Patarimai keliaujantiems į Ispaniją

SUVENYRAI


Vaikščiojimas po parduotuves ir apsipirkinėjimas Ispanijoje – tikras malonumas, ypač jei neskubate, tačiau nepamirškite, kad dauguma parduotuvių apie 2 val. užsidaro siestai ir atsidaro tik 17 val. Nedidelėse šeimos verslo parduotuvėse pardavėjai stengsis patenkinti net mažiausią Jūsų norą. Šviežiausi produktai būna dienos turguose (mercado), kurie veikia nuo 9.00 val. iki 14.00 val. Juose kainos gali būti net iki 20 proc. žemesnės nei parduotuvėse. Antikvarinių dirbinių ir sendaikčių turgūs (rastros) Ispanijoje vyksta visur, bet Madrido turgus – pats didžiausias. Vyno galėsite nusipirkti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje, tačiau geriausius sričių vynus rasite tik specializuotose parduotuvėse.
Net mažiausiame šalies miestelyje galėsite įsigyti įvairios tautinės atributikos: drabužių, juvelyrinių dirbinių, papuošalų ir kitų mielų niekučių su ispaniška simbolika. Namiškius galėsite pradžiuginti ir keramikos, odos dirbiniais, austais užtiesalais ar kilimais, medžio drožiniais.


SVEIKATA


Sveikatos priežiūra, ypač dideliuose Ispanijos miestuose yra gana aukšto lygio. Jūs galite pasirinkti privačią kliniką. Visų Europos sąjungos piliečių gydymo išlaidas dengia Ispanijos socialinis draudimas. Nelaimingo atsitikimo ar ligos atveju kreipkitės į gydytoją, arba išsikvieskite jį į viešbutį (iškvietimas 50 eurų). Jei esate apsidraudęs, tai pinigus atgausite Lietuvoje iš savo draudimo kompanijos. Būtinai paprašykite gydytojo pažymos, nepamirškite ir vaistų pirkimo kvitų.Sveikatos priežiūra, ypač dideliuose Ispanijos miestuose yra gana aukšto lygio. Jūs galite pasirinkti privačią kliniką. Visų Europos sąjungos piliečių gydymo išlaidas dengia Ispanijos socialinis draudimas. Nelaimingo atsitikimo ar ligos atveju kreipkitės į gydytoją, arba išsikvieskite jį į viešbutį (iškvietimas 50 eurų). Jei esate apsidraudęs, tai pinigus atgausite Lietuvoje iš savo draudimo kompanijos. Būtinai paprašykite gydytojo pažymos, nepamirškite ir vaistų pirkimo kvitų.


TRANSPORTAS


Pigiausia ir patogiausia susisiekimo priemonė Ispanijoje yra autobusai, kurie išvažiuoja iš įvairių miesto vietų. Jų tvarkaraščius ir išvykimo vietų adresus galite gauti turismo biure. Bilietą įsigysite stotyje arba iš autobuso vairuotojų. Per šventes ir sekmadieniais autobusų bilietai gerokai pigesni, tačiau ir keliaujančių yra daug daugiau. Šalyje yra kelių rūšių traukinių. Intercity ir Talgo ekspresai patogūs ir greiti, bet brangūs. Pigesni yra tolimųjų reisų keleiviniai traukiniai Omnibus ir Semidirecto. Perkant traukinio bilietus pirmyn ir atgal, suteikiama 25 proc. nuolaida. Kita susisiekimo priemonė Ispanijoje – įvairių tipų laivai, kurie plaukioja vasarą tarp kurortinių pajūrio miestelių. Lėktuvų keliauti šalyje yra brangu, tačiau patogu ir greita. Į didžiuosius Ispanijos miestus bei į kitas pasaulio šalis skrenda Ispanų oro linijų Air Iberia lėktuvai. Jei naudositės taksi paslaugomis, tai už 1 kilometrą sumokėsite apie 1 eurą ( kainą lemia vietovė bei taksi firma). Taksi automobilyje nėra skaitliukų, tačiau kiekvienoje taksi stotelėje yra iškabintas kainoraštis, o sėdant į taksi, dėl visa ko, pasiteiraukite kainos. Jei taksi užsisakysite iš viešbučio ar nakties metu, tai kainos bus aukštesnės. Automobilio nuoma parai Jums kainuos 35 – 100 eurų (kuras į nuomos kainą neįskaičiuotas). Automobilį Jums išnuomos tik tada, jei esate ne jaunesnis nei 21 metų ir turite tarptautinį vairuotojo pažymėjimą bei ne mažesnį kaip 1 ar 2 metų vairavimo stažą. Daugelyje šalies miestų sunkiai galite rasti kur pasistatyti automobilį, nes tam skirtų nemokamų vietų yra mažai, o mokama aikštelė Jums kainuos iki 3 eurų už valandą. Automagistralės ( žemėlapiuose žymimi raide A) keliai yra mokami ir 40-50 km kelio jums gali kainuoti nuo 2,4 iki 5 EUR.


ARBATPINIGIAI


Šalyje arbatpinigių palikti yra priimtina, tačiau nėra jokių nustatytų įkainių. Baruose ir restoranuose paliekama 10 proc. nuo sąskaitos sumos. Į viešbučių sąskaitą arbatpinigiai dažniausiai įskaičiuojami, tačiau paprastai paliekama apie 15 proc. Vairuotojams dažniausiai paliekamas 1 euras. Arbatpinigių palikti įprasta ir taksistams, nešikams viešbutyje, ekskursijų vadovams.


PAŠTAS


Ispanijos paštas (Correos) dirba 8.00 - 14.00 ir 17.00 - 19.30, šeštadieniais tik iki pietų, o sekmadieniais uždarytas. Pašto ženklų spaudos kioskuose nerasite. Jų galite nusipirkti pašte, tabako krautuvėse arba pas viešbučio administratorių. Kadangi pašto paslaugos lėtos, tai į kitas šalis pašto siuntos gali eiti savaitę.


TELEFONAS


Jei skambinsite telefono automatu, Jums reikės monetų ar telefono kortelės. Visa tai galite įsigyti pašte arba tabako parduotuvėje. Telefono kortelė jums kainuos 6-12 eurų. Išskyrus vietinius pokalbius, telefonų pokalbiai yra brangūs, ypač iš viešbučio, kuris ima papildomą mokestį, todėl pigiau bus jei skambinsite iš telefono automato. Jei Jūsų telefone įjungta „roaming“ paslauga, ir esate Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių abonentas, tai telefonu naudositės be problemų. Tarptautinis kodas, skambinant į Ispaniją - +34, iš Ispanijos į Lietuvą – 00370.


PATARIMAI


Ispanai į autobusą lipa tik pro priekines duris, o išlipa tik pro galines. Išeidami viešbučio raktą turite palikti registratūroje, o jei pamesite, tai mokėsite labai didelę baudą. Vertingus daiktus bei dokumentus palikite viešbučių kambaryje, seife (jis mokamas). Viešbučio rankšluostį į paplūdimį neštis draudžiama, o prie baseino kartais gali prireikti palikti piniginį užstatą. Gerti vandens iš vandentiekio Jums nerekomenduojame, nes jo skonis šiek tiek specifiškas. Geriamą vandenį geriau nusipirkite maisto parduotuvėje, kuri yra truputi toliau nuo centro, nes ten vanduo gerokai pigesnis.
Poilsinės kelionės į Tenerifę su Tez Tour nuo


895 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Tenerifę su Novaturas nuo


889 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Tenerifę su Novaturas nuo


889 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Barseloną su Novaturas nuo


575 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Barseloną su Tez Tour nuo


661 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Kostą Bravą su Tez Tour nuo


648 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Kostą Bravą su Aza tours nuo


416 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Kostą Bravą su Aza tours nuo


416 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Kosta Doradą su Tez Tour nuo


677 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Kosta Doradą su Aza tours nuo


458 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Barseloną su Aza tours nuo


676 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Maljorką su Tez Tour nuo


631 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Maljorką su Aza tours nuo


544 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Maljorką su Aza tours nuo


544 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Malagą su Aza tours nuo


497 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Malagą su Tez Tour nuo


717 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Malagą su Novaturas nuo


690 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Malagą su Aza tours nuo


497 €

Viešbučiai ir kainos


Poilsinės kelionės į Tenerifę su Aza tours nuo


647 €

Viešbučiai ir kainos