Slovėnija | Apie Slovėniją

Slovėnija- Slovėnija yra Vidurio Europos pietinėje dalyje, vakaruose ji ribojasi su Italija, šiaurėje – su Austrija, pietuose ir pietvakariuose – su Kroatija, o šiaurės rytuose – su Vengrija. Šalies šiaurėje iškilę Alpių kalnai, o pietvakariuose plyti klintinė Karsto plynaukštė – regionas, kuriame gausu urvų ir tarpeklių. Adrijos jūros skalaujama ir tarp Italijos ir Kroatijos įsiterpusi Slovėnijos pakrantė yra 43 km ilgio.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 20 273 km²

Sostinė-Liubliana (280 000 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 2 010 347gyventojų

Kiti svarbūs miestai- Mariboras (136 000 gyventojų), Celė (42 000 gyventojų), Kranis (37 300 gyventojų), Koperis (25 300 gyventojų)

Religija- 78,4proc.Krikščionys

Kalba-valstybinė kalba slovėnų.

Elektros srovė-viso šalyje 230voltų. Rozetės ir elektros kištukai europietiško tipo.

Pinigai- Euras

MUITINĖ:

Vykstant į Slovėniją vizos yra nereikalingos, galima vykti su tapatybės kortele, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Slovėnija reikalauja, kad turisto pasas (tapatybės kortelė)  galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Į Slovėniją  galima vežtis su savimi iki 800cigarečių, 400cigarilių, 200cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10litrų alkoholinių gėrimų.

TELEFONAS

Telefono šalies kodas skambinant iš Slovėnijos +386, į 00

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SVEIKATA

Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

KLIMATAS

Viduržemio jūros (mediteraninis) pajūryje, vidutinių platumų pereinantis iš jūrinio į žemyninį didesnėje dalyje, alpinių ir subalpinių pievų kalnuose. Pajūryje karštos ir sausos vasaros bei švelnios ir lietingos žiemos. Klimatas žemyniškėja rytų kryptimi. Vidutinė metinė oro temperatūra °C: Adrijos pajūris +14, Liubliana +10, Murska Sobota +9, Ratečė +6.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Slovėnijos virtuvei įtaką padarė kaimyninių šalių (Italijos, Austrijos, Vengrijos, Kroatijos) kulinarijos tradicijos. Iš vokiečių slovėnai išmoko patiekti keptas dešreles su raugintais kopūstais, šnicelius, obuolių apkepus, iš austrų – omletus, tortus, obuolių štrudelius, iš vengrų – aštrias sriubas ir guliašą, iš slavų – grybų valgius ir sriubas, grikių košę, duonos gaminius, virtinius, iš Viduržemio kraštų virtuvės – jūros gėrybes ir žalumynus, sluoksniuotus pyragus su mėsa ir sūriu (burekus).