Venesuela | Apie Venesuelą

MARGARITOS SALA (VENESUELA)

Margaritos sala (ispaniškai Isla Margarita) yra Venesuelai priklausanti ir 40 km nutolusi nuo jos sala, esanti Karibų jūroje šiaurės vakaruose nuo Venesuelos. Margaritos salos dydis 1150 km², didžiausias atstumas tarp šiaurės ir pietų pakrantės – 33 km, tarp rytinės ir vakarinės – 64 km. Saloje gyvena 425 000 gyventojų. Sostinė – Asunsjonas (La Asuncion).

Čia, virš nuostabaus grožio smėlio paplūdimių, 320 dienų per metus šviečia saulė, veši augmenija aukštų palmių fone. Sala išsidėsčiusi taip, kad jai negresia Karibų jūrai būdingi uraganai ir vyrauja aukštos temperatūros (vidutiniškai 27-33 laipsniai), ir tai, aišku, vilioja idealių sąlygų poilsiui ieškančius turistus. Po vandeniu verda savas spalvingas gyvenimas, todėl atvykusieji į Margaritos salą gali nardyti ir praktikuoti kitas vandens sporto šakas. Pakrantėje yra apie 50 paplūdimių, kuriuose visada gausu ne tik turistų, bet ir pačių Venesuelos gyventojų. Tačiau ne tik galimybė maloniai pailsėti traukia turistus į Margaritos salą. Čia itin žemos kainos (bemuitė zona). Vietos parduotuvėse visada pilna žmonių, norinčių įsigyti pigių ir gerų prekių.

BENDRA INFORMACIJA APIE MARGARITOS SALĄ

Įvažiavimas į šalį: Asmuo privalo turėti galiojantį pasą ir vizą arba turisto kortelę (priklausomai nuo pilietybės). Turisto kortelės nemokamai dalinamos oro linijų tarptautinių skrydžių į Venesuelą metu.

Medicina ir sveikata: Margaritos saloje yra keletas valstybinių ir privačių klinikų, greitosios pagalbos tarnybų ir gydytojų. Jei Jums būtina stacionari medicininė pagalba, geresnes paslaugas siūlo privačios klinikos (Centro Medico La Fe, Clinica Margarita, Clinica Costa Azul). Už gydymą privalote iš karto sumokėti klinikoje ir vėliau susigrąžinti pinigus iš Jūsų draudimo bendrovės. Jei Jums reikalingas gydymas ligoninėje, būtinai turėkite su savimi savo pasą ir kreditinę kortelę.

Klimatas: Nei Venesueloje, nei Margaritos saloje nėra ryškių sezonų skirtumų. Temperatūra saloje svyruoja tarp 32°C rugsėjo mėnesį ir 24°C sausį. Patariame atsargiai degintis, kadangi čia saulė yra daug stipresnė nei kitose panašių geografinių platumų zonose.

Plotas: Salos plotas yra 940 km². Verta apvažiuoti visą salą ir atrasti jos žavesį. Keliai iš esmės yra geri, didžiausias atstumas tarp šiaurinės ir pietinės pakrančių yra 33 km, tarp rytinės ir vakarinės – 64 km. Saloje gyvena apie 370.000 gyventojų.

Valiuta: Piniginis vienetas yra bolivaras. Cirkuliuoja 100, 500, 1000, 2000, 5000, 10000, 20000 ir 50 000 bolivarų nominalų banknotai bei 5, 10, 20, 50, 100 ir 500 bolivarų vertės monetos. Pinigų keitimui geriausia vežtis JAV dolerius.

Valiutos apribojimai: Valiutą būtina keisti Komerciniuose bankuose arba Valiutos keitimo punktuose pagal oficialų valiutos kursą.

Kreditinės kortelės: Visa, Mastercard, Dinners Club ir American  Express kortelės priimamos daugelyje parduotuvių, restoranų, viešbučių, barų ir naktinių klubų. Kelionės čekiai taipogi priimami. Mažesniuose miesteliuose rekomenduojama turėti bolivarų.

ARBATPINIGIAI

Restoranai ir barai bei klubai įskaičiuoja 10 proc. aptarnavimo mokestį į sąskaitas, tačiau padavėjams, turistų gidams, kambarinėms ir pasiuntinukams paliekami arbatpinigiai už gerą aptarnavimą.

VANDUO

Nerekomenduojama vartoti vandens iš čiaupo. Geriau vartoti filtruotą vandenį arba vandenį buteliuose.

TRANSPORTAS

Viešasis transportas nuveš į bet kurią Margaritos salos vietą už tikrai mažą kainą. Tai patogiausias transporto būdas Porlamaro mieste; tačiau jei norite nuvykti iš vieno kaimelio į kitą, viešasis transportas yra labai lėtas, kadangi vairuotojas stoja ne stotelėse, bet visur, kur keleivis paprašo. Taxi paslaugos taip pat nėra brangios.

KALBA

Ispanų. Aptarnaujantis personalas kalba anglų kalba. Patartina vežtis mini lietuvių – ispanų kalbų žodynėlį.

TELEFONAS

Jokių Lietuvos operatorių ryšys Margaritos saloje neveikia.

INTERNETAS

Interneto kavinėse 1 val. kaina nuo 2000 iki 6000 Bolivarų ( apytiksliai nuo 2 iki 6 Litų).

ELEKTRA

Įtampa Margaritos saloje yra tokia pati kaip ir likusioje Venesuelos dalyje, t.y. 110 V. Būtina turėti adaptorių rozetei (kištukiniam lizdui)

Venesuelos: +58, Margaritos salos: 295.