuose).
Vaistinių darbo laikas dažniausiai sutampa su parduotuvių - vidutiniškai nuo 8.30 iki 12.30 ir nuo 15.00 iki 19.00 pirmadieniais-šeštadieniais (tačiau didžiuosiuose miestuose daugelis paprastai atidarytos visą parą). Planuojant savo atostogas patartina pasirūpinti savo sveikatos draudimu.


PASISVEIKINIMAS


Italai ypatingai įvertins, jei prie kelionę pasistengsite išmokti bent keletą pagrindinių itališkų žodžių. Paprastas „buon giorno“ (laba diena) kartais gali padaryti stebuklus. Taip pat pasisveikinant įprasta paspausti ranką - tai mandagumo ir pagarbos ženklas. Nesikreipkite į asmenį vardu, jei jo nepažįstate artimai, tai gali būti suprasta kaip įžūlumas.
Kelionės į Italiją nuo


465 €

Kelionės