Vengrija | Apie Vengriją

Bendra informacija apie Vengriją, Vengrijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Vengrijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Vengrijoje.

Vengrija-Vengrija įsikūrusi centrinėje Europoje. Tai gana nedidelė valstybė, kurios ilgis iš šiaurės į pietus siekia 268 km, iš rytų į vakarus – 526 km. Vengrija turi daug kaimynų: Slovakija, Ukraina, Rumunija, Serbija, Kroatija, Slovėnija ir Austrija. Apie 50 % Vengrijos teritorijos yra lygumos. Atvykusius žavi dvi didžiausios šalies upės – Dunojus ir Tisa. Vengrija garsi didžiausiu gėlo vandens ežeru Europoje – Balatonu. Apipintas legendomis ežeras dabar yra puiki vieta poilsiui. Išvystytos pakrantės garsėja ir gydomaisiais centrais, nes teritorijoje daug gydomųjų šaltinių.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas-93 030 km²

Sostinė-Budapeštas (1 721 556gyventojų)

Gyventojų skaičius-9 981 334 gyventojų.

Religija-74,4% Krikščionys.

Kalba-valstybinė kalba vengrų

Elektros srovė- visoje šalyje 220-240voltų. Europietiško tipo rozetės ir kištukai.

Pinigai-Forintas

MUITINĖ:

Į Vengriją galima vykti su tapatybės kortele viza yra nereikalinga. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Vengrijos +36, į Vengriją 00

Seifai-savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į Vengriją skiepytis nereikia.

Klimatas- žemyninis, todėl čia žiemos būna šaltos, o vasaros - karštos. Sausį temperatūra visoje šalyje būna minusinė, o liepos vid. temperatūra - 20 °C. Šalies centre, Budapešte, vidutinė sausio temperatūra būna -0,6 °C, o vidutinė liepos temperatūra - 22.2 °C. Vengrijoje per metus vid. iškrenta 635 mm kritulių.

Maistas ir gėrimai- Vengrija yra Europos centre ir jos virtuvėje gajos Rytų bei Vakarų tradicijos, todėl maisto ruošimas labai įvairus. Tradicinis maistas ruošiamas remiantis giliomis prieskonių naudojimo ir patiekalų gaminimo tradicijomis. Vengriški patiekalai ruošiami su malta raudona paprika, svogūnais, pomidorais ir saldžia žalia paprika. Svarbiausias vengrų virtuvės valgių asortimentas – daržovių, mėsos ir miltinių patiekalų, gėlavandenių žuvų patiekalai.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP