Patarimai keliaujantiems į Vietnamą

ŠALIES SPECIFIKA


Ryčiausia Indokinijos pusiasalio valstybė. Šalies sostinė yra Hanojus, didžiausias miestas – Hošiminis. Vietnamas iš šiaurės ribojasi su Kinija, šiaurės vakaruose su Laosu, Kambodža iš pietvakarių. Iš rytų šalies krantus skalauja Pietų Kinijos jūra. Šalies forma primena „S“ raidę. Po 1954 – 1975 m. šalyje vykusio karo šalyje įsigalėjo komunizmas. Vietnamas – labai spalvinga šalis, išlaikiusi savo nacionalines tradicijas ir papročius. Šalis gali pasigirti pasakiška kontrastinga gamta, šimtmečius skaičiuojančiais pastatais, prancūzų kolonijinio laikotarpio pėdsakais bei tikrai unikalia kultūra. Vietnamas yra išvagotas daugybės upių, todėl nemažai vietinių gyvena tiesiog ant vandens. Šalyje gausu senųjų šventyklų ir viduramžiškų pakrantės miestų, įspūdingų parkų, kuriuose galima grožėtis laukine gamta, neregėtais augalais, gyvūnais. Vietnamo pakrantėse įsikūrę kurortai traukia poilsiautojus smaragdiniais jūros vandenimis, puikiais paplūdimiais, kerinčiais saulėlydžiais.


PIRKINIAI


Arbata, kava, pipirai ir cinamonas, rankų darbo kosmetika, marmuras, ao dai (tautinis kostiumas), rankdarbiai iš bambuko ir medienos, keramikiniai indai, popierinės vėduoklės, šilkas, ryžių vynas su marinuota gyvate.


TRANSPORTAS


Naudojantis vietiniu transportu Vietname, reikėtų nepamiršti apie galimybę derėtis. Kaip ir daugelyje kitų šalių – užsieniečiams dažnai taikomos aukštesnės kainos. Keliaudami tarp miestų, tarpmiestinius bilietus geriau pirkti autobusų stotyse: didelė tikimybė, kad perkant autobuse, teks mokėti keletą kartų daugiau negu įprasta. Vietname tarp didesnių miestų ir kitų šalių valstybių sostinių taip pat kursuoja traukiniai. Norint įveikti nedidelį atstumą miesto ribose ypač populiaru važinėti taksi, rikša ir mototaksi. Kainą geriausia suderėti iš anksto, dar prieš įsėdant į transporto priemonę.


ARBATPINIGIAI


Arbatpinigiai nėra Vietnamo kultūros dalis, tačiau aptarnavimo mokestis dažniausiai įtraukiamas į restoranų sąskaitas, kaip ir į vakarietiško stiliaus viešbučių sąskaitas.


SVEIKATA


Rekomenduojama pasiskiepyti nuo maliarijos, hepatito A ir B, vidurių šiltinės, revakcinuotis nuo difterijos ir stabligės.Paplitę smulkūs nusikaltimai prieš turistus. Nusikaltėliai taikosi į turistų gausiai lankomas vietas. Rekomenduojama būti atsargiems viešajame transporte, nedėvėti ir nesinaudoti brangiais asmeniniais daiktais. Didesniuose miestuose motociklininkai vagia rankines bei kuprines, gali sužaloti pėsčiuosius. Nepatariama vaikščioti vieniems tamsiu paros metu. Turistų pamėgtose bei gausiai užsieniečių apgyvendintose vietose pasitaiko seksualinės prievartos atvejų. Draudžiama keliauti prie karinių bazių. CentriniameVietname ir prie sienos su Laosu yra nesprogusių minų. Užminuotos teritorijos dažnai nėra pažymėtos.
Kelionės į Vietnamą nuo


1795 €

Kelionės