Estija | Apie Estiją

Valstybė šiaurės Europoje, viena iš Baltijos šalių. Ribojasi su Latvija (pietuose) bei Rusija (rytuose). Bendras sausumos sienų ilgis – 633 km. Baltijos jūra skalauja Estijos krantus vakaruose, šiaurėje Suomių įlanka, pietvakariuose – Rygos įlanka. Šalis įžymi savo  senoviniais žavingais miestais, nepaliestais Europos laukais, šiuolaikiniais viešbučiais ir populiariais kurortais, dideliais pramogų centrais, įdomiais naktiniais klubais, gatvių kavinėmis ir restoranais.

Kelionės į Estiją nuo
123 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas - 45 226 km²

Sostinė - Talinas (429 574 gyventojai)

Gyventojų skaičius - 1 324 333 gyventojai

Kiti svarbūs miestai - Kerdla (3736 gyventojai), Pelva (6400 gyventojų), Tartu (104 109 gyventojai)

Religija – Evangelikai - liuteronai, stačiatikiai ortodoksai.

Kalba - Estų

Elektros srovė - visoje šalyje 230 voltų. Rozetės ir elektros kištukai yra europietiško tipo.

Telefonas - Šalies kodas skambinant iš Estijos +372

Pinigai – Euras.

VIZA

Keliaujant į Estiją Lietuvos piliečiams vizos nereikia.

TRANSPORTAS 

Gerų kelių, nedidelio ploto ir įsitvirtinusios jūros jungties su salomis dėka labai lengva ir greita išvykti iš vieno Estijos taško į kitą. Mažiau nei per keturias valandas galima kirsti Estijos teritoriją be sustojimo. Žinoma, galite keliauti Estijoje įvairiais būdais, kurių kiekvienas turi savo privalumų:

Autobusu galite pasiekti beveik bet kurią Estijos dalį. Jei šalyje, norėsite aplankyti kelis miestus, autobusai yra tinkamiausias sprendimas. Mažuose miesteliuose autobusų stotys paprastai yra miesto centre. Didelėse vietose autobusai sustoja netoli centro.

Beveik visada už bilietą galima sumokėti vairuotojui prie įėjimo. Mažiau nei valandą trunkančios kelionės kaina svyruoja nuo 1 iki 3 eurų, ilgesnės kelionės gali kainuoti iki 10 eurų. Miesto autobusų bilietus Taline galite nusipirkti iš vairuotojo, tačiau jų kaina yra daug didesnė nei įprastuose kioskuose.

Traukiniai. Šiandien Estijos geležinkelių tinklas siūlo daugybę malonių kelionių tarp sostinės Talino ir tokių miestų kaip Tartu ir Viljandi bei mažesnių miestų. Traukiniuose yra WI-FI, patogios sėdynės, o langai su užuolaidomis.

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

KĄ APLANKYTI

Estijoje yra keletas kurortinių miestų, turinčių ilgas tradicijas ir platų paslaugų spektrą - nuo visiško atsipalaidavimo iki veiksmingo gydymo.

Taline yra 6 vieši paplūdimiai, daugybė SPA ir sporto klubų, taip pat viduramžių senamiestis ir tipiškas Europos modernus miesto centras. Todėl poilsis Estijos sostinėje yra puiki galimybė ne tik atkurti jėgas ir sveikatą, bet ir gauti daug naujų įspūdžių.

Hapsalu - su gražia medine architektūra ir promenadomis. Šio miesto lėto gyvenimo stilius, ypač žiemą, turi raminančią įtaką energingiausiems žmonėms. Norintys pagerinti savo sveikatą atvyksta į Haapsalu, nes miestas garsėja savo purvo terapijos tradicijomis. Savitos kavinės, vaizdingi paplūdimiai ir įvairūs kultūriniai renginiai neduos liūdėti tarp gydymo intervalų.

Pernu ištisus metus pritraukia daug turistų. Kasmet Pernu tampa šalies vasaros sostine, galima mėgautis kultūros renginiais ir naktiniu gyvenimu, taip pat atsipalaiduoti smėlio paplūdimiuose. Žiemą poilsiautojai skuba į SPA, kur drąsiausi plaukioja lauko baseinuose.

Kuressaare yra patogi vieta atsipalaiduoti SPA centre ar paplūdimyje. Vasaros mėnesiais galima pailsėti nuo minios, keliaujant į kaimyninę vaizdingą Hiiumaa salą vienai dienai. Šaltomis žiemos savaitėmis salą galima pasiekti ledo keliu. Trumpi atstumai leidžia lengvai susipažinti su vietiniais pakrančių kaimais. Kuresarėje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, įskaitant kasmetines Saaremaa operos dienas.

Narva-Jõesuu kartais vadinama Šiaurės Rivjera. Čia yra ilgiausias Estijos paplūdimys. Kasmet miškų apsuptas mažas miestelis siūlo vis daugiau pramogų galimybių poilsiautojams.

Värska yra mažas miestelis, bet plačiai žinomas dėl savo mineralinio vandens ir gydomojo purvo. „Värska“ mineralinio vandens ir vietinio gydomojo purvo mišinys yra unikalus pasauliniu mastu - jame yra estrogeno (moterų hormono), kuris atjaunina odą. Tinkamas gydymas galimas tik „Värska“ SPA.

VIRTUVĖ/ MAISTAS

Nepaisant to, kad Estija yra šalia Skandinavijos šalių, tradicinę estų virtuvę didžiąja dalimi įtakojo vokiečių kulinarijos tradicija, paremta kiaulienos, bulvių ir įvairių daržovių patiekalais.

Estų virtuvės pagrindą sudaro grietinėlė, pienas, kruopos, žuvys (ypač strimelės ir kilkės), liesa ir bekoninė kiauliena, mėsos subproduktai, bulvės, kopūstai, žirniai, griežčiai ir duonos gaminiai. Pienas ir bulvės – privalomi daugelio patiekalų komponentai, derinami su kitais produktais (pvz., pienas su žirniais ir žuvimi, bulvės kaip konditerijos gaminių komponentas). Tradicinis maistas – žirnių, kviečių ir miežių miltai, vartojami su pienu, kopūstai su kiauliena ir kruopomis, kraujinė dešra.

Originalios Estijos virtuvės patiekalai buvo juodoji duona, kiauliena, žuvis, kopūstų sriuba, bulvės, daržovės ir įvairūs pieno produktai. Šiandien Estijos virtuvė yra mišinys - nacionalinių tradicijų sujungimas su pasaulietinėmis. Dauguma patiekalų yra labai paprasti, bet širdingi.

Populiarios įvairios sriubos: sriuba su miežiais ir bulvėmis, sriuba su koldūnais, sriuba su žirneliais ir perlų miežiais, duona ir mėlynių sriubomis, sriuba su silke ir bulvėmis, taip pat alaus sriuba.

Iš nacionalinių patiekalų verta paragauti kiaulienos kojas su žirneliais, troškintus su miežiais ir raugintais kopūstais; pipirų kiauliena; troškinta kiauliena su kopūstais ir perlų miežiais "muli-kapsad" virtos mėsos su daržovėmis; juodųjų pipirų dešra; rūkytas upėtakis "suitsukala" miežių miltai.

Desertui patiekiamos puikios želė, šokoladas su riešutais, saldainiai su mėtų, likerio, kavos ar riešutų užpildais.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

KLIMATAS

Estijos klimatas – vidutinių platumų, jam būdingi vėjuoti ir drėgni orai, nes šalis įsikūrusi prie Baltijos jūros. Kaip ir visose Šiaurės šalyse, Estijoje metų laikai labai skirtingi. Šaliai būdingos šiltos vasaros ir ne itin atšiaurios žiemos. Vidutinė vasaros temperatūra +21 laipsnis, žiemos -8 laipsniai, tačiau kartais vasarą atsirita ir karštesnio oro banga (iki +30 laipsnių), o žiemą šaltukas gali spustelėti ir iki -23 laipsnių. Virš Estijos beveik pusę metų dangus – debesuotas.

Kelionės į Estiją nuo
123 €
Kelionės