Tibetas | Apie Tibetą

Bendra informacija apie Tibetą, Tibeto miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Tibeto klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Tibete.

Tibetas- istorinis-kultūrinis regionas, esantis Tibeto plynaukštėje, 4000 ir daugiau metrų virš jūros lygio, į šiaurę nuo Himalajų. Šiuo metu didžiuma priklauso Kinijai. Tibetas turi labai savitą kultūrą, kurioje darniai susipynę vietinės ir užsienio tradicijos. Tai savita pasaulio civilizacija. Tibetas nemažai perėmė iš kaimyninių Kinijos ir Indijos civilizacijų, tačiau vyraujanti buvo indų tradicija: iš Indijos atėjo budizmas, indų raštų sistemos pagrindu sukurtas tibetiečių raštas.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 1 228 400 km²

Sostinė-Lasa (373 000 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 2 740 000gyventojų

Religija-Tibeto budizmas

Kalba-Tibetiečių

Elektros srovė-visoje šalyje 220voltų.

Pinigai-Juanis

MUITINĖ:

Vykstant į Tibetą yra reikalinga Kinijos viza. . Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Tibetas reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Tibeto +86, į Tibetą 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į Tibetą reikia pasiskiepyti nuo Geltonojo drugio, Maliarijos, Hepatito A ir B.

Klimatas- Tibete susidaro lietaus debesys nuo Himalajų kalnų, tačiau klimatas Tibete nėra toks atšiaurus, kaip dažniausiai įsivaizduojama. Geriausias laikas keliauti į Tibetą - nuo kovo iki lapkričio mėnesio. Tibete yra labai stipri saulės radiacija. Saulė Lhasoje tokia stipri, kad šis miestas dėl šios priežasties gavo saulės miesto vardą.

Maistas ir gėrimai-Nuo kitų rytietiškų virtuvių išsiskiria maisto saikingumu ir subalansuotumu. Tibetiečiai nepiktnaudžiauja prieskoniais ir pagardais, tačiau dideliais kiekiais valgo mėsą ir daržoves. Šiltuoju metų laiku valgo pieno, o šaltuoju – mėsos produktus. Valgomas tik šviežias maistas, skanintas paprastais prieskoniais – druska, svogūnais ir česnakais.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP