Patarimai keliaujantiems į Braziliją

MUITINĖ


Atvykę visi keliautojai turi pateikti muitinei tinkamai užpildytą vežamo bagažo deklaraciją (de Bagagem Acompanhada - DBA), kurią gausite iš skrydžio palydovų. Muitinės teritorijoje, užsienio keliautojas turi pereiti prie „Deklaruojamų prekių“ stalo, kai jo ar jos bagaže yra: gyvūnų, augalų, sėklų, maisto, vaistų, ginklų ar amunicijos;


kitų daiktų, kai keliautojas pageidauja gauti patvirtinimą apie jų įvežimą į Braziliją;
laikinai įvežama nuosavybė, kai jų paminėjimas DBA yra būtinas (pavyzdžiui, daiktai, kurių vertė didesnė nei 3 000 JAV $);
nuosavybės, pagal Brazilijos įstatymus nelaikomos bagažu (įsigytos komerciniais ar pramoniniais tikslais);
Vertybių (grynais, čekiais ar kelionės čekiais) vertė viršija 10 000 realų (arba ekvivalenčios sumos užsienio valiuta).


SKIEPAI


Vakcina nuo geltonosios karštinės yra rekomenduojama visiems turistams, lankantiems šias Brazilijos dalis: Akre, Amazonę, Amapá federalinę apygardą, Goiás, Maranhão, Mato Grosso do Sul, Pará, Rondoniją, Roraimą ir Tokantinus. SVARBU: Jūs turite pasiskiepyti likus 10 dienų iki kelionės. Prieš keliaudami į Braziliją, turite gauti tarptautinį sertifikatą patvirtinantį vakcinaciją nuo geltonosios karštinės, jei atvykstate iš šių valstybių: Angolos, Benino, Bolivijos, Burkina Ditch, Kamerūno, Kolumbijos, Ekvadoro, Gabono, Gambijos, Ganos, Gvinėjos Bisau, prancūzų Gvijanos, Liberijos, Nigerijos, Peru, Kongo Demokratinės Respublikos, kalnų masyvo Lauvene, Sudano, Venesuelos ir Zairo. Jei keliavote per šias šalis, jums taip pat reikia sertifikato. 


SAUGUMAS


Elgdamiesi atsargiai ir vadovaudamiesi nuojauta galite praleisti laiką Brazilijoje ramiai. Maži ir vidutiniai Brazilijos miestai yra pakankamai saugūs, tačiau keliaudami po didžiuosius miestus, imkitės kelių apsaugos priemonių: Vežkitės kiek galite mažiau vertingų daiktų. Laikykite savo pasą saugiai ir turėkite jo kopiją. Naudokite savo kameras ir kompiuterius atsargiai, nerodykite didelių pinigų kiekių, brangakmenių arba kitų objektų, kurie galėtų atkreipti vagių dėmesį. Visada laikykite savo daiktus prie savęs, geriausia - priešakyje, nebent jie yra užrakinti saugioje vietoje. Didžiuosiuose miestuose, pabandykite likti labiausiai turistų lankomose teritorijose. Jei norite pamatyti kitas miesto dalis, pasirūpinkite registruoto gido palyda.


KITI PATARIMAI:


Rekomenduojama gerti vandenį iš butelių.
Elektros įtampa: 110 arba 220 voltų. Prieš naudodami savo prietaisus, pasiteiraukite.
Labiausiai turistų lankomose vietose galima rasti žmonių, kurie kalba angliškai, bet pabandykite išmokti kelias portugališkas frazes arba įsigyti elektroninį žodyną.
Naudokite apsaugos nuo saulės priemones. Kai kuriose vietose jums reikės apsaugos nuo uodų priemonių.
Kelionių draudimas rekomenduotinas, kaip ir bet kokiai kitai kelionei.