Estija | Apie Estiją

Bendra informacija apie Estiją, Estijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Estijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Estijoje.

Estija-valstybė šiaurės Europoje (kaip ir kitos Baltijos šalys), viena iš Baltijos šalių. Ribojasi su Latvija (pietuose) bei Rusija (rytuose). Bendras sausumos sienų ilgis – 633 km. Baltijos jūra skalauja Estijos krantus vakaruose, šiaurėje Suomių įlanka, pietvakariuose – Rygos įlanka.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas-45 226 km²

Sostinė-Talinas (429 574gyventojų)

Gyventojų skaičius-1 324 333 gyventojų

Kiti svarbūs miestai-Kerdla (3736 gyventojai), Pelva (6400 gyventojų), Tartu (104 109 gyventojai)

Religija-Evangelikai-liuteronai, Stačiatikiai ortodoksai.

Kalba-Estų

Elektros srovė- visoje šalyje 230 voltų. Rozetės ir elektros kištukai europietiško tipo.

Pinigai-Eurai

Telefonas- Šalies kodas skambinant iš Estijos +372, į Estiją 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

Klimatas- Estijos klimatas – vidutinių platumų, jam būdingi vėjuoti ir drėgni orai, nes šalis įsikūrusi prie Baltijos jūros. Kaip ir visose Šiaurės šalyse, Estijoje metų laikai labai skirtingi. Šaliai būdingos šiltos vasaros ir ne itin atšiaurios žiemos. Vidutinė vasaros temperatūra +21 laipsnis, žiemos -8 laipsniai, tačiau kartais vasarą atsirita ir karštesnio oro banga (iki +30 laipsnių), o žiemą šaltukas gali spustelėti ir iki -23 laipsnių.Virš Estijos beveik pusę metų dangus – debesuotas.

Maistas ir Gėrimai- Estų virtuvės pagrindą sudaro grietinėlė, pienas, kruopos, žuvys (ypač strimelės ir kilkės), liesa ir bekoninė kiauliena, mėsos subproduktai, bulvės, kopūstai, žirniai, griežčiai ir duonos gaminiai. Pienas ir bulvės – privalomi daugelio patiekalų komponentai, derinami su kitais produktais (pvz., pienas su žirniais ir žuvimi, bulvės kaip konditerijos gaminių komponentas). Tradicinis maistas – žirnių, kviečių ir miežių miltai, vartojami su pienu, kopūstai su kiauliena ir kruopomis, kraujinė dešra.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP