Tunisas

Patarimiai keliaujantiems į Tunisą. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Tunisą

PATARIMAI

Saulė / vanduo
Tunisas garsėja ne tik puikiu klimatu ir skaisčia saule, bet ir skaidria šilta jūra. Paplūdimiai Tunise puikūs – smėlis minkštas ir švarus, poilsiautojams nuomojami gultai su čiužiniais ir skėčiais (kai kurių viešbučių paplūdimiai šią paslaugą teikia nemokamai). Paplūdimio rankšluosčiais aprūpina beveik visi 4*-5* viešbučiai (rankšluosčiai išduodami palikus užstatą), o vykstant į žemesnės kategorijos viešbutį - paplūdimio rankšluostį patartina pasiimti su savimi. Atkreipiame dėmesį, kad kartais jūros pakrantėse pasitaiko medūzų. Kadangi Tunise vasarą klimatas sausas ir karštas, rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių vidurdienį. Saulė šiuo metu itin kaitri. Geriausia kaitintis ryte iki 11 val. ir popiet, nuo 15 val. Taip pat nevertėtų pamiršti ir apsaugos nuo saulės kremų.
 
Maistas / gėrimai
Gatvėse ir paplūdimiuose daug greito maisto užkandinių: tunisietiški sumuštiniai su tunu, kiaušiniais, paprika, pomidorais, svogūnais, šiek tiek alyvų aliejaus ir aštriu padažu harisa. Brikai - ploni aliejuje kepti lietiniai su špinatų ar bulvių, kiaušinių, tuno ir kt. įdaru. Tunise populiarios sriubos. Išskirtinai skanūs žuvies patiekalai. Dažniausiai žuvis kepama ant grotelių, paskaninant citrinų sultimis ir alyvų aliejumi. Nerekomenduojama valgyti neplautų vaisių bei gerti vandens iš čiaupo. Patariama pirkti mineralinį vandenį buteliuose.
 
Apranga / avalynė
Drabužius bei apavą vertėtų rinktis kuo lengvesnius ir svarbiausia – patogius. Pavasario, rudens mėnesiais vakarais oras atvėsta, tad rekomenduojama turėti ir šiltesnių drabužių. Išeinant iš viešbučio teritorijos, lankantis viešose vietose, turguose vertėtų rinktis kiek uždaresnę aprangą. Nerekomenduojama eiti vakarieniauti į aukštesnės klasės viešbučių restoranus, vilkint paplūdimio apranga. Kai kuriuose viešbučiuose svečiai be deramos aprangos į restoraną tiesiog neįleidžiami.
 
Saugumas
Tunise išties rūpinamasi svečių saugumu. Tačiau, kaip ir visur kurortuose, kur yra spūstys žmonių, pasitaiko smulkių vagysčių, todėl reikėtų neprarasti budrumo ir saugotis kišenvagių. Nerekomenduotina keliauti pavieniui pietinėje šalies dalyje, dykumoje.
 
Fotografavimas
Tunise griežtai draudžiama fotografuoti valstybines įstaigas (prie pastatų iškelta valstybinė vėliava), policininkus, kareivius.
 
Naudinga žinoti
Lietuvos Respublikos ambasada Tuniso Respublikai (Paryžiuje):
22,Bbd de Courcelles
75017 Paris
Telefonas:             +33 1 40545050       
Faksas:             +33 1 40545075       
El. paštas: chancellerieamb-lituanie.fr

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP