Tanzanija | Apie Tanzaniją

Rytų Afrikos valstybė, Indijos vandenyno pakrantėje. Šiaurėje ribojasi su Kenija ir Uganda, vakaruose su Ruanda, Burundžiu ir Kongo Demokratine Respublika, pietuose su Zambija, Malaviu ir Mozambiku. Viena iš valstybių, kurių teritorijoje tekšo Afrikos didieji ežerai, Viktorijos ežero didžioji dalis yra Tanzanijoje. Tanzanija yra pati didžiausia iš Rytų Afrikos šalių. Afrikoje yra pilna išsiskiriančių nuotykių kupinų šalių, tačiau tokia kaip Tanzanija yra viena: ruožas Serengečio lygumų ir jose lakstančios zebrų bandos, begemotai besistumdantys dumbluotuose vandenyse, migruojantys drambliai, nuo šakos ant šakos besisupančios šimpanzės, šviečiantis Kilimandžaro viršūnių sniegas, laukiniai paplūdimiai ir mitų apipinta Zanzibaro sala. Tai vaizdiniai, kurie dažniausiai pasiekia vaizduotę, galvojant apie pačią Afriką. Be viso to, šilti, mandagūs ir svetingi tanzaniečiai vizitą Tanzanijoje sukuria dar įspūdingesnį.

Kelionės į Tanzaniją nuo
1439 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 947 300 km².

Gyventojai: 52,5 mln.

Sostinė: Dodoma.

Kalba: anglų ir suahelių.

Valiuta: Tanzanijos šilingas.

Religija: 61% krikščionybė, 35% islamas.

Telefonas: +255.

Elektra: 230 voltų, D ir G tipo rozetės.

KLIMATAS

Tanzanijos klimatas yra tropinis, tačiau dėl tapografijos yra keletas regioninių variacijų. Aukštumose temperatūros svyruoja tarp 10 ir 20 °C, nepriklausomai nuo šaltojo ir karštojo sezono. Likusios šalies dalies temperatūra retai nukrenta žemiau than 20 °C. Karščiausios temperatūros pasitaiko nuo lapkričio iki vasario mėnesio (25–31 °C), o šalčiausios nuo gegužės iki rugpjūčio (15–20 °C). Šiaurės ir Rytų Tanzanijoje spalio-gruodžio mėnesiais pasitaiko trumpieji lietūs. Lietingiausias sezonas – kovo pab.-gegužės pab.

LANKYTINOS VIETOS

Serengečio nacionalinis parkas su visa savo gyvūnija ir Žemės įspūdingiausiomis gamtos dramomis. Atrodo, kad net dviejų dienų neužtenka pamatyti viską, ką Serengetis gali pasiūlyti. Zanzibaro senasis Stountaunas – tai buvo Zanzibaro sultonato sostinė. Bevaikštant siauromis gatvelėmis galima aplankyti dulkėtas parduotuvėles, stebėti gatvėje vyrus, žaidžiančius bao (stalo žaidimas), pasiekti Zanzibaro fortą. Kilimandžaras traukia aktyvesnį gyvenimą mėgstančius Tanzanijos lankytojus. Nardymas Pemboje irgi yra labai įspūdinga patirtis. Taip pat Tanzanija gali pasiūlyti daugybę safarių, bet patartina juos užsirezervuoti prieš atvykstant į šalį, nes tai, ko gero, yra pati populiariausia turistų atrakcija.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Tanzanietiškoje virtuvėje yra jaučiama stipri indiškos ir Artimųjų Rytų virtuvių įtakos. Tanzaniečiai mėgsta valgyti aštriai, taip pat vartoja nemažai kokosų pieno. Ryžiai, kukurūzų košė, kepta mėsa, marinuota jautiena, žuvys, jūros gėrybės, pupos, žirniai, okra, špinatai – tai pat labai mėgiami. Tanzanijoje auga bent 17 bananų rūšių, todėl jie yra dedami į sriubas, troškinius ir kitus patiekalus. Ugali gali būti vadinamas nacionaliniu Tanzanijos patiekalu. Nyama choma – tanzanietiškas šašlykas, pilau – indiškas ryžių patiekalas, chapati – plokščia duona, ndizi nyama – bananų, daržovių ir mėsos arba žuvies troškinys.

Tanzaniečiai mėgsta pienišką arbatą, kavą, šviežias sultis. Būtina paragauti mbege – alaus, gaminamo iš bananų.

MUITINĖ

Lietuvos Respublikos piliečiams reikia vizos.

SVEIKATA IR SAUGUMAS

Vykstant į Tanzaniją privalomų skiepų nėra. Tačiau rekomenduojama pasidaryti hepatito A ir B, vidurių šiltinės, meningokokinės infekcijos, maliarijos ir geltonojo drugio skiepus. Prieš kelionę reiktų pasirūpinti sveikatos draudimu. Patartina visur, ypač Zanzibare, vengti bet kokių masinių susibūrimų ar demonstracijų. Dėl augančio nusikalstamumo prieš užsieniečius, ypač didžiausiame šalies mieste Dar es Salame ir Zanzibaro salose, patariama imtis įprastinių atsargumo priemonių: itin atsargiai elgtis viešose vietose, kuriose dažnai lankosi užsieniečiai, vengti vaikščioti miestuose pėsčiomis, ypač tamsiuoju paros metu, stengtis izoliuotose vietovėse nebūti vieniems, nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų objektų, vengti naudotis viešuoju transportu, ypač perpildytais keltais. Už homoseksualius santykius yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

TRANSPORTAS

Yra keletas vietinių skrydžių, padedančių sutaupyti laiką, bet yra brangokas pasirinkimas. Autobusas yra pagrindinis ir nebrangus turistų pasirinkimas, tik gali būti šiek tiek rizikingas. Važiuoti nuomotu automobiliu nėra dažna, tačiau tai yra įmanoma. Vykti traukiniu būtų nebrangu ir tikra kultūrinė patirtis, tačiau atimtų daug laiko.

SUVENYRAI

Rankų darbo odos gaminiai, papuošalai su tanzanitu, mediniai drožiniai ir skulptūrėlės, vietinių piešinukai, keramikinės lėkštės, puodeliai, spalvingos karoliukų apyrankės, prieskoniai ir kt.

ARBATPINIGIAI

Vietiniai arbatpinigių dažniausiai nepalieka, bet jeigu norisi, galima palikti 5% nuo bendros sumos.

Poilsinės kelionės į Zanzibarą su Novaturas nuo
1439 €
Viešbučiai ir kainos