Slovakija | Apie Slovakiją

Slovakija yra maža Vidurio Europos šalis. Nedidelis stebuklas Europos žemėlapyje. Poilsis Slovakijoje suteikia ramybę, malonumą, emocinį pakilimą visiems, kurie nors kartą kerta Slovakijos sieną. Slovakų svetingumas gali konkuruoti tik su graikų ir gruzinų. Tai yra šalis, kurioje kiekvienas sezonas suteikia nepamirštamą patirtį dėl savo gamtinių sąlygų. Bratislava - visada pritraukia svečių savo grožiu, įvairiomis ekskursijų programomis ir puikia, patogia vieta. Žiema yra puiki galimybė paslidinėti Aukštuosiuose ir Žemuosiuose Tatruose. Vasara - milžiniški miško ištekliai kasmet priima visus, kurie nori pasivaikščioti po šį grožį. Ruduo ir pavasaris - puikus laikas žvejybai, medžioklei bei poilsiui.

Kelionės į Slovakiją nuo
245 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas – 48 845 kv. km.

Gyventojų skaičius – 5 433 157 gyventojai (2017 m.)

Sostinė – Bratislava 423 700 gyventojų

Kalba – valstybinė - slovakų. Taip pat plačiai kalbama čekų, vengrų, vokiečių, anglų kalbomis.

Religija – 62 proc. Romos katalikų, 10 proc. Protestantų.

Pinigai – oficiali šalies valiuta euras.

VIZA

Lietuvos piliečiams vykstant į šią šalį viza nereikalinga.

KLIMATAS

Vidutinė sausio mėnesio temperatūra yra nuo –1 ° C iki –4 ° C, kalnuotose vietovėse temperatūra žemesnė nei –10 ° C. Liepos mėn. vidutinė temperatūra laikosi nuo +19 C iki +21 C, o kalnuose +8 C. Gegužės, birželio ir rugsėjo mėnesiai yra tinkamiausias laikotarpis įdomioms atostogoms Slovakijoje. Slidinėjimo kelionę į Slovakiją geriausia pirkti nuo gruodžio iki kovo. Kalnuose sniegas išsilaiko iki 130 dienų per metus.

VIRTUVĖ

Slovakų maistas yra filosofija! Galbūt ji nėra tokia sudėtinga kaip prancūzų, bet labai sveika, paprasta ir labai skana! Dėl sienų su Vengrija, Austrija ir Balkanų įtakos dėka ji yra įvairi. Parekomenduoti galima sriubas (daržovių, sūrio, česnako, grybų, mėsos), "koldūnus" (nacionalinį patiekalą - "piemens koldūnus" su nuostabiu Slovakijos sūriu), įvairius mėsos patiekalus - šnicelį, troškinį ir guliašą. Žuvų mėgėjams patiks vietinių upėtakių patiekalai, švieži, sugauti iš kalnų upelių. Slovakai turi puikius sūrius (jie taip pat žino, kaip kepti sūrį su kumpiu) ir rūkytos gerybės. Visa tai gera gerti su Slovakijos alumi! Pasaulyje jis yra mažiau žinomas nei Čekijos, tačiau kai kurios rūšys, ypač iš statinės, nėra prastesni už garsųjį čekų ar vokiečių alų.

KAINOS

Iš tikrųjų pragyvenimas Slovakijoje yra vienas iš pigiausių tarp visų ES valstybių narių.

KĄ PAMATYTI

Bratislava - Slovakijos sostinė. Neįtikėtina, graži, įvairi ir nepakartojama! Slovakai nėra labai originalūs, kai vadina savo sostinę „perlu Dunojoje“, nes vengrai ir austrai sako tą patį apie savo pagrindinius miestus. Tiesą sakant, šis miestas turi savo originalumo. Vis daugiau turistų iš viso pasaulio atvyksta į Bratislavą kasmet, kad pamatytų visą šį grožį. O čia tikrai yra ką pamatyti. Pati Bratislava yra didžiausias Slovakijos miestas ir sostinė, įsikūrusi nuostabiame Karpatų pakrantės gamtos grožyje.

Bratislavos vietovės unikalumui taip pat būdinga tai, kad ji yra vienintelė Europos valstybės sostinė, esanti arti sienų su kaimyninėmis šalimis. Iš tiesų, yra tik 16 kilometrų atstumas nuo Bratislavos iki kaimyninės Austrijos. Kitas Bratislavos bruožas yra tai, kad miestas, turintis daugiau nei tūkstantį metų, yra jauniausias Europoje. Istorinė miesto širdis, ryškiausia ir vaizdingiausia jo dalis, neabejotinai yra Bratislavos pilis, pastatyta 10-ajame amžiuje.

Bratislavos pilis buvo liudytojas ir tiesioginis dalyvis beveik visuose įvykiuose, kurie vyko mieste per visą jo ilgą istoriją. Tai gana masyvus stačiakampis pastatas, papuoštas keturiais bokštais, išdėstytais jo kampuose. Pati pilis yra ant kalno prie Dunojaus kranto, pačioje šiuolaikinės Bratislavos širdyje. Geru oru pilis siūlo nuostabų vaizdą į miestą ir jo apylinkes.

Kitas Bratislavoje akį traukiantis pastatas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra vienas iš gražiausių miesto pastatų - vadinamieji arkivyskupo rūmai. Vandens kelionių mėgėjai gali mėgautis senovės miesto vaizdais iš mažų pramoginių laivelių, nuolat plaukiančių Dunojuje.

Vakare, po ilgų kelionių istorinėse Bratislavos vietose, turistai gali pailsėti vienoje iš daugelio pramogų vietų istorinėje miesto dalyje, kurią vietiniai gyventojai vadina „Korzo“. Šioje vietoje rasite daug mažų ir jaukių restoranų ir barų.

TRANSPORTAS

Čia važiuoja tramvajai, autobusai ir troleibusai. Tarpmiestiniai autobusai yra truputį brangesni nei traukiniai, bet „lankstesni“ ir jungia daugiau vietovių. Autobusų bilietus galite įsigyti tiek kasose tiek ir pas vairuotoją. Slovakijoje yra jaunimo ir studentų nuolaidų sistema, be to, bilieto kaina tarpmiestiniams autobusams savaitgaliais yra daug mažesnė nei darbo dienomis.

Taksi yra plačiai paplitę ir nebrangūs. Jie visi turi taksometrus, tačiau dėl mažo Slovakijos miesto dydžio jie nėra labai populiarūs.

Traukiniai yra pagrindinė transporto priemonė šalyje. Jie į daugumą paskirties vietų vyksta kartą per valandą, didžiųjų miestų vietovėse - dažniau. Slovakijos geležinkelių tinklas yra sujungtas su kaimyninėmis šalimis ir yra neatskiriama Europos geležinkelių dalis. Slovakija turi tiesiogines tarptautines keliones į Vieną, Varšuvą, Budapeštą, Bukareštą, Maskvą, Kijevą ir Prahą.

Keleivių ir krovinių vežimas Slovakijoje vyksta Dunojaus upe, kuri yra svarbiausia šalies vandens transporto arterija. Dunojus jungia Bratislavą, Vieną, Budapeštą, o Dunojaus-Reino-Maino kanalo dėka jungia šį regioną su Šiaurės ir Juodąja jūra.

Kelionės į Slovakiją nuo
245 €
Kelionės