Patarimai keliaujantiems į Tanzaniją

ŠALIES SPECIFIKA


Rytų Afrikos valstybė, Indijos vandenyno pakrantėje. Šiaurėje ribojasi su Kenija ir Uganda, vakaruose su Ruanda, Burundžiu ir Kongo Demokratine Respublika, pietuose su Zambija, Malaviu ir Mozambiku. Viena iš valstybių, kurių teritorijoje tekšo Afrikos didieji ežerai, Viktorijos ežero didžioji dalis yra Tanzanijoje. Tanzanija yra pati didžiausia iš Rytų Afrikos šalių. Afrikoje yra pilna išsiskiriančių nuotykių kupinų šalių, tačiau tokia kaip Tanzanija yra viena: ruožas Serengečio lygumų ir jose lakstančios zebrų bandos, begemotai besistumdantys dumbluotuose vandenyse, migruojantys drambliai, nuo šakos ant šakos besisupančios šimpanzės, šviečiantis Kilimandžaro viršūnių sniegas, laukiniai paplūdimiai ir mitų apipinta Zanzibaro sala. Tai vaizdiniai, kurie dažniausiai pasiekia vaizduotę, galvojant apie pačią Afriką. Be viso to, šilti, mandagūs ir svetingi tanzaniečiai vizitą Tanzanijoje sukuria dar įspūdingesnį.


PIRKINIAI


Rankų darbo odos gaminiai, papuošalai su tanzanitu, mediniai drožiniai ir skulptūrėlės, vietinių piešinukai, keramikinės lėkštės, puodeliai, spalvingos karoliukų apyrankės, prieskoniai ir kt.


TRANSPORTAS


Yra keletas vietinių skrydžių, padedančių sutaupyti laiką, bet yra brangokas pasirinkimas. Autobusas yra pagrindinis ir nebrangus turistų pasirinkimas, tik gali būti šiek tiek rizikingas. Važiuoti nuomotu automobiliu nėra dažna, tačiau tai yra įmanoma. Vykti traukiniu būtų nebrangu ir tikra kultūrinė patirtis, tačiau atimtų daug laiko.


ARBATPINIGIAI


Vietiniai arbatpinigių dažniausiai nepalieka, bet jeigu norisi, galima palikti 5% nuo bendros sumos.


SVEIKATA


Vykstant į Tanzaniją privalomų skiepų nėra. Tačiau rekomenduojama pasidaryti hepatito A ir B, vidurių šiltinės, meningokokinės infekcijos, maliarijos ir geltonojo drugio skiepus. Prieš kelionę reiktų pasirūpinti sveikatos draudimu. Patartina visur, ypač Zanzibare, vengti bet kokių masinių susibūrimų ar demonstracijų. Dėl augančio nusikalstamumo prieš užsieniečius, ypač didžiausiame šalies mieste Dar es Salame ir Zanzibaro salose, patariama imtis įprastinių atsargumo priemonių: itin atsargiai elgtis viešose vietose, kuriose dažnai lankosi užsieniečiai, vengti vaikščioti miestuose pėsčiomis, ypač tamsiuoju paros metu, stengtis izoliuotose vietovėse nebūti vieniems, nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų objektų, vengti naudotis viešuoju transportu, ypač perpildytais keltais. Už homoseksualius santykius yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.