Brazilija | Apie Braziliją

Bendra informacija apie Braziliją, Brazilijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Brazilijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Brazilijoje.

Brazilija - didžiausia Lotynų Amerikos valstybė, į kurią prieš daugiau nei 500 metų pirmasis europietis, portugalų tyrinėtojas Pedro Alvares Cabral, įkėlė koją. Brazilija – tai ne tik futbolo komanda, spalvingasis karnavalas, aromatinga kava bei Copacabana paplūdimys. Balto smėlio paplūdimiai sudaro ilgiausią pasaulyje pakrantę, o daugiau kaip 170 milijonų brazilų pasiruošę draugiškai jus sutikti, parodyti savo nuostabią šalį bei kartu, nors ir trumpam, džiaugtis ir mėgautis visais gyvenimo teikiamais malonumais. Jūsų laukia nuostabus, dieną naktį pulsuojantis Rio; kalnų kurortas Petropolis, neištirtos Amazonės džiunglės, vienas didžiausių gamtos stebuklų planetoje – Iguassu kriokliai, seniausias šalies miestas - Salvador da Bahia ir dar daug kitų, akiai malonių vietų.

Įvažiavimas į šalį. Asmuo privalo turėti galiojantį pasą. Lietuvos piliečiams reikalinga įvažiavimo į Braziliją vizos nebereikalingos nuo 2009 sausio mėn.

Geografija. Brazilija yra Pietų Amerikoje prie Atlanto vandenyno. Šalies plotas –8 547 403 kv.km. Gyventojų skaičius – 176,029 mln. Ceara valstija yra Brazilijos šiaurės rytuose, šiek tiek žemiau Ekvatoriaus. Plotas - 46.348 kv.km. Gyventojų skaičius – 7, 417 mln.

Klimatas. Brazilijai būdingi regioniniai klimato skirtumai: Amazonės žemumoje vyrauja ekvatorinis drėgnas klimatas (vid. Oro temperatūra - ~27 C); Brazilijos ir Gvianos aukštumose – subekvatorinis drėgnas klimatas, pietinėje šalies dalyje – subtropinis jūrinis klimatas. Ceara valstijoje, Atlanto vandenyno pakrantėje – pusiau drėgna ir šilta (vidutinė oro temperatūra – 26 –27 C), kalnuose – drėgna ir vėsu (vidurkis – 22 C).

Laikas. Laikas nuo Lietuvos skiriasi 6 val. vakarinėje Brazilijos dalyje ir 5 val. – rytinėje.
Valstybinė santvarka. Brazilija yra Federacinė Respublika, kurią sudaro 26 valstijos ir federacinė sostinės apygarda.
Sostinė. Brazilijos sotinė yra Brasilia, Ceara valstijos – Fortaleza.

Kalbos. Oficiali kalba – portugalų, tačiau Brazilijoje gausu dialektų, žargono ir slengo.

Religija. Romos katalikai – 88 %, protestantai – 6 %, šalyje taip pat išpažįstamas indėnų animizmas, afrikietiški kultai, populiarios įvairios sektos.

Valiuta. Piniginis vienetas – Realas (BRL), kurį sudaro 100 sentavų. Pinigus galima išsikeisti valiutos keityklose, taip pat daugelyje viešbučių. Gatvėje pinigų keisti nerekomenduojame.
Kreditinės kortelės. Daugelyje miesto viešbučių, restoranų, barų, kavinių, naktinių klubų ir parduotuvių priimamos Visa, Mastercard, Dinners Club ir American Express kortelės. Taip pat jas galima naudoti bankuose bei bankomatuose. Keliaujant valstijos pakrante ir viešint mažuose kurortiniuose miesteliuose, paplūdimiuose, rekomenduojama turėti grynųjų pinigų.

Transportas. Rio de Žaneire galima patogiai keliauti metro (bilietas ~ 2 realai), autobusu (~1.5 realo). Metro kondiciuonuojamas, todėl keliauti tikrai patogu.Buenos Airėse transporto kainos panašios, pigiausia keliauti metro ir autobusu, nors taksi irgi nebrangu.  Viešajame transporte saugokitės kišenvagių - jie gana dažni. Ne urbanizuotose vietovėse populiariausios transporto priemonės – specialiai pritaikyti visureigiai bei bagiai.

Sveikata. Miestuose yra daug valstybinių ir privačių medicinos įstaigų, į kurias kreipiantis reikalingas pasas, sveikatos draudimas ir kartais – kreditinė banko kortelė. Vykstant į Braziliją rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, taip pat imtis profilaktinių priemonių nuo maliarijos ir geltonojo drugio.

Vanduo. Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo. Viešbučiuose, restoranuose, baruose bei naktiniuose klubuose ledukų gamybai yra naudojamas mineralinis vanduo.

Elektra. Brazilijoje elektros srovė nėra standartizuota – 110 arba 120 V. Kai kuriuose viešbučiuose –220 V. Rio de Žaneire ir San Paule – 60 Hz. Jei įtampa neatitinka europietiškų standartų, kameroms, telefonų įkrovikliams ir kitiems elektros prietaisams reikalingas adapteris, kurį rekomenduojame įsigyti iš anksto.

Telefonas. Patogiausias ir pigiausias būdas paskambinti į savo šalį – nusipirkti telefono kortelę ir pasinaudoti taksofonu. (Lietuvos kodas – 00 370). Taip pat galima skambinti iš viešbučio kambario, tačiau, norint išvengti galimų nesusipratimų, iš anksto pasiteiraukite apie kainas.

Arbatpinigiai. Restoranuose, baruose , kavinėse bei klubuose, taip pat kambarinėms, gidams ir pasiuntinukams už gerą aptarnavimą yra įprasta palikti 10 proc. arbatpinigių, nors būkite atidūs - kartais 10 proc. arbatpinigiai jau būna įskaičiuoti į sąskaitą. 

Šventės:
vasario 3-8d. Bahia karnavalas;
vasario 4-8d. Rio de Žaneiro karnavalas;
vasario 5-6d. San Paulo karnavalas;
kovo 21-25d. Didžiosios savaitės procesijos;
kovo 21-30d.  Do Divino Espírito šventė;
birželio 27d. šventė Rio de Žaneire;

Svarbūs adresai:

LR AMBASADA ARGENTINOS RESPUBLIKOJE, BRAZILIJOS FEDERACINEI RESPUBLIKAI, KOLUMBIJOS RESPUBLIKAI, URUGVAJAUS RYTŲ RESPUBLIKAI, VENESUELOS BOLIVARO RESPUBLIKAI, ČILĖS RESPUBLIKAI IR EKVADORO RESPUBLIKAI

JONAS VALAVIČIUS
Garbės generalinis konsulas Brazilijoje

Tel.: +55 11 5681 9658
Fax.: +55 11 5521 4182
E-mail: litucons@uol.com.br

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP