Švedija | Apie Švediją

Bendra informacija apie Švediją, Švedijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Švedijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Švedijoje.

Švedija- oficialiai – Švedijos karalystė valstybė Skandinavijos pusiasalyje, Šiaurės Europoje. Švedija ribojasi su Suomija rytuose ir Norvegija vakaruose, o pietuose Oresundo tiltu jungiasi su Danija.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 449 964 km²

Sostinė- Stokholmas(871 952 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 9 644 864 gyventojų

Religija-67,5% Liuteronai

Kalba-Valstybinė kalba Švedų

Elektros srovė- visoje šalyje 220-240 voltų.

Pinigai- Švedijos krona

MUITINĖ:

Vykstant į Švediją vizos nereikia užtenka tapatybės kortelės. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Su savimi vežtis galima iki 800 cigarečių, 400cigarilių, 200cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10litrų alkoholinių gėrimų.

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Švedijos +46, į Švediją 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- Skandinavijos šalyse arbatpinigių nepriimta duoti, nes aptarnavimo mokestis (7-10 proc.) įtrauktas į sąskaitą. Taksi, grožio salonuose mokama taip pat tik pagal sąskaitą. Išimtis - nešikai: jiems duodamas euras ar du. Jeigu jums patiko viešbučio aptarnavimas, galite palikti arbatpinigių kambarinėms ir portjė: matomoje vietoje būna padėta dėžutė su lentele "1 eu". Daugiau nereikia.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

Klimatas- Dėl Golfo srovės poveikio Švedijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas. Pietinėje ir vidutinėje šalies dalyje didelę įtaką klimatui turi vandenynas. Sausio mėnesio vidutinė temperatūra yra nuo –14 iki 0 laipsnių priklausomai nuo regiono. Atitinkamai liepos mėnesį nuo 10 iki 17 laipsnių.

Maistas ir gėrimai- Tai kulinarinį paveldą turinti tauta, švenčių papročius perėmusi iš bažnyčios. Nuo seno švedai linkę kulinarijoje vartoti tuos maisto produktus, kurie gali iškęsti ilgas žiemas. Tai atsargoms kaupti sūdiniai, marinatai, rūkyti gaminiai, riebalai ir cukrus. Kepimui ir troškinimui dažnai vietoj sviesto vartojami kiaulienos lašiniai. Mažai dedama prieskonių ir pagardų. Tradiciniai patiekalai labai glaudžiai susiję su šventėmis: smaguriaujama ryžių košė su razinomis, skanaujama saldaus alaus, obuolių torto ar keptų žuvų. Kepama saldžiarūgštė duona.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP