Vengrija | Apie Vengriją

Valstybė, įsikūrusi centrinėje Europoje. Vengrija turi daug kaimynių: Slovakija, Ukraina, Rumunija, Serbija, Kroatija, Slovėnija ir Austrija. Apie 50 % šalies teritorijos yra lygumos. Atvykusius žavi dvi didžiausios šalies upės – Dunojus ir Tisa. Vengrija garsi didžiausiu gėlo vandens ežeru Europoje – Balatonu. Apipintas legendomis ežeras dabar yra puiki vieta poilsiui. Išvystytos pakrantės garsėja ir gydomaisiais centrais, nes teritorijoje daug gydomųjų šaltinių. Architektūriniu požiūriu Vengrija yra tikras lobis, turintis viską – nuo romėnų griuvėsių ir viduramžių pastatų iki barokinių bažnyčių, neoklasikinių pastatų, modernių SPA ir terminių baseinų. Kalbama yra ne tik apie Budapeštą, architektūrinių perlų galima aptikti ir kituose šalies miestuose – Segede, Kečkemėte, Debrecene, Šoprone.

Kelionės į Vengriją nuo
229 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas: 93 030 km².

Gyventojų skaičius: 9 981 334.

Sostinė: Budapeštas.

Kalba: Vengrų.

Valiuta: Forintas.

Religija: 74,4% krikščionybė.

Telefonas: +36.

Elektros srovė: 220-240 voltų. Europietiško tipo rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Žemyninis, todėl čia žiemos būna šaltos, o vasaros karštos. Sausį temperatūra visoje šalyje būna minusinė, o liepos vid. temperatūra – 20 °C. Šalies centre, Budapešte, vidutinė sausio temperatūra būna -0,6 °C, o vidutinė liepos temperatūra – 22.2 °C. Vengrijoje per metus vid. iškrenta 635 mm kritulių.

LANKYTINOS VIETOS

Budapeštas – turistų lankomiausia Centrinės Europos sostinė. Didingas miestas neretai yra tituluojamas vienu gražiausių Europoje. Tai karališkos architektūros SPA miestas. Budapešte būtina pamatyti Budo pilį, parlamento rūmus, Šv. Stepono baziliką, Gelerto viešbutį, apsilankyti Sečeni terminėje pirtyje ir pasivaikščioti Dunojaus upės krantinėmis arba pasiplaukioti upe laiveliu. Budapešto naktinis gyvenimas yra vienas trankiausių visoje Europoje. Egeris yra visų labai mylimas miestas. Barokinės architektūros miestas suteikia miestui ramią beveik viduržemišką nuotaiką. Tai garsus Vengrijos vynininkystės miestas, geriausias Vengrijos vynas kilęs yra būtent iš ten. Vengrijos jūra vadinamas didysis Balatono ežeras vasarą pritraukia daug atostogautojų. Taip pat verti dėmesio yra Pėčas, Šopronas, Segedas, Kečkemėtas ir Holokės kaimas, kuris yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Tradicinis maistas ruošiamas remiantis giliomis prieskonių naudojimo ir patiekalų gaminimo tradicijomis. Vengriški patiekalai ruošiami su malta raudona paprika, svogūnais, pomidorais ir saldžia žalia paprika. Svarbiausias vengrų virtuvės valgių asortimentas – daržovių, mėsos ir miltinių patiekalų, gėlavandenių žuvų patiekalai. Vengrai labai mėgsta kiaulieną, jautieną ir avieną. Nacionalinis patiekalas yra guliašas. Žvejo sriuba (paprikinė žuvienė), langošas, štrudelis – kiti labai vengriški patiekalai. Vengrai labai didžiuojasi savo vynu. Be vyno, jie dar turi palinką – 60-80% stiprumo brendį, žolelių trauktinę Unicum.

MUITINĖ

Į Vengriją galima vykti su tapatybės kortele, viza nereikalinga. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į Vengriją skiepytis nereikia.

TRANSPORTAS

Galima į kitus miestu vykti traukiniu arba autobusu. Visgi autobusai yra pigesni ir dažnai greitesni už traukinius. Taip pat ne visas vietas galima pasiekti traukiniu. Automobiliu galima pasiekti vietas, kur neveža autobusai.

SUVENYRAI

Palinka, vengriški paprikiniai prieskoniai, mangalikos saliamis, vengriškas vynas, saldumynai, magnetukai, raktų pakabukai.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Kelionės į Vengriją nuo
229 €
Kelionės